Az ​501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell 20 csillagozás

Az 501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell

A kötet nem csak a filmrajongóknak kötelező olvasmány, hanem azoknak is, akik egyszerűen csak szeretnek moziba járni. Találkozhatunk benne a legtöbb klasszikussal, miközben az ifjú kritikusok friss hozzáállásuknak köszönhetően néhol egészen új összefüggéseket tárnak fel velük kapcsolatban. A gyűjtemény a filmeket műfaj szerint, időrendben csoportosítva sorolja fel fényképes illusztrációval, valamint megdöbbentő és érdekes háttérinformációk kíséretében.

Alexandra, Pécs, 2007
544 oldal · ISBN: 9789633698617 · Fordította: Császár László
Alexandra, Pécs, 2006
544 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633698618 · Fordította: Császár László

Tiger205
Az 501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell

Nagyon USA központú, nekem nagyon nem tükrözi az ízlésemet, szóval sajnos nem jött be a könyv ::(
Van benne pár jó kép és cikk…

szodav
Az 501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell

Nem volt benne a számomra öt legfontosabb film:

1) Mennyei teremtmények (Peter Jackson
2) Mulholland Drive (David Lynch)
3) Az órák (Stephen Daldry)
4) A vágy villamosa (Elia Kazan)
5) A kék angyal (Josef von Sternberg)

Ezek szerint mégsem olyan „fontos” ez a könyv!

Sceurpien I
Az 501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell

Vannak benne filmek, amiket csak ebből ismertem meg, és azóta sem hiszem, hogy olyan fontosak lennének, de a legtöbbel egyetértek. persze hiányzik is belőle jó sok.

slawter
Az 501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell

Aki teheti, inkább az 1001-et vegye meg. Ez a köynv sem kifejezetten rossz, de sok az átlagos és egyszerű írás benne, valamint a Hollywood központúság jellemzi. Viszotn így is kad benne legalább 200-250 mestermű, gondos leírással, amiért ha kedvezményesen akadsz rá a műre, érdemes beszerezni.

Sántha_Orsolya
Az 501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell

Az 1001-est szerettem volna, de csak erre volt pénzem :) Megteszi, nyilván a teljesség igénye nélkül és bármily elismert szakértők hoznak is össze egy ilyen könyvet, akkor is szubjektív. Azért nem bánom.

Nahar
Az 501 legfontosabb film, amit mindenképpen látnod kell

Egyetértek azokkal, akik szerint túlzottan az amerikai filmeket állítja a középpontba a könyv. Sok olyan film szerepel benne, amelyekről előtte nem is hallottam, illetve olvastam. Ennek ellenére egyszer érdemes elolvasni.