Az ​év természetfotói – Magyarország 2004 6 csillagozás

Találkozás a Természettel
Az év természetfotói – Magyarország 2004

Ez az album Magyarország legjobb természetfotóinak gyűjteménye. A felvételeket a neves szakértőkből álló zsűri a „Találkozás a Természettel – az Év Természetfotósa 2004” fotópályázatra beérkezett mintegy 4000 természetfotóból választotta ki. A bírálók az esztétikai minőséget tekintették elsődlegesnek, de elengedhetetlen követelményként fogalmazták meg, hogy a fotók a szabadban, természetes körülmények között készüljenek, és elkészítésük ne járjon természetkárosítással. Ez a lenyűgöző kötet újabb bizonyítéka annak, hogy a természetfotózás igen magas színvonalon áll hazánkban.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az év természetfotói – Magyarország Magyar Természetfotósok Szövetsége (naturArt)

Alexandra, Pécs, 2004

Ibanez P>!
Az év természetfotói – Magyarország 2004

Nagyon szép, ugyanakkor több, mint 15 év távlatából néha „megmosolyogtató” kötet, hiszen némelyik fotóra pillantva az ember szinte felkiált, hogy hé, ilyet én is tudok. Persze ehhez látni kellene nagy felbontásban is ezeket a képeket, de tényleg sok olyan fotó volt, amelyre szerintem a középszerű is erős lett volna. De hát azóta más világ van. Nagyon tetszett a Kifutott modell, a dzsungelben ott hagyott és immáron teljesen enyészetté váló kis autó, ahogy benövik a növények, szép, erős kontrasztú kép. A másik nagy favorit a Tollászkodó című kép lett, gyönyörű megvilágítás, ahogy a fehér kócsag tollai kirajzolódnak, tényleg mestermunka. Jópofa és nagyon szerencsés kép az Állomásfőnök, a vasúti síneken bámuló szarvasbikával. Ugyancsak nagy mázli a Kötekedők vaddisznó-dámszarvas párosa. Csodaszép, jól megkomponált kép a Kérésztemető és a Harmatba csomagolva (erről egy túrám jutott eszembe, ahol én is ilyen harmatgyöngyös fotókat készítettem, igaz septiben). A növényesek közül druszám, Barkóczi Csaba Csillagforgása tetszett, illetve a Naplopó harmonikus képe. Abszolút a nyertesek között van Somodi Ferenc Ernyők című fotója, amelyen a pitypangot alulról fotózta, valamint a Takács Gábor Romantika című kép amely két expozícióból lett összedolgozva, maximális eredménnyel. Azt hiszem pár képről majd hozok is fotót a Fotós molyok zónába, hogy megmutathassam a nekem leginkább nyertes képeket :-D Összességében egy szép album, némelyik kép felett úgymond „eljárt az idő”, megvan nekem a 2017-es album is, de kíváncsi leszek, be fogom szerezni az utóbbi két év termését, hogy mennyire érezhető a képeken a digitális világ adta előny.

Lilla_Miko>!
Az év természetfotói – Magyarország 2004

Többször cipeltem ki-be a könyvtárba/ból, de nem olvastam el. Most, pár saját kép után, azt hiszem, jobban tudom értékelni az egészet. Maga a természetfotózás nagyon tetszik, és ha egyszer megadatik, szeretnék én is csatlakozni a „körhöz”. De a képek nekem nagyon tetszettek. Nem azt mondom, hogy mind, mert azért voltak olyanok, amelyek kiverték nálam a biztosítékot, mint pl. a halott nyúl, vagy egy csúnya hal, ami tök ijesztő volt, ahogy a fogas kacsa? is. Imádom őket, de ahogy le volt fényképezve a recés fogaival, hát a hideg kirázott. Viszont voltak, amik nagyon tetszettek: a lamantinos képek spoiler, több madaras kép is (hihetetlen mennyiségben voltak amúgy fellelhetők), a borítón is megjelenő róka, gyönyörű volt, a csiga, a hernyó, vagy épp a növények. Ami nagyon tetszett még, az a kompozíciós képek és a villám, és a képek története. Remélem, egyszer nekem is sikerül hasonló fotókkal előrukkolni.^_^