A ​csontarcú (44 fejezet 1.) 37 csillagozás

Knight könyve
B. B. Easton: A csontarcú

1997-ben minden bizonnyal Ronald „Knight” McKnight, a csontarcú számított a legelvetemültebb és legkiismerhetetlenebb srácnak a Peach State Középiskolában… sőt talán az egész földkerekségen. Knight mindenkit gyűlölt, kivéve engem, BB-t a szemtelen, nagyszájú punkcsajt, akinek pont mellette volt a szekrénye a folyosón.

Én azonban mindenkit kedveltem… kivéve Knightot. Valójában rohadtul be voltam szarva tőle. Csak arra vágytam, hogy feleségül menjek Eric herceg hasonmásához, a Peach State Középiskola punkkirályához, Lance Hightowerhez és milliónyi gyereket szüljek neki!
Azonban Knight túljárt az eszemen: miután egyszerűen képtelen voltam kiverni a fejemből, megszerezte, amit akart és ezzel az életem is örökre megváltozott.
BB Easton elsöprő humorú, szókimondó memoárjából és a folytatásaiból a Netflix készít tévé­sorozatot.

B. B. Easton: Skin

496 oldal · ISBN: 9786156187208 · Fordította: Bótyik Bettina Zora

Ronald „Knight” McKnight

Vikii_Kis>!

IMÁDTAM!
Egyszerűen minden érzelem végigsuhant rajtam olvasás közben. Gyűlölettől kezdve, az undoron, a meglepődésen, a sajnálaton át a felszabadult vidámságig. Tényleg minden előfordulhatott a könyvben, és végre olvastam egy olyat, amelynek nem az a tipikus „happy end” vége volt, mint szokott.
Nagyon tetszett, hogy ennyire tabudöntögető volt az egész. Elképesztően lenyűgözött, ahogy a sokkoló jeleneteket át tudta szőni azzal a hangnemmel és írásképpel, amely befogadhatóvá tette az egészet.
Nagyon remélem, hogy a maradék 3 könyvet is ilyen stílusban írta, mert akkor azt hiszem megvan az új kedvenc könyv-sorozatom.

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

„A férfi, akit szerettem, a szemem előtt hullott darabokra, én pedig másra sem vágytam, csak arra, hogy segítsek neki helyre jönni.”

„Összetörten lépett az életembe, és úgy is távozott, én pedig itt és most megesküdtem, hogy ez soha többé nem fog megismétlődni.”

Sokal jobban tetszett ez a könyv, a stílusa, az írásmódja és a történet is. Sőt már bánom, hogy a bevezető, 0. résszel kezdtem. spoiler Azt a részt kellett volna a végére hagynom.

A történet pont annyira kiszámíthatatlan és feszültséggel teli volt, mint maga Knight. Soha nem tudtam, mi fog történni, mit tesz majd Knight, mikor fog robbanni. Annyi gyűlölet, önutálat, elfojtott agresszió volt benne. Knightnak sokszor tényleg indokolatlan dühkitörései voltak, és pillanatok alatt kiszámíthatatlan, őrjöngő vadállattá változott. De valahol ebben az érzelmi káoszban, mégiscsak megszerettem azt a srácot. Mikor ledobta a pancélját, és megmutatta a sebezhetőségét, az emberségét, annyira meg tudtam volna én is ölelgetni.
A kutyák elvileg megérzik, hogy ki a rossz ember. És aki az állatokat szereti, rossz ember nem lehet. spoiler
Knight egy magányos farkas volt, aki ijesztőnek, mogorvának, megközelíthetetlennek mutatta magát, de valójában egy különleges, különc srác, aki csak szeretetre és gyengédségre vágyott, és aki szeretni akart valakit. Csak BB-t engedte magához közel, csak neki mutatta meg az igazi énjét, és ettől BB is különlegesnek érezte magát. Knight azonban amennyire különleges volt, annyira elcseszett is. Volt egy bizarr „érdeklődése”, ami kicsit sokkolt. spoiler Illetve volt egy dolog, ami nagyon meglepett. spoiler

BB sokkal szerethetőbb volt ebben a részben. Ami kicsit zavart vele kapcsolatban, hogy néha nem tudtam rajta kiigazodni, hogy most akkor szereti ő egyáltalán Knightot, fél tőle, vagy undorodik, mert sokszor nem volt egyértelmű. Többnyire inkább azt éreztem, hogy sajnálja a fiút, és imponált neki, hogy Knight ennyire odáig volt érte, és ezért maradt vele.

Életszerű és hiteles volt a történet, viszont egy dolog eléggé zavart. spoiler Fiatalok, buliznak, cigiznek, bevállatósak, hülyeségeket csinálnak, mint a legtöbb kamasz, de spoiler hol voltak mindeközben az értelmes, felnőtt szülők? Az egész történetben nincs egy normális szülő se, spoiler minden családnak volt valami defektje.

Az első, bevezető részben a négy pasi közül Knight volt az, akire a legkíváncsibb voltam. És nem véletlenül. Nem csalódtam, a teljes sztori megismerése után nem csodálom, hogy BB első szerelme ekkora hatással volt a lányra. Rám is nagy hatással volt Knight, az egész jelleme, a kisugárzása.

turanett P>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre, sok mindenre számítottam, de de nem erre. Fura volt az egész. Kicsit mindenki idegesítő volt, főleg a főszereplőnk, BB. Szándékosan éheztette magát, teljesen megváltoztatta a külsejét, hogy egy fiúnak tetsszen. Ami tiniként nem meglepő, de ő sokszor túlzásba esett. Aztán ott van Knight. Elég agresszív, érdekes nézetei vannak, de valahogy mégis van benne valami. BB iszonyatosan fél tőle, de Knightnak voltak olyan dolgai, ami megfogta a lányt. Sokszor voltam vele, hogy ezek teljesen elmeháborodottak, és miért is olvasom én ezt, de az írónő stílusa megvett. Nagyon gördülékeny, vicces, szórakoztató. Egy pillanatra sem unatkoztam. A végén Knight-ot sajnáltam, de megértettem. Kíváncsivá tett a többi rész iránt is. Egyszer majd elolvasom őket.

Hópárduc P>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Kíváncsi voltam erre a könyv, az első rész után. Sajnos, nem azt hozta, amit vártam. Pedig az író stílusa tetszett elsőre, de valahogy itt már voltak dolgok, amik idegesítettek. A történetben is és a stílusban is.
Vegyes érzéseim vannak, mert többre és jobbra számítottam, és nem azt kaptam, amit vártam.
Közepes számomra.
A végére pedig túl sok lezáratlan dolog maradt bennem…. Sajnálom…

BBetti86>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Bár elsősorban a filmeknél szoktam ezen kiakadni, de ennek a kötetnek is sikerült azzal felhívnia magára a figyelmemet, hogy mégis micsoda egy cím ez? Azt hagyjuk, hogy eredetileg Skin a címe. Amiből ki tudom venni a skinhead utalást Knight-ra, de csontarcú?
Még nem hallottam, hogy a skinhead magyarul csontarcúnak lenne fordítva. Bőrfejű, igen. De már ott megakad ez a történet, hogy még a regényen belül a fordító is használja a skinhead kifejezést, ha azt nem is tudom, hogy az angol formában, ami nekem is szimpatikusabb, vagy már az átvett szkinhed, de gyanítom nem ez volt, mert akkor ezen is felhúztam volna magam olvasás közben.

Azért rákerestem neten, hátha valamiről lemaradtam. Az első találat egy csontfejű dinoszaurusz lett. Annak nem sok köze van ehhez. Van egy ilyen betegség is, szintén nem játszik. Aztán találtam egy ismertetőt, amelyből kiderült, hogy a skinhead mozgalom tagjai kezdték a Bonehead jelzővel illetni azokat a rasszistákat, akik a skinhead zászló alá mentették a náci eszméket és rasszizmust. Miközben az eredeti skinhead csoport az utca egységét, a rasszok egyenjogúságát és összefogását hirdette hazafias vetülettel, a csontfejűek elmentek szélsőjobb felé. Így meg nyomorult Knight a címben teljesen félrevezetően lett megnevezve. Mert Knight nem rasszista, nem neonáci. Van egy kertvárosi közegben extrém külseje tetoválásokkal és megkapta a skinhead jelzőt, BB is annak hívja magában sokáig, de nem csontarcú.

Szóval, ezzel megvan, ami a legnagyobb bajom volt. A magyar keresztségben pocsék cím.
Most jöhetne a kérdés, hogy mi van a történet egyéb és durva elemeivel? A helyzet az, hogy azok passzolnak. Knight lelki alkata, az egész története összeillik a rá és a szexualitására jellemző elemekkel. Egy fiú, aki idegen otthon, akit az anyja éppen csak megtűr, aki örökségként a nagyapja világháborús gyilokeszközeit kapja. Az anyja keltette érzések, a kívülállóság, a kirobbanni készülő erőszakosság. Itt össze tudom rakni, miből mi lett nála. Talán csak a szex és a vér összefonódása durvább, mint amit simán elfogadnék ezzel a háttérrel együtt is. Azt kényelmetlennek is találtam, amikor ilyesmit részletezett Easton. Ez van: a vagdalás, vérnyalás és heves dugás kombináció engem inkább undorít, mint erotikus hatást kelt. Ez még olyanabb, mint a vámpíros paranormális erotika.

Knight viszont jól meg lett írva. Simán eladta nekem, hogy mennyi színe van ennek a fiatalembernek. Ott van benne a gyilkos késztetés, a nagyon sebzett lelke. Az, ahogy próbál mégis társadalmilag elfogadható formában funkcionálni. Ő küzd, és vannak győzelmei. Ráadásul, ő sokkal jobban látja magát, BB-t, mint a lány. Nem véletlen, hogy spoiler De amíg együtt vannak, amíg járnak, kifejezetten romantikus gesztusai vannak és nem egy rossz pasialapanyag. A szerelmes levelek sora, ahogy védi a lányt, végül magától is. A neve akár beszélő név is lehetne: lovag. A háborúban sebzett, örök harcra ítélt harcos, akiben van nemesség, de nem menekülhet a vértől és a káosztól.

A kötet különben is nagyon sok olyan témát érint, ami a szereplők 15-17 éves volta miatt pláne soknak érzek. Tudom, már ki lettem okosítva, hogy naiv elképzeléseim vannak és Eufórián át több valós képem lenne a kamaszokról, de ez kb. a 2000-es évek elején játszódik, a Narancsvidék, Tuti gimi és Szívek szállodája idején. Nem az Eufória korában. Így nekem azért kirívó, hogy egy baráti körön belül lesz coming out trauma, öngyilkosság, tini terhesség, droghasználat, anorexia, önsebzés, és olyan szexuális szokások, amelyek nem voltak benne Mr. Grey eszköztárában sem. Ok, nem mind a két főszereplő sara, de egy nagyon kis baráti köré. Ha komolyan belegondolunk, nagyon durva, hogy mi elő nem fordul itt és az a kamaszos, nemtörődöm hozzáállás, ami az elbeszélőben/hősnőben van. A barátnője 16 évesen anya lesz? Majd lenyugszik a baba mellett. Ilyesmiken felszaladt a szemöldököm.

Pedig Easton jó abban, hogy fogyaszthatón és messze nem sértő, zavaró módon beszéljen ilyesmikről. Kifejezetten olvasmányos, és annyira a közege mindez, hogy olvasás közben még csak fent sem akadtam a történteket, inkább utána gondoltam bele és némileg sokkolódtam. Megvan az is, hogy a kamaszlány szemszögét hozza, aki még ábrándozik és megvannak a kislányos, rózsaszín álmai, legfeljebb az álomesküvőn a vőlegény személye változik a fejében, de elkezd felnőni, és érezni, ahogy igazi tervei lesznek a jövőre és már nem meséket sző magának. Van egy érési folyamat, ha eleve rajta is van a szűrő, hogy a felnőtt családanya pszichológus a kamaszkorából merítve írta az alakját, így már a 15-16 évesben is akadnak felnőttebb vonások.

Arra nem esküdnék, hogy magaménak érzem a humorát, de van neki. Lehet mosolyogni is a köteten és az a stílus miatt van, egy-egy beszóláson, nem a cselekmény miatt. Abban nem igen akad humoros vagy kedves esemény. Mivel a 0. kötetet már olvastam, merem azt írni, hogy van egy egyedi, saját hangja, és azon halad a történet újfent.

Sok minden miatt lehetne ez olyan kötet, amin kiakadok. Helyette guilty pleasure élmény. Ha szétszálazom, sorra előjönnek a dolgok, amelyek egy regényben nem tetszenek. De itt működnek, lekötött, el is szórakoztatott – ha utólag azért el is hűlök egyes elemein.

Mistaking>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Igaz, hogy kisgyerek voltam abban az évben, amiben járunk, de teljesen át tudtam élni a történetet.
Érezhető volt BB-n, hogy fiatal és próbálja lenyűgözni iskolai szerelmét, Lance Hightower-t a vadabbnál vadabb dolgaival.
Még az sem hatott furán, hogy a lány mennyit cigizik vagy káromkodik.
Knight.. nos a kezdő jelenet, amiben megismerjük, nem teszi túlzottan szimpatikussá. Aztán végül kellemesen csalódunk is, mert nem teljesen olyan, amilyennek elsőre gondoljuk. Nem akarom fényezni, mert eléggé elcseszett egy alak.. de a szívem mélyén, eltekintve azoktól a dolgoktól, én akkor is neki drukkoltam.
Az egész sztori rávilágít a gyermeki naivitásra, mennyire alakíthatóak és manipulálhatóak vagyunk a kamaszkorban. Döbbenetes, de igaz dolgokról rántja le a leplet, elénk tárva a valóságot az akkori világról.
Nálam mindenképp 5*-os!

AnnaMarcsi>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Hűha, hát elég vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Valahogy sokkal jobbra számítottam. BB néhány helyen egészen idegesítő volt a számomra. A vége pedig inkább kérdést vetett fel bennem, nem pedig lezárást hozott. Nem hiszem, hogy egyhamar fogok még olvasni B.B. Easton könyveket, valahogy nem jött be ez a stílus.

Könyvmánia>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Már az előzmény kötetből sejteni lehetett, hogy az indulatok, a vágy, az erotika, a szenvedély és a mindent elsöprő dühös szerelem lesz sorstársunk a könyv olvasása közben, de a tényleges eredmény minden képzeletet és elvárást felülmúlt! Nagyon tetszett az a csípős humor, ami a kemény témák ellenére is folyamatosan a felszínen tartotta az olvasót, megkímélve őt a fuldoklástól, amit a kemény részletek miatt érezhetett volna. BB ismét egy nagyszerű dolgot alkotott, amihez nem kellet mást tennie, csak a múltbéli élményeit egy kicsit leporolva, kiszínezve papírra vetni Knight éveit. Élményekben gazdag olvasmány, amelyben az olvasót egymás után érik az ingerek. Megismerheti a drogosok, elhanyagolt kamaszok, a szexuális ébredés, a nemvárt terhesség, a hűtlenség, a meg nem értettség, az elfogadás utáni kényszeres vágyódás és az öngyilkosság mélységiet. Úgy gondolom, hogy Knight története is azon könyvek közé sorolható, amit 1-2 év elteltével újra kézbe veszek majd, hogy a szörnyű részletek és izgalmak során együtt nevessek a szereplőkkel és mosolyogjak a kamaszos esetlenség rögös útjain… :-)

viluska84>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Érdekes volt ez a könyv. A nem volt rossz, de nem is volt annyira jó kategóriába tudnám sorolni. A könyv eleje eléggé nehézkesen indult be. Nem ilyen történetre számítottam és igazából túl sok kérdés maradt bennem. Mi történt Knighttal? Igaz amit Lance állított a történet végén?

ShedowCat8>!

B. B. Easton: A csontarcú Knight könyve

Hú bakker, hogy őszinte legyek nem tudom mit gondoljak erről a könyvről, annyi up and down volt benne, hogy az valami hihetetlen. De valahogy megpróbálom rendszerezni a gondolataim.
A 0. részt már olvastam és szerencsére nagyjából az emlékeim Knightról kikoptak, csak körvonalakra emlékeztem, de te jó isten, ez a sebzett lelkű, elcseszett srác. Igazából időzített bomba volt és fájdalmas volt nézni és olvasni a kifordulását. Annyira sajnálom, hogy egy ennyire érzékeny lelkű embert így tönkretettek. Na nem mintha felmenteném a bűnei alól de ez egy lehetetlen helyzet volt ami vele történt és nem csodálkozom, hogy azt az lett belőle és azt az utat választotta amit. Vele nem volt problémám. (Talán csak annyi, hogy tényleg, mint ahogy már mások is említették, többet tudott a kötözős szexről mint Mr. Grey, de ez lényegtelen.)
De BB. Oh te jó ég. Hát tőle most többször a falra másztam. Nagyon más hangvétel érződött nekem ebből a könyvből mint a 0. részből és itt inkább idegesítő volt BB. Nem tudtam azonosulni a karakterével, még úgy sem, hogy tudom vannak 15 évesek, akik cigiznek, drogoznak meg dugnak, de akkor is a szex terén inkább nagyobb volt a szája és nagyon elütött ez a reakcióitól amikor a dolgok ténylegesen történtek. Ez nekem inkább bosszantó volt. Viszont az anorexiát jól fogta meg szerintem az írónő. Nagyon furcsa volt most nekem BB ebben a könyvben, de nem volt rossz.
De szerencsétlen barátai. Oh azok a lelkek, ennyi elcseszett tinit egy helyen. Én értem, hogy nem mindent látnak a szülők de bakker, ez komolyan így le tud menni??!! Kicsit elkeserítő. Nem akarok ebben a tekintetben spoilerezni, de engem elborzasztott.
A szex jelenetek izgalmasak voltak, azok tetszettek, mégha egy pártól kicsit fel is fordult a gyomrom.
Összességében tetszett a könyv de nem kiemelkedő, viszont leköt és olvastatja magát.

Fire_bird>!

Knight engedte, hogy sebezhető legyen mellettem. Csak mellettem. Közel engedett magához, megmutatta minden összetört porcikáját, aztán tehetetlenül figyelte, ahogy kotorásztam a lelkében, de semmit nem sikerült megjavítanom benne. Összetörten lépett az életembe, és úgy is távozott, én pedig itt és most megesküdtem, hogy ez soha többé nem fog megismétlődni.

Alexa201>!

Nyilvánvaló, hogy még soha senki nem látta ezt a fiút mosolyogni, mert ha látták volna, azzal töltenék az egész hátralévő életüket, hogy megpróbálják újra nevetésre bírni.

Fire_bird>!

– Nem, kösz, este dolgoznom kell – hazudtam. – De nektek jó szórakozást. Megyek, megnézem, mi a francot csinál Knight. Szerintem koporsót készít, vagy ilyesmi. Valószínűleg neked, August.
August szeme elkerekedett, én meg hangosan felnevettem. Ez a szegény kölyök nem értette a viccet.

Fire_bird>!

Knightra néztem – túl a kemény külsején, a kísértetiesen színtelen szemén át egészen bele a lelkébe, és meg kellett állapítanom, hogy a legérthetetlenebb tulajdonságok kombinációja lakozott benne, ami csak emberileg lehetséges. Amikor állatokról volt szó, gyengéden és gondoskodón bánt velük, de az emberekkel kapcsolatban volt egy olyan érzésem, hogy őszintén ki akarta nyírni az összest.
Engem kivéve.

Fire_bird>!

Ez volt az egyik a számtalan dolog közül, amit imádtam anyában – amikor dönthetett a nevetés vagy a sírás között, anya a százból kilencvenkilencszer a nevetést választotta.

Mistaking>!

Ezt a könyvet az első fiúnak ajánlom,
akit valaha szerettem.
Annak, aki tudta, hogy jobbat érdemlek nála.
Annak, aki megmentett azzal, hogy elengedett.
Annak, aki miatt iskolapszichológus lettem.
Sajnálom, hogy nem tudtalak helyrehozni.
Megpróbáltam.

Fire_bird>!

– Bííí Bíííííí! – kiáltotta anya a konyhából. Az egyik retró rádióállomást hallgatta, és kavargatott valamit a tűzhelyen. – Csináltam vacsorát! Éhes vagy?
Odasétáltam a konyha bejáratához, és a falnak támaszkodtam a vállammal.
– Nem igazán – hazudtam. – Csak lezuhanyozok, és elkészítem a házimat.
Anya felém fordult, és észrevettem, hogy szeplős arcán bűntudatos mosoly csillog.
– Talán így lesz a legjobb. Kifogytunk a rendes tejből – nevetett –, ezért a vaníliás mandulatejet használtam. – Kitört belőle a röhögés, de én még mindig a vicc csattanójára vártam.
– És ez rossz? Mit főztél?
– Tonhalas sajtos tésztát! – Annyira nevetett, hogy könnybe lábadt a szeme. Két levegővétel között azért csak sikerült kinyögnie: – Elég… szar íze van.
Apa ezt a pillanatot választotta arra, hogy odakiáltson nekem a másik szobából, ahol valószínűleg a vacsoráját itta.
– Olyan íze van, mintha valaki döglött halat nyomott volna egy romlott vaníliakrémes piskótába, és felmelegítette.
Félrenyeltem a váratlanul rám törő nevetéstől, […]

Alexa201>!

Kurva jó íze volt. De tulajdonképpen minden kibaszott finom, amikor az ember soha nem eszik semmit.

Alexa201>!

Ha megtudná, hogy mindketten drogoztak, valószínűleg kitenné őket az út szélén. Ha szerencséjük lenne, talán először lassítana.

44 fejezet sorozat · Összehasonlítás