Zárt ​ajtók mögött 622 csillagozás

B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Mindenki ismer olyan párokat, mint Jack és Grace. Jack jóképű és gazdag, Grace bájos és elegáns. Kedveljük őket, még ha nem is áll szándékunkban.
És szeretnénk Grace-t jobban is megismerni.

Csakhogy ez nem is olyan egyszerű, ugyanis Jack és Grace elválaszthatatlanok.
Van, aki ezt igaz szerelemnek nevezné. Mások talán feltennék a kérdést, hogy Grace miért nem veszi fel soha a telefont. Vagy miért nem lehet vele beülni valahova egy kávéra, jóllehet nem dolgozik. És hogy marad olyan sovány, noha rafinált fogások sorát főzi? És vajon miért van rács az egyik hálószoba ablakon?

„ Briliáns, dermesztő, félelmetes és letehetetlen. "

Lesley Pearse

320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155617645 · Fordította: Gálvölgyi Judit

Grace Angel · Jack Angel · Millie Harrington

Infierno
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Ne gondoljatok rólam semmi rosszat, de imádom ezt a témát. Olyan szinten volt izgalmas, hogy alig bírtam letenni. Néha figyelmeztetni kellett magam, hogy most enni kéne, nem olvasni, most órán vagy, talán jobb lenne figyelni, de amíg be nem fejeztem, addig folyamatosan foglalkoztatott, még az álmaimba is beférkőzött.

Végig úgy olvastam a történetet, mintha az események nemcsak Grece-szel, hanem velem is történnének egyidejűleg. Én is próbáltam terveket szövögetni, vajon hogy is lehetne megmenekülni, de egyszerűen nem volt semmi!!! Tudom, hogy ez csak egy könyv, de akár meg is történhetne, sőt lehet, hogy éppen most is ez történik valakivel. Egyes részeknél a hideg futkosott a hátamon. A sötét hangulata teljesen magával ragadott. Fogalmam sem volt, hogy lehet ennek a borzalomnak vége valaha is, ha egyáltalán vége lesz. A vége felé egyre fokozódott a feszültség, csak kapkodtam a fejem, úgy pörögtek az események.spoiler

Úgy sajnáltam, hogy olyan hirtelen lett vége, szívesen olvastam volna még a következményekről. Akinek tetszett A lélek legsötétje, annak csak ajánlani tudom. Meg úgy általában mindenkinek.

_Eriii P
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Nagyon-nagyon tetszett. Izgalmas, lehetetlen, feszültséggel teli. Képes az embert annyira felidegelni, hogy reszkessen. Még nekem is, akinek könnyen nyílik a székely bicska a zsebeben, lehetetlen volt. Egyszerűen kilátástalannak találtam minden eshetőséget arra, hogy Grace kijusson a poklok poklából. És hiába hadonászok itt a bicskámmal, hogy ki tudnám belezni és herélni is Jacket, Grace olyan helyzetbe volt, hogy muszáj volt eltennem a bicskám. Nem ment könnyen elhihetitek, mert olyan sokszor felment a cukrom olvasás közben, hogy nem tudom elmondani. Már az első lapokon érezni lehetett azt a feszültséget ami az ilyen pszchio-thrillerekre jellemző. Félelmetesen izgalmas, és mégis úgy beszippant, hogy tudni akarod hogyan ér végét. Nagyon szerettem a szereplőket, Jacket leszámítva. Milliert annyira rettegtem. Ajánlom nagyon, főleg azoknak akik szerették a Lélek legsötétjét.

Lillsz P
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Hátborzongató, magával ragadó, LETEHETETLEN!
Ez volt az első ilyen fajta könyv amit olvastam és imádtam! Annyira jó volt, hogy az már hihetetlen!
Különösen nagyon tetszik, hogy ugrál a regény, jelenből-múltba, múltból-jelenbe! Grace-t nagyon sajnáltam. Elég okos, bátor főszereplőnek ismerhettük meg.
Millie az egyik kedvencem. Úgy megszerettem! :)
Jack-et nagyon helyes, udvarias fiatalembernek látta az olvasó az elején spoiler A legszomorúbb, hogy ilyen emberek tényleg vannak… mint Jack. 5/5

robinson MP
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Nem rossz, elmegy egynek. Most kellene elájulnom, de már a kezdésnek kétszer futottam neki…unalmas bájolgás volt, 20 oldalas vacsoraleírással, letettem. Kissé túlreklámozott regény ez, mintha nem bíznának benne. Pedig azért nem rossz. Oké, elsőkönyves ez a stíluson érezhető is. Filmre vele, mondanám, de volt már ilyesmi a kezdő Juliska Róbertsz alakításában. (Egy ágyban az ellenséggel).
Aztán a látszat mögé enged bepillantást. Igazolódik, ha valami nagyon tökéletes, minden rendben látszólag, ott van valami kaka a függöny mögött… Itt is. Rémesen elképesztő, pszichopata bájgúnár pasi, akitől mindenki elolvad. A Dzsorzs Kúnizás egy idő után kifejezetten idegesítő volt nekem.
Grace is… elég naív, de nála lesz némi jellemfejlődés.
A befejezés kifejezetten tetszett, ötletes, azt kapta, amit adott…
Szórakoztató, de brutálisabbat vártam.

CsakSimánDorka P

Hűbaccameg!!! O.o

Hát ez hihetetlen, sokkoló mégis fantasztikus volt!!! Már az első perctől kezdve érezni lehetett a feszültséget és, hogy van valami a levegőben. Minden annyira nagyon tökéletes volt, hogy az már inkább zavaró, mint elkápráztató. Imádtam, hogy két időben játszódik a történet, aztán a végére összeér és így megkapjuk a végkifejletet. Nagyon jól fel volt építve minden egyes lépése Jacknak, hogy mit miért hogy csinál. Ez nem is volt számára kihívás, hisz ügyvéd. De aztán jöttek az apró jelek, hogy valami mégsem olyan tökéletes: nincs telefonja Grace-nek, nem megy egyedül soha, nincs saját e-mail címe…. Persze ez nem ad igazán okot arra, hogy valóban gyanúsak legyenek mégis az új szomszéd Esther próbálta keresni valamit, ami mégsem olyan tökéletes….és talált is!

Bővebben:

BreeS
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

„– A félelem. (…) Nincs hozzá fogható. Imádom a látványát, imádom az érzését, imádom a szagát. És különösen imádom a hangját. (…) Még az ízét is.”
libabőőőr.

Annyira jó könyv volt! Még betegen, lázasan is elolvastam, mert nem tudtam lerakni!

Egy igazán Tökéletes könyv. Játszik a gondolataiddal, rávezet arra, hogy TE is, mint olvasó a kiutat keresd! Kegyetlen, megdöbbentő és valóban sajnos valóságot tükröző. Vajon hányan élhetnek a valóságban így ? Miért nem veszik észre minél többen? Miért nem hisznek egy sérült nőnek? Annyi, de annyi kérdés.
Nagyon elgondolkodtató témát dolgoz fel, olyan módon, hogy az elolvasása után jobban odafigyelek mindenkire. Annyi olyan ember van a világban, aki nem néz a felszín alá és elfogadja, amit lát. Én nem akarok olyan lenni. Olyan akarok lenni, mint Esther.

Bővebben: http://breestoriesandbook.blogspot.hu/2017/01/b-paris-z…

Szóval…egy kérdés. Melyik könyvet ajánlanátok ebből a műfajból még? :D

Zsófi_és_Bea P
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Majdnem nagyon tetszett ez a történet. A fülszövegnek ellent kell mondanom már az elején, miszerint kedveljük a főszereplő házaspárt, még ha nem is áll szándékunkban. Inkább fordítva mondanám, nekem mindig szándékomban áll kedvelni a főszereplőket, de ebben az esetben nem nagyon tudtam egyikőjüket sem kedvelni, és ez így volt már a könyv kezdetétől fogva.
Bea

A Zárt ajtók mögött történetét tekintve, számomra semmi újat nem adott, de ez nem feltétlenül jelent rosszat.
Az eseményeket tekintve, voltak olyan fordulatok, amiket előre kitaláltam, pedig ha hiszitek, ha nem, velem ilyen nem sokszor szokott történni.
Zsófi

TitkOLVASás keretében olvastuk el a könyvet, mindkettőnk teljes véleményét itt olvashatjátok:

vIVIv
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Az ember sosem tudhatja igazán kit sodor útjába az élet…bárki lehet normális és pszichopata.
Sajnáltam Grace-t és Millie-t, hogy kapcsolatba kerültek Jack-el. Persze kit ne varázsolna el egy ilyen pasi. A barátok, szomszédok se igazán gyanakodtak (talán csak egy), a szülőkről pedig jobb ha nem is beszélünk. Grace helyzete elég durva, és mint olvasó hiába töröd a fejed, tényleg úgy tűnik, hogy nincs esély szabadulni…talán csak úgy, ahogyan Grace is tette. Csodálom, hogy így bírta ezt az egészet, mert tényleg reménytelen volt a helyzet, mert ez a nyomorult pasi mindig a nő előtt járt.
Kíváncsi vagyok a másik könyvére is a szerzőnek. :)

Kathryn
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Tömören, röviden a csapból is ez folyt, igy kiváncsi voltam, hogy mi is ez. Ugyanis megint a marketing csapdájába estem bele. Akárhová nézem mindenhol ezt láttam. Egy időre el is hessegettem a gondolatot,h elolvassam „egy újabb Holtodiglan” gondoltam én. Mire lecsengett a könyv körülött levő őrület úgy gondoltam, hogy adok neki egy esély üsse kő! Nem túl hosszú kis könyvecske. Amúgyis olvasói válságba voltam épp és nagyon reméltem, hogy ez nem egy olyan „pszichothriller” lesz, ahol ismételten tekerem a fejem, nézegetem a plafont és átkozom az irót, hogy miért?! Szeretem az ilyen műfajú könyveket, gondolom észrevettétek. Ismételten egy túl hype-olt könyv!

Bővebben: http://simplexautumn.blogger.hu/2017/02/06/konyv-zart-a…

Levandra P
B. A. Paris: Zárt ajtók mögött

Fojtogat egy érzés, miközben haladok előre ebben a könyvben. Robbanni akar, de próbálom magam csillapítani: ez csak egy regény, nem valóság. Pedig akár az is lehetne.

Grace és Jack élete tökéletes. Grace tehetséges, okos és bármihez nyúl, abból arany lesz. Jack pedig isteníti az ő feleségét. Ők az eszményi pár, és bárkit megkérdezhetnénk róla, ugyanezt mondanák. Felmerülhet-e bárkiben a kérdés ennyi tökéletesség után, hogy mindez csak a külvilágnak szólna? Felmerülhet-e valakiben az, hogy ilyen nem létezik, túl gyanús, hogy minden annyira szép és jó? Persze fura: Grace sosem veszi fel a telefont, Grace nem ér rá találkozni a barátnőivel, Grace-nek nincs mobilja. De mindenre van ésszerű magyarázat, amivel el lehet altatni a gyanút és nincs más választás, el kell fogadni ezt a tényt.

Mert senki sem láthat be a falak mögé, senki sem tudhatja mi zajlik a zárt ajtók mögött.

Te a biztonságos kis világod közepén elképzelni sem tudod, hogy ilyesmi megtörténhet.

Mert az, ami a zárt ajtók mögött zajlik, az maga a rettegés. Azt hiszed, ismered, mi az a félelem, de mikor belecsöppensz ennek a történetnek a sűrűjébe, ráébredsz, hogy még a közelében sem jártál ennek az érzésnek. Még nem tapasztaltad meg a lelki terrort, még nem fojtogatott az aggodalom, ha valamit nem úgy teszel, ahogy elvárják tőled, akkor a jutalmad érte: büntetés. De ha úgy cselekszel, ahogy várják tőled, akkor sem számíthatsz másra, mint büntetésre.

Akarod látni, hogy mi zajlik a zárt ajtók mögött? Szeretnél egy kis borzongást? Garantáltan felébrednek benned az indulatok és képtelen leszel uralkodni az érzelmeiden, mert amit az ajtó mögött találsz, nem tündérmese.

B. A. Paris kiváló koncepciója és lebilincselő története egy pillanatig sem hagy unatkozni. Igazi letehetetlen könyv. Karakterei hitelesek, könnyű velük azonosulni. Zseniális író zseniális könyve, ami egy egészen új élményt adott nekem. Tagadhatatlanul megérintett a történet, tudtam gyűlölni, együtt érezni és aggódva várni, hogyan alakul a szereplők élete. Az érzelmek végletei között őrlődtem.

Pandalány P

– Az emberek nagyon jól megvoltak a mobil feltalálása előtt is.

Kapcsolódó szócikkek: Grace Angel · mobiltelefon
Pandalány P

Ne hisztériázz, nem áll jól neked.

Pandalány P

(…) a félelem az elrettentés legjobb eszköze.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · Grace Angel
Sol P

Kapcsolódó szócikkek: félelem · Jack Angel
hraurie P

Odakinn a felhajtón kinyitja nekem a kocsi ajtaját, megvárja, amíg beszállok. Amikor rám csukja, önkéntelenül az jut eszembe, milyen kár, hogy szadista vadállat, mert a modora csodás.

Kapcsolódó szócikkek: Grace Angel
robinson P

– Nem hiszem el, hogy feleségül megyek olyan emberhez, akivel még nem háltam – zsörtölődtem.

Kapcsolódó szócikkek: Grace Angel
mate55

A lovagiasság általában kirepül az ablakon, amikor egy kapcsolatban beköszönt a megszokás meg a babák.

Pandalány P

A másik életünkben, mielőtt összeházasodtunk, ő csengetett volna a légikisasszonynak. Hová lett a tökéletes úriember, akinek hittem? Álca volt csupán, figyelmességgel és kedvességgel fedte el a valódi énjét?

tmezo P

Imád kutyaszorítóba kényszeríteni, figyelni, hogyan mászom ki a kínos helyzetből, amelybe gátlástalanul hoz, (…)

Janina13 P

Gyanúsnak tűnhet, ahogy itt ülök egyedül, és semmivel nem kötöm le magam, hiszen nem sokan mennek nyaralni úgy, hogy nem visznek magukkal könyvet, kivéve azokat, akik sietve utaznak el.