Az ​óceánok atlasza 1 csillagozás

Az óceánok atlasza

A tenger ökológiai válságot él át. Bolygónk életet adó környezetét szennyezés, túlhalászás és éghajlatváltozás veszélyezteti. Mivel az emberi tevékenység szorosan kötődik a tengerhez, a tengeri élet eltűnésével együtt megszűnik a szárazföldi élet is. A részletes térképek és illusztrációk minden fontos adatot tartalmaznak a tengerekről és óceánokról, a különleges felvételek pedig betekintést engednek a víz alatti világ rejtelmeibe és csodáiba.

Pannon-Literatúra, Budapest, 2012
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632511726 · Fordította: Fogarassyné Orczy Zsuzsanna

anesz P>!
Az óceánok atlasza

Tökéletes karácsonyi ajándék volt ez nekem. Eleve szeretem a térképeket, nem véletlenül érettségiztem földrajzból, illetve az eredeti szakomhoz, a törihez is kapcsolódnak az atlaszok. A könyvben különösen tetszettek a tengerfenékről készült topográfiai térképek.
Csomó új dolgot tanultam: kezdetben mindjárt azt, hogy nem három óceán van, mint ahogy eddig tudtam, hanem öt! Atlanti, Indiai, Csendes (eddig rendben is volna), de ott van még a Déli-óceán az Antarktisz körül és a Jeges- tenger. Ezeknek az élővilágáról különösen jó volt olvasni, nem beszélve a fantasztikus képekről!
Megtudtam, hogy melyik a legsekélyebb tenger (Azovi), hogy melyik a Föld második legmélyebb pontja (Filippo-árok) és hogy melyik az egyetlen olyan élő építmény, amely a világűrből is látszik (Nagy Korallzátony Ausztrália mellett), és még sok érdekességet.
Kedvenc élőlényeknek sokáig a korallokat tartottam. Annyira szépek, úgy néznek ki, mint a virágok, közben pedig állatok. Viszont felfedeztem a Zsákállatokat: genetikai szempontból velünk, emberekkel vannak rokonságban! Nesze neked evolúció! :-)
Fantasztikus könyv, mindenkinek ajánlom!