Az ​emberiség története 7 csillagozás

22000 év – 1000 tárgy
Az emberiség története

Az emberiség hátrahagyott tárgyai a múlt egy-egy fejezetéről beszélnek. Általuk sokkal többet tudhatunk meg őseink életéről, mint a poros és, valljuk be, sokszor unalmas tankönyvekből. Ezt a páratlanul gazdag albumot lapozgatva kiderül, hogy elődeink jóval izgalmasabb és érdekesebb világban éltek, mint ahogy azt mi valaha is elképzeltük.
Milyen otthonokban laktak, hogyan temetkeztek, milyen istenekben hittek? Mit, hogyan és miből ettek és ittak? Hogyan öltöztek, dolgoztak, szórakoztak, tanultak, utaztak, harcoltak és kereskedtek? – kérdezzük kíváncsian. Az itt szereplő 1000 tárgy pedig megelevenedik, és mesélni fog nekünk 22 ezer év történelméről.
A könyv összeállítói remek munkát végeztek, mert gondosan elkerülték a közhelyeket: csupa olyan tárgyat válogattak ki több száz múzeum gyűjteményéből, amit valószínűleg még nem láttunk. Felejthetetlen utazásban lesz részünk Észak-Skandináviától a Húsvét-szigetig, a civilizáció hajnalától napjainkig, a kőbaltától az okostelefonig.

Corvina, Budapest, 2015
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631363159 · Fordította: Árokszállásy Zoltán

mester

Az emberiség története 22000 év – 1000 tárgy

Élmény ez a könyv, ami minden pénzt és időt megért. (Még ha ugyan közel 1 évembe került kiolvasni. Bár hozzáteszem, nem is érdemes keresztül trappolni rajta ripsz-ropsz.) Már az elején az jutott eszembe, hogy bár így tanulhatnánk az iskolában a történelmet, egy adott időponthoz hozzárendelünk mindenféle eseményt: egy említésre méltó történést, fegyverkezést, divatot, háztartás kinézetét, szokásokat. Mindezt pedig képekkel, tárgyakkal dúsítsuk fel! Garantáltan sokkal több információ megragad. Nálam bejött.
Egy apróságot hiányoltam több helyen is, mégpedig egy különlegesebb tárgy funkcióján kívül a „Hogyan működik?” vagy „Hogyan kell használni?” kifejtését, legalább egy mondatban. /Sebaj, a Google még mindig a barátom. :-)/

Külön öröm volt, hogy ilyen sok év alatt mi magyarok szintén hozzátettünk számos – mások által ugyancsak – megjegyezhetőt az emberiség történetéhez. Olvassátok vagy csak lapozgassátok ezt a szuper és gyönyörű könyvet! Érdemes.

attatoth P>!

Az emberiség története 22000 év – 1000 tárgy

Én is ajándékba kaptam ezt a szépséges könyvet. Nagy gondossággal szerkesztett (még a borító belseje is a 10000 év fejlődésére utal) kötet, szép képekkel, ügyesen válogatott tárgyakkal bűvöli el az olvasót. Azért volt benne kevéske hiba, de csak a végén volt számomra zavaró, ahol a technikai vívmányokkal meggyűlt a szerzők és a fordító baja. Volt ahol egy képen olyan alkatrészt feliratoztak egy repülőgéphez ami nincs is rajta. Ezt leszámítva a szöveg és kép mindenhol jól kiegészíti egymást. Nagyon ajánlom ezt a könyvet, már csak kézbe venni, lapozgatni, nézegetni is jó.

xeral>!

Az emberiség története 22000 év – 1000 tárgy

Csodaszép könyv, nagyszerű karácsonyi ajándékként kaptam. Lenyűgöző tárgyak hozzá érdekes leírások, egy cseppet sem unalmas katalógus féle, szerencsére:)

BallaBella>!

Az emberiség története 22000 év – 1000 tárgy

Nagyon szépen meg van szerkesztve, akit egy kicsit is érdekelnek a történelmi tárgyak, azoknak biztosan tetszeni fog. <3

rókatündérlizi P>!

„A mester nem azért forgatja a kardot, hogy öljön, hanem hogy életeket mentsen vele.”
(Szóhó Takuan zen mester [1573-1645])

Kapcsolódó szócikkek: élet · kard · megmentés · mester
rókatündérlizi P>!

„Mások sebe legyen a te figyelmeztetésed!”
(Njál-legenda, 13. sz.)

Kapcsolódó szócikkek: figyelmeztetés · seb
rókatündérlizi P>!

„A túlzottan sok költséget felemésztő vagy nagy függőségben élő állam óhatatlanul megbukik.”
(Simón Bolívar egyik leveléből, 1815)

Kapcsolódó szócikkek: állam · bukás · függőség
rókatündérlizi P>!

Az etruszkok […] Az eltemetett fegyvereket rendszerint meghajlították vagy eltörték, mintha csak jelképesen „megölték” volna őket, amint az a viselőjükkel is történhetett.

Kapcsolódó szócikkek: etruszk · fegyver
Nienna001 P>!

Az észak-indiai Mogul Birodalmat türk és mongol hódítók, Timur Lenk és (állítólag) Dzsingisz kán leszármazottja, Bábur alapította; a „mogul” szó perzsául mongolt jelent. A birodalom több mint 300 évi állt fenn Indiában, és bár államvallása az iszlám volt, de jobbára tolerálta az őshonos hindu vallásokat is. A mogul szultánok híresek voltak mérhetetlen gazdagságukról és művészetpártolásukról.

A Mogul Birodalom fénykora Nagy Akbar trónra lépésétől, azaz 1556-tól Aurangzeb 1707-ben bekövetkezett haláláig tartott. Területe nemcsak Észak- és Közép-Indiára, hanem a mai Pakisztán és Afganisztán egyes részeire is kiterjedt, s lakossága a 17. század végére egyes becslések szerint elérte a 150 millió főt.

254. oldal, A Mogul India fensége

Kapcsolódó szócikkek: 1556 · 1707 · Afganisztán · Mogul Birodalom · Pakisztán
rókatündérlizi P>!

A múltból ránk maradt ember alkotta tárgyaknak különös varázsuk van.

rókatündérlizi P>!

Az emberi faj azért bizonyult rendkívül sikeresnek, mert igen ötletesen tud felülkerekedni a természet adta korlátain.

Kapcsolódó szócikkek: emberek · siker
rókatündérlizi P>!

„Addig élvezd az életet, amíg lehet… hallgass a szívedre itt a földön, légy vidám és boldog!”

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · szeretet
rókatündérlizi P>!

„Jobb, ha felebaráti szeretetedért magasztalnak, mint ha teli van a kincseskamrád.”

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
rókatündérlizi P>!

A politika szó a poliszból ered, tehát eredetileg a város ügyeit jelentette.

Kapcsolódó szócikkek: politika