A ​herceg és a bábu (Riválisok játszadozása 1.) 134 csillagozás

A ​BÁBU

Fogd a motort! Nyerd meg a versenyt! Gyűjtsd be a pénzt! Könnyű munkának kellett volna lennie. De törött lábbal és egy feljelentéssel végeztem, míg anyám legutóbbi pasija közbe nem lépett, mint egy fényes páncélú lovag. Blackwood Keep nem az otthonom, nem tartozom ide, és ezzel nem csak én vagyok tisztában. A fiú a folyosó túlsó végében, a megmentőm fia, tudja, hogy csontra éhes kóbor kutya vagyok.
Ő a hely ura. A suli királya. És az első számú ellenségem.

A HERCEG

Nem áll szándékomban boldog családot játszani Hamupipőkével és a vad kislányával. Egy üveg Jameson és egy betört koponya eltünteti a problémámat a javítóba, de nem készültem fel a visszatérésére. Four egyenlíteni akar, és majdnem tökéletes tervet kovácsolt: kitálal, hogy a kivételezett fiú valójában bandatag. Okos lány, de okosabbnak kell lennie. Ezúttal nem lenne elég száműzni innen. Meg kell szelídítenem a kis bajkeverőt. A lányt a folyosó végéből, a névtelent. Senki vagyok az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rázós könyvek Könyvmolyképző

504 oldal · ISBN: 9789635618903 · Fordította: Moldova Júlia
504 oldal · ISBN: 9789635618910 · Fordította: Moldova Júlia
504 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635618897 · Fordította: Moldova Júlia

Four Archer · Tyra Bradley

Kate20>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Borzasztó nagy csalódás volt ez a könyv.

Az Írónő ötlete jó, a kivitelezés hagy maga mögött némi kételyt. Alapvetően a dark romance besorolást sem értem, nem volt itt semmi extra ami ezt indokolhatta volna.
Annyira klisére épült a cselekmény hogy ordított róla, de tényleg. Az hogy a szereplőknek kb egy önálló önazonos gondolata alig akadt, az eléggé elszomorító. Illetve, értem én hogy erotikus, de minden olyan komolyan bántó tett után össze kell szűrni a levet? Egyáltalán nem jellemzi se karakterfejlődés , se semmi ezt a könyvet. A 3 csillagot is a borító és az ötlet miatt adom, semmi másért. Pedig mennyire várós volt ez a könyv! És ennek ellenére kb félredobtam napi szinten mert annyira nem kötött le.

B. B. Reid: A herceg és a bábu

Nagyon izgatott lettem, mikor a kiadó bejelentette, hogy elhozza ezt a könyvet. A borító, a fülszöveg, még a cím is ígéretesnek tűnt. Sajnos ez a lelkesedés egészen addig tartott, míg bele nem kezdtem. Az első száz oldal felért egy kínzással. Számomra borzasztóan elcsépelt volt és összecsapott. Megkaptuk az alapkonfliktust, majd körülbelül néhány oldallal arrébb már egy teljesen más szituáció állt fent, az átvezetés csupán néhány sor volt. Azt sem tudtam hol vagyok néha, az egyik oldalon még Four és az anyja egy elhagyatott kisvárosban élnek, a következő oldalon pedig már be is költöztek egy milliárdos villájába és a lánynak lett egy mostohatestvére. Az unalmas kliséket nem is szeretném kiemelni, mind tudjuk, hogy az ehhez hasonló történetek egyik alappillére és mozgatórugója egy agyonhasznált sablon. (Bár itt megjegyezném, hogy vannak olyan könyvek, ahol a klisék élvezhetően vannak beleszőve a történetbe, itt sajnos nem ez a helyzet áll fent.) De ezzel még nem is lett volna bajom, úgymond, de a könyv felénél azt hittem megfojtom a szereplőket. Ennyi butaságot, ennyi ostoba lépést is régen láttam már. Először is, tisztázzuk Ever karakterét. Ugye ő lenne a mi „rosszfiúnk”, aki a gimi királya, a milliárdos herceg, és nem mellesleg Four újdonsült mostohabátyja. Ezzel talán még nem is lenne bajom, Ever problémás srác, beképzelt, úgy hiszi övé a világ. De ennyi. Nem más, mint egy utasítgató „kisfiú”, mégis az írónő azt gondolta, hogy az majd megállja a helyét, hogy Ever mindössze 16 évesen bandatag lesz. Majd pedig az évek múltával több rossz ügyletben is részt vesz, míg lebukik és rájönnek, hogy ő nem egy maffiózó, csak egy elkényeztetett kölyök. Itt álljunk meg egy pillanatra! Ez a könyv szinte a maffia kigúnyolása volt. A történet szerint egy nagyon veszélyes, portyázó bandáról beszélünk, akik a sztori elején majdnem Four-t is megölik, de kb. nem tesznek semmit, mikor hazugságon kapják Ever-t. Ha a való világban játszodott volna a történet a bandavezérek valószínűleg megkínozzák és megölik Ever-t, sőt közszemlére tették volna, elrettentés gyanánt. Attól, hogy valaki „nagymenő” egy elit gimnáziumban, még nem lesz belőle maffiózó, aranykanállal a szájában szinte senki nem születik gengszternek. Ez a húzás az írónő részéről végtelenül idegesített, próbálta beállítani Ever karakterét valami rossznak, de szerintem, pont fordítva sült el, ő nem más, mint egy gazdag fiú, aki lázad az élet ellen. Four személyét sokszor nem tudtam hova tenni, egyszer így döntött és cselekedett, egyszer meg a totál ellentétét csinálta annak, amit megígért, hogy sosem fog csinálni. Hagyta, hogy Ever dróton rángassa, majd az oda nem illő helyzetekben előkerült az ő „belevaló és bajkeverő” énje és bumm lekevert egy pofont… Mintha az írónőnek eszébe jutott volna, hogy ő amúgy egy badass csajszit akart a középpontba helyezni. Na ne már… Four nem volt jól kidolgozva, hiányoltam belőle sok mindent, emiatt képtelen voltam megkedvelni. A mellékszereplők és a történet alapjába véve rendkívül felejthető, számomra ez egy nagyon gyenge rázós könyv volt, sokkal inkább sorolnám be a rubin pöttyös kategóriába.

Ha az ember nem akar sokat elmélkedni egy könyvön, ugyanakkor szeretne egy erotikusabb történetet a kezébe venni, akkor ez tökéletes lesz, de magas elvárásokkal nem szabad belekezdeni.

Aninaa P>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Félve ismerem be, hogy nekem ezek a sztorik a gyengéim. Ezért szerettem a Papírhercegnőt és a Brayshaw bandáit is. Ha van egy mostohatestvér románc egy kis ellenségekből szerelmesekkel megspékelve, engem már meg is vett a sztori. Viszont, ez a könyv sajnos több sebből is vérzik. Nincs jól kidolgozva sem a történet, sem a szereplők. Olyan sokmindent akart az írónő beletenni ebbe a könyvbe, hogy végül egyik szálra sem fordított különösebb figyelmet. Arról már nem is beszélve, hogy nagyon zavart, hogy sok helyen nem is értettem mi történik. Ugrálás volt az időben is, átvezetések nélkül. Egyszer itt vagyunk, aztán ott, hopp megint máshol vagyunk és eltelt egy év. Ezzel egyébként semmi probléma nem lenne, ha közben tudnánk, hogy ez most miért is történt.
Four rettentő ellenszenves karakter. A csóró kislány bekerül a palotába majd konkrétan az első pillanatban beleáll Everbe, egy olyan mondattal, hogy ”Te etted meg a kajámat?” Nahát, a kis hercegnő gyorsan beleszokott az elkényeztetett úrilány szerepbe. 1 nap sem kellett hozzá. Az ő jelleme nagyon csapongó. Hol egy alázatos kisbárány (leginkább ha az anyjának való behódolásról van szó), hol pedig egy kötözködő r**banc (ha azt akarja mutatni, hogy ő milyen kemény csaj). Evernek mindig a legrosszabb oldalát mutatja. Tipikus passzív-agresszív viselkedés. Itt is nagyon egyet kell értenem @Nixii véléményével, hogy olyan mintha az írónő nem tudta volna eldönteni, hogy most milyen személyiség is legyen Four, és mindig olyan volt ami az adott helyzethez (egyáltalán nem!) passzolt. Egyébként Everrel ugyanez a helyzet. Nekem abszolút nem jött át ez a domináns rosszfiús imázs. Rá is csak rá lett húzva az egész, de egy kicsit sem illett hozzá. Számomra egyszerűen egy elkényeztetett kisherceg volt, akinek egész életében kinyalták a s**ggét és jó módjában nem tudta, hogy mit kezdjen magával.
Azt gondolom, nem kellett volna ennyire túlbonyolítani ezt az egészet. Rengeteg felesleges dolog volt benne ami abszolút nélkülözhető lett volna, sőt merem állítani, hogy jót is tett volna a könyvnek, ha kevesebb szálból tevődik össze, de azok viszont rendesen ki lettek volna a dolgozva. Így egy kusza összevisszaság az egész könyv. Ever anyja, a banda, Four és Rosalyn kapcsolata, Ever kapcsola Barbieval, Jamie kapcsolata Barbieval stb. Mind olyan “bonyodalmak” amik konkrétan teljesen feleslegesek és érthetetlenek is. Őszintén szólva a vége felé már könyörögnöm kellett magamnak, hogy ha már eddig eljutottam akkor olvassam végig. Nagyon nem azt kaptam amire vágytam, főleg, hogy ez egy Rázós könyv. De, hogy mitől, az szintén egy nagyon nagy kérdőjel számomra. Ez egy lightos ifjúsági regény, a rá jellemző idegesítő dolgokkal. Pontosan ezért is kerülöm én az ilyeneket. Egy kissé átverve érzem magam…

B. B. Reid: A herceg és a bábu

Ez NEM egy Rázós könyv!!! Még csak a közelében sincs a kategóriának…
Több mint ötszáz oldal!? Holott rengeteg oldal felesleges, vagy inkább érdemleges események nélkül gyarapítják az oldalszámot. Fele ennyi oldalal, egy élvezhetőbb történetet kaptunk volna.
Four akiben minimum 3 személyiség megbújt, és akkor cserélte le őket amikor az adott helyzet úgy kívánta, nem volt szerethető karakter, pontosan emiatt a viselkedése miatt.
Ever. Na őt jó párszor nyakon vághatta volna Thomas, de sajnos előbb azt a fajankót kellett volna valakinek kiosztani rendesen, hogy, hogyan is viselkedjen apaként. Habár ö minta szülő volt Rosalyn -hoz képest.
Rosalyn egy szánalomra méltó nő. Azért nem írom, hogy anya mert annak a nőnek fogalma sincs mit jelent ez a szó. Igen szörnyű ami vele történt, de pontosan emiatt kellett volna foggal körömmel ragaszkodnia Four-hoz. Imádni a lányát és kimutatni neki a szeretetét, hogy milyen hálás azért, hogy ő a világon van. Ehelyett a lánya volt az aki az idő nagy részében támasza volt az anyjának.
Nem azt kaptam amit vártam… :/
A borítóért sem vagyok odáig… :(

turanett P>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Húúú,hát, elég nagy csalódás volt számomra. Nagyon kíváncsi voltam a könyvre, ezért is nem akartam elolvasni az értékeléseket. Utólag olvasva, mélységesen egyetértek az előttem szólókkal.
A papírhercegnő első két részét szerettem. Az jól ki volt dolgozva. Itt is az alap ötlet jó, és az eleje nagyon ütős volt, de aztán egy elég nagy mélyrepülésbe kezdett. Mondjuk már kicsit a téma is bosszant. Nem tudom ,hogy az amerikaiak, hogy vannak vele, de szerintem ez a fajta megbélyegezés, ami az ottani sulikban zajlik, az felháborító. Elkényeztetett kis sz…háziak teszik tönkre egy másik társuk életét, és ezt még reklámozzák is az ilyen könyvekkel. Szerintük az rendben van, ha egy diák, egy másik matt akar öngyilkosságot elkövetni? Ezt miért hagyják?
Karakterek, az is érdekes. A mellékszereplőkről is szinte csak a nevüket tudtam meg, túl sok más infót nem.
Se Four, se Ever nem lett nagyon kidolgozva. Fourban annyi potenciál lett volna. Egy igazi motoros kemény csaj, az elején ilyen is volt, de aztán..
Ever pedig egy vicc, még, hogy banda tag, meg iskola királya ja. Mitől lett ő király a suliban? Azért mert gazdag? Ott mindenki az. Már nem is focizik, semmi nagyobb dologban nincs benne. Csak vonul a sleppjével.
Az indoka sem lett rendesen megmagyarázva. spoiler Ha valaki tényleg bekerül, egy olyan bandába, ahol a gyilkosságtól sem rettennek el, akkor nem hiszem, hogy Ever szájalását csak úgy elnézik.
Four anyja is borzalom. Kinek kéne egy labilis idegállapotú szobalány? Ez is, hogy lett?
Nem is értem, hogy miért engedték neki ,hogy egy gyereket neveljen. Egy önző, büdös r..anc. Meg ez a Barbie ügy, ne az véglet betette nálam a kaput. spoiler A befejezés is kész röhej, tényleg így kell befejezni? Azért sem értem, mert elvben a következő rész már nem is róluk szól, akkor ez most, hogy van?

Infierno>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Tipikus romantikus történet sablonszereplőkkel mint a szegény lány; gazdag, jóképű, izmos, sportoló, népszerű fiú; tökéletes, szőkehajú barátnő; bohókás legjobb barátnő. Tehát minden megtalálható, amit eddig már láttunk. A rázós címke egyáltalán nem volt indokolt, sehol sem voltak benne durva részek, az erotikus részek sem lettek kifejtve. Tényleg csak egy kis se veled – se nélküled játszma a két főszereplő között.

Tiniként imádtam volna, de nekem túl toxikus volt Ever viselkedése, Four pedig a „pick me” karakterével az agyamra ment. off A szervezetes rész nem volt kidolgozva, ezeket a részeket nem is értettem. Volt még néhány elvarratlan szál, ami valószínűleg a következő részekben van kifejtve, de nem kaptunk fordítást. De amúgy sem olvastam volna el. Egynek elment, maradandó élményt nem okozott.

perpetua P>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Bajban vagyok az értékeléssel, mert voltak benne jó dolgok, de sok mindent hiányoltam is. Elsődlegesen nem tudom, hogy miért kapott ez 18+ besorolást? Hol volt ez a kategóriára jellemzőbb durvább regényekhez képest?
A kezdés még kifejezetten tetszett, és bár sokszor eszembe jutott a Papír hercegnő, de mivel azt is szerettem, nagyon bizakodó voltam. Jól indult a dolog a rivalizálással, az utálom a másikat légkörrel, úgy tűnt két kemény ellenfelet kaptunk. Aztán egyszer csak eltűnik ez a vibrálás, kezdenek feloldódni az ellentétek, és onnantól kezdve elkezdtem veszíteni az érdeklődésemből. Nem azzal lenne a gond, hogy a két szereplő kezdi kitárni a szívét és lassan ráébred, hogy más érzéseik is vannak. Szeretem a romantikus sztorikat, ez a része jöhet. Viszont azt éreztem, hogy Ever teljesen kifordul önmagából, elveszíti azt a pluszt, azt a keménységet, ami miatt felfigyel rá az ember. A gondolatain keresztül olvasott fejezetek sem adnak választ a belső motivációjára és ez tényleg nagyon zavart. Hiányzott számomra egy értelmesebb átmenet, ahogy a dühe vággyá majd mondjuk úgy, szerelemmé alakul. Ez nem volt jól kidolgozva.
Igazából, ha nem kap 18-as karikát a könyv, lehet jobban élveztem volna. Szinte becsapva érzem magam, mert azét vettem meg a könyvet, hogy a rá jellemző keményebb témát, jeleneteket kapjam meg. És ezzel együtt a sorozat címe is eléggé zavaró, mert igen kevés játszadozás jutott a történetbe.
Mindezek ellenére, azért tényleg voltak jó jelenetek is a könyvben, a névválasztás, illetve a párosítás például kifejezetten bejött spoiler. Jamie és Barbie nagyon felkeltette az érdeklődésemet, a cetlik is tetszettek, amiket Ever írt. Mégis szomorú vagyok, hogy a negatívumok felülkerekedtek. :(

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Az első ami már a könyv olvasása közben feltűnt és azt kérdeztem magamtól,hogy ez mitől dark romance és miért rázós ?!? Ettől sokkal keményebb könyvek is simán romantikus besorolást kapnak.
A borító nekem nem igazán mozgatta meg a fantáziám,de valami sötét történetre számítottam.
A történetről egyből egy másik könyv jutott eszembe,csak némi variálással. Ha egy sima rubin besorolást kap, talán több csillagot adtam volna, és jobban lenyeltem volna mindent,de így picikét csalódtam.
Elég kiszámítható volt, a karakterek nem igazán voltak szimpatikusak. Nem volt jellemfejlődés , nem érzem egyik szálat se jól kidolgozottnak. Vártam volna valami komolyabb bosszút Four részéről, ehelyett ilyen naív butaságokat kapunk. Barbie története is egy vicc. Ezek a kis üzengetések Four és Ever között is,mint a 10 évesek…
Azt hiszem nagy elvárásokkal voltam a könyv felé,és most nagyon csalódtam, pedig szertem az ilyen mostohatesós történeteket,de ennél sokkal jobbakat is olvastam már.

Kathreen>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Húzd meg, ereszd el, ugyanazt a köröket futották újra meg újra és titkok titkok hátán, amik a legrosszabbkor kerülnek elő.

Boldog_Süti>!
B. B. Reid: A herceg és a bábu

Végre sikerült befejezni! Nem azért írom így, mert nem tetszett a könyv! Hanem egyszerűen időm nincs olvasni…. (ház felújítás, stb…)

Szóval néztem ezt a 77%-os értékelést.
Nem igazán értem, hogy miért csak annyit kapott. Ami tény, hogy elég sok kérdésre nem kaptam választ, elég sok minden nyitott maradt, ami szerintem azért van, mert lesz folytatása.

Nekem nagyon tetszett!
Néha az agyamra ment Four, a bizonytalankodásával, meg az akarom, nem akarom..
Úgy érzem, hogy Ever-ből keveset kaptam, de valahogy mégis elég volt.. Szerettem, mikor végre valahára az ő szemszögéből is olvasgattam, sőt rendesen vártam!
Ha valós személy lenne,tuti jó pasi lenne! :D
(A borítón lévő modell, számomra messze messze nem üti meg a mércét,de a fejemben lévő Ever igen is TOP10! :D)
A személyisége, nem egy bűbájos! Amiért hálás vagyok, hogy a könyv végére sem lett egy mézes csupor! Általában zavarni szokott a hasonló témájú könyveknél, ha az elejétől a köepéig egy igazi görény, a végére meg tökös Csillámpóni lesz..

Jamie kellett a történetbe. Érdekes, titokzatos szerelmes…
Kíváncsi vagyok, hogy alakul a sorsa, nagyon remélem, hogy lesz folytatás!

Amiért még borzasztó hálás vagyok, hogy nem volt világot megváltó hiszti nem volt benne. Szép lassan adagolt. Így nem borult minden nyűg és rossz egyszerre a nyakamba!

Egy szó mint ezer!
Tetszett! Nagyon tetszett!
Bízom a legjobbakban, hogy lesz folytatás!!!

DzsDzs88 IP>!

Ki gondolta volna, hogy ha az ember nonstop kedves és kellemes, az ilyen… kellemetlen.

Nixii P>!

Szeretnéd tudni, mi a különbség kettőnk között, kis bajkeverő? Te rohansz a démonjaid elől. Én üldözöm az enyémeket.

203. oldal; 19. fejezet

Könyvmolyképző KU>!

– Ever megöleti magát, és nem számít, mit mondok, mivel fenyegetem… – Elcsuklott a hangom, de tovább beszéltem valahogy. – Nem tudom lebeszélni róla, Ty. – Éreztem, hogy egy könny gördül végig az arcomon, gyorsan letöröltem az újonnan megtalált nőiességemet átkozva. Jobban tetszett a régi Four. Az Ever – azaz elnézést, Everson elcseszett McNamara – előtti. Nem olyan lány voltam, aki egy fiú miatt sír, vagy a csókja után vágyakozik. Olyan lány voltam, aki motort tudott szerelni, és megríkatni felnőtt férfiakat.

Nixii P>!

– Sajnálom. – Kezdtem olyan lenni, mint egy lemez, amin elakadt a tű.
– Mit sajnálsz, Four? Ezt akartad végig, nem? Megmenteni a lelkem? – Lassan tapsolt. – Gratulálok, sikerült. És akkor most ki tartana vissza, hogy én összetörjem a tiédet?

424. oldal; 34. fejezet

Könyvmolyképző KU>!

Elakadtam a válasszal, mert ekkor elment mellettünk a lány a nők történelemóráról. Követtem a tekintetemmel, amíg megállt középen egy zsúfolt asztalnál. Tele volt baseballkabátos izompacsirtákkal és könnyű mosolyú lányokkal. És az egész csapat felett Ever uralkodott.
Tyra a válla felett odanézett, hogy vajon mi vonta el a figyelmemet.
– Ez ő – suttogta.

Szandi1024 >!

– Lehettünk volna barátok, tudod. Nem kellett volna utálnod.
[…]
– Nem számított volna, hercegnőm. Akkor is beléd zúgtam volna.

D_Sandra P>!

Ez történik, ha valaki úgy nő fel, hogy minden jár neki. Sosem jut eszébe, mit érdemel.

Szandi1024 >!

– Óvatosan – suttogta a fülembe Ever. – Megígértem, hogy nem csókollak meg az iskolában. De azt nem, hogy nem mutatom meg itthon, hogy az enyém vagy.
[…]
– Ne merészeld!
– Te ne merészeld.
– Ez nem verseny.
– Pontosan, sosem volt az.
– Van egy szó a hozzád hasonló fickókra.
– Elbűvölő?
– Disznó.

L_B_Mariann>!

– Nem tudom, mit hallottál rólam, de nem látok a sötétben.

L_B_Mariann>!

– Ezért hívják Blackwood Keep hercegének?
– Igen, de a pletyka szerint az apja elég kemény üzletekbe szállt be.
– Mibe?
– Nem tudom – felelte könnyedén. – Az apja akár Voldemort is lehetne. Nem mondjuk ki a nevét.

Kapcsolódó szócikkek: Four Archer · Tyra Bradley