Az ​elátkozott kert 20 csillagozás

Hátborzongató és humoros történetek klasszikus szerzők tollából
Az elátkozott kert

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Edgar Allan Poe, Erskine Caldwell, Mark Twain, Jack London, P. G. Wodehouse, Henry Kuttner, Roald Dahl, George Orwell, Robert Bloch

Gulliver, 1993
222 oldal · ISBN: 9637447709 · Fordította: Molnár Zoltán

EssentialHencsi P>!
Az elátkozott kert

Az elátkozott kert Hátborzongató és humoros történetek klasszikus szerzők tollából

Nekem ez tetszett. Egész jó novellák voltak benne, inkább külön értékelem őket.
Mark Twain: Az etikett-paródiák befejezetlen könyvéből
Stephen Butler Leacock stílusában írt kis értekezés, hogy hogyan viselkedjünk egy temetésen illetve mikor tűzből mentünk ki valakit.
Jack London: Batard
Tipikus Jack London történet egy kutyáról és a gazdájáról, akik egész életük során gyűlölik egymást.
P. G. Wodehouse: Tenger fájdalom
Történet egy gazdag emberről, aki öngyilkos akar lenni.
P. G. Wodehouse: Freddie kalandja a macskákkal
Történet arról, hogy Freddie miért rühelli a macskákat és a kutyákat. Nagyon vicces.
P. G. Wodehouse: Nyájas olvasóim
Önéletrajzi szösszenet rajongóiról. Egész vicces.
Erskine Caldwell: Légy a koporsóban
Dose Muffin-nak, aki egész életében utálta a legyeket, beszállt a koporsójába egy légy. Egynek elment kategória.
Henry Kuttner: Temetői patkányok
Az első „hátborzongatónak” mondható írás a temetői fosztogatóról és a patkányokról meg egy élőhalottról. A patkányok miatt kicsit Lovecraft-os, na de azért annyira nem.
Roald Dahl: Rummins
Mivel elfogult vagyok Dahl-lal, nagyon jó. Kicsit Meghökkentő mesés történet.
Edgar Allan Poe: A szemüveg
Nem is tudtam, hogy Poe vicces is tudott lenni. Történet egy világfiról, aki hiúsága miatt nem hord szemüveget, pedig kellene.
George Orwell: Elefánthalál
Történet Indiából, egy elefántvadászról.
Robert Bloch: Érinthetetlen
A beképzelt színészek mind úgy járnak, mint #Charlie Sheen# a főszereplő.
Robert Bloch: A fejvadász
A legjobb sztori az egész gyűjteményben, pedig kiszámítható a vége, de Bloch annyira jól ír!
Robert Bloch: Mélyhűtött rettenet
Bosszú a #frigiderből# sírból.
Joseph Payne Brennan: Az elátkozott kert
Az egyetlen novella, amit már olvastam egy másik antológiában. Kísértethistória egy hátsó kertről, ahol megmagyarázhatatlan dolgok történnek.
Egészében véve jó kis egyestés olvasmány, rövid, pörgős novellákkal.

modus_operandi>!
Az elátkozott kert

Kifejezetten olvasmányos gyűjtemény volt! Változatosan voltak benne hátborzongató és humoros történetek, kifejezetten nagyszerű és kissé középszerű írások is. (Jack London Batard-ját meg inkább hagyjuk. Kedves Olvasó, ezt a részt nyugodtan ugord át, hidd el, nem veszítesz semmit!). A „nagyágyúk” igazán remekeltek.. Bloch, Wodehouse, Poe és számomra akadtak olyan ismeretlen (de szuper) szerzők, akik felé még fogok kacsingatni!

altagi P>!
Az elátkozott kert

Nekem kicsit fura válogatás ez, túlságosan is különbözőek a novellák benne. A legtöbb írótól, akinek a művei szerepelnek a könyvben, már olvastam, és nagyon jellegzetesek ezek a novellák is.
Nekem legjobban E.A.Poe – A szemüveg tetszett, és legkevésbé Jack London – Bâtard.
Előbbi azért, mert nagyon lendületes, és vicces, az utóbbi pedig azért nem, mert nem bírom megszokni, hogy Jack London mennyire másképp látott, ábrázolt egy kutyát, mint ahogyan én elképzelni tudom.

ChEebor>!
Az elátkozott kert

Kicsit furcsa, hogy a válogatásban semmilyen szisztéma nem fedezhető fel, mintha csak összedobtak volna a szerkesztők egy kötetet a kedvenc alkotásaikból. No persze sebaj, hiszen mégiscsak olyan nevek jönnek velünk szembe a könyv lapjain, mint Mark Twain, Jack London, Roald Dahl, P. G. Wodehouse, Robert Bloch, vagy akár E. A. Poe (akinek egyébként szintén egy vicces történetét hozták be, valószínűleg ellentétben a címmel és az ajánlóban vártakkal). Voltaképp pedig minden mű nagyon jó, akár melyik kategóriát is képviseli. A humorosakat végig lehet röhögni, az ijesztőek pedig valamilyen szinten tényleg hátborzongatóak. Szóval elég vegyessaláta, de a színvonalával semmi gond nem lehet.

Liliane P>!
Az elátkozott kert

Nagyon tetszettek a novellák, jól válogatták össze őket. Valahogy sikerült olyan oldalukról is megismernem az írókat, amilyet még nem láttam. Molnár Zoltán jó munkát végzett.
Bővebb kifejtést a blogomban fogok adni.

Gunnar >!
Az elátkozott kert

Wodehouse izzadósan jópofizós írásai miatt vesztett nálam a könyv egy fél csillagot. Egyébként a maga nemében zseniális válogatás, nekem a legjobban Kuttner novellája tetszett.

jellemproba>!

Mr. Meggs nem szűnt meg mosolyogni. Lehetetlen a mosolyokat osztályozni. Nincs még valami, amit oly sokféleképpen lehetne értelmezni, mint egy mosolyt. Mr. Meggs úgy képzelte, hogy mosolya az a fajta szomorkás, gyengéd mosoly, mellyel a sír szélén álló férfi köszön el hűséges alkalmazottjától. Miss Pillenger viszont egy elvetemült vén kujon mosolyaként értelmezte, aki igazán szégyellhetné magát.

44. oldal, Tenger fájdalom · Edgar Allan Poe

Kapcsolódó szócikkek: mosoly
Zsu>!

Házassági ajánlat szabványszövege, ha ifjú úriember a karjában ment ki lángoló panzióból egy 2-es kategóriába tartozó hölgyet:

Ah! Alázatosan esedezve kérem kegyedet, legdrágább (csupán a hölgy keresztneve mondandó), hogy könyörüljön meg térden álló szolgáján (nem kell letérdelni — pusztán jelképes fordulatról van szó), és kegyeskedjék az övé lenni! A rideg, konvencionális kötelékeket, melyek selyemszálakkal fűznek össze bennünket, kegyeskedjék a gyöngéd érzelmek kötelékeivé avatni, és hű szolgája örökké áldani fogja a napot, amelyen kegyed elfogadta a segítőkész karok menedékét, védelmül a tüzes végzet ellenében, amely most ím bíbor szárnyaival körülleng bennünket.

13. oldal, Mark Twain: Az etikett-paródiák befejezetlen könyvéből II. Tűzből mentés · Mark Twain

Zsu>!

Végtére nem bírta tovább türtőztetni magát, állkapcsai görcsösen szétrándultak, s szájából mély, torokhangú rezgések törtek elő, az emberi fül számára érzékelhetetlen, alacsony hangtartományban. És ekkor, miközben orrlyukai kitágultak, szemei tágra nyíltak, s a tehetetlen dühtől szőre égnek meredt, felhangzott az elnyújtott farkasüvöltés. Egyenletesen ívelve emelkedett, óriási szívet tépő hangorkánná duzzadt; majd ritmikusan lejtő szomorúsággal elhalt; aztán újra felszárnyalt, oktávról oktávra, a szívszaggató csúcsig, s a végtelen bánat és nyomorúság ívén leereszkedve fokozatosan elhalkult, majd elenyészett.

27. oldal, Jack London: Bátárd · Jack London