Az ​orosz dráma klasszikusai 1-2. 1 csillagozás

Az orosz dráma klasszikusai 1-2.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: A. K. Tolsztoj, Alekszandr Szergejevics Gribojedov, Alekszandr Szergejevics Puskin, Mihail Jurjevics Lermontov, Anton Pavlovics Csehov, Nyikolaj Vasziljevics Gogol, Ivan Szergejevics Turgenyev, Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkij, Lev Tolsztoj, Alekszandr Szuhovo-Kobilin, Makszim Gorkij, Leonyid Andrejev

Habók P>!
Az orosz dráma klasszikusai 1-2.

Ezt nagyon nehéz értékelni, pláne csillagozni, hiszen tizennégy drámát tartalmaz a két kötet. Van benne ismerős (a Sirályt és az Éjjeli menedékhelyet ha nem is olvastam, de láttam, Gogol és Turgenyev művét pedig olvastam), de van olyan is, akinek az írójáról még nem is hallottam, vagy épp csak hallottam. Fonvizin Az úrfi c. komédiája kellemes meglepetés volt,. A történet persze ismerős, de élveztem a hatalmaskodó úrnő a pipogya férj, az ostoba (kocsisból lett) házitanító, az elkényeztetett úrfi hatalmaskodását és persze az elkerülhetetlen bukásukat. Gribojedov darabját (Az ész bajjal jár) sem ismertem, de szívesen olvastam. A nagy csalódás Puskin Borisz Godunovja volt, nem tudtam ráhangolódni, pedig Puskin műveit kedvelem. Sokkal jobban tetszett A. K. Tolsztoj (szintén egy általam nem ismert szerző) Fjodor Joannovics cárja, amelynek szintén Godunov az egyik kulcsfigurája.

Habók P>!

A tudatlan számára nagy vigasztalás, hogy oktalanságnak tartja mindazt, amit nem tud.

Gy. I. Ponvizin: Az úrfi

Anna Andrejevna
Szóval ön is ír? Milyen nagyszerű dolog lehet írni! A lapokban is dolgozik? Nemde?
Hlesztakov
Hogyne, a lapokban is. Néhány ismertebb darabom a Figaro házassága, az Ördög Róbert, a Norma satöbbi, satöbbi – a címekre már nem emlékszem.

A revizor