Az ​50 legszebb klasszikus mese 4 csillagozás

Az 50 legszebb klasszikus mese

Ez az óriási mesekönyv Andersen, Perrault és a Grimm fivérek tollából származó ötven legszebb klasszikus mesét foglalja egy kötetbe. Mindenki találkozhat kedvenc mesehőseivel, s rácsodálkozhat az eddig kevésbé ismert történetekre is. Olyan klasszikusokat olvashatnak, mint a Pöttöm Panna, A császár új ruhája vagy A suszter manói, de emellett megismerkedhetnek a len, a hét holló vagy Grizelda történetével is.

Eredeti cím: Los 50 cuentos más bellos para antes de ir a dormir

Napraforgó, Budapest, 2013
510 oldal · ISBN: 9789634454182 · Illusztrálta: Eduardo Trujillo, Marcela Grez

ozsolt>!
Az 50 legszebb klasszikus mese

Mindig bajban vagyunk, hogy mit is olvassunk este lefekvés előtt a gyerekeknek. A legjobb kritikusok. Próbálunk midig valami újdonságot beszerezni, de elég sokszor előfordul sajnos, hogy egy pár oldal után megunják, ekkor szoktam „magamtól” mesélni nekik. Nagyon megörültünk, mikor megpillantottuk ezt a könyvet a boltban. Klasszikusokat eddig nem nagyon hallgathattak. Huh 50 mese, és a legszebb, és színes képekkel. Ez a csúcs. Meg is vettük azonnal. Persze kilóra meg vett minket a borító, meg a képek és a tartalomjegyzék is igen dicséretes. Este neki is láttunk. Még a legnagyobb fiúnk is élvezettel hallgatta. Nagyon jó kis mese gyűjtemény. Este/mese volt a betervezett haladási sebesség. Ezt nem mindig tudtam betartani, mini sztrájkba kezdte ha túl rövidnek ítélték az első mesét. Persze nem 100%-os volt a siker arány, de azért a 90%-ot bőven meghaladtuk. És persze voltak olyan mesék is, melyek végén hosszasan el kellet magyarázni a fiuknak, mit miért csináltak. De összességében, úgy gondolom megérte ezt a könyvet megvenni. Biztos, hogy többször is elő kell majd venni. Az az egy csillag levonás, azért lett, mert a nyelvezett lehetett volna gyerek barátabb is. És a durvább jeleneteken is lehetett volna kicsit kozmetikázni. Így szerintem lesznek még szülők akik menet közbe át fognak majd írni, bizonyos jeleneteket. Ennek ellenére, ez egy nagyon jó mese gyűjtemény, és egy igen szép könyv, értékes tagja lehet könyvespolcainkon lakó könyvközösségünknek.

FreshDreamFury>!
Az 50 legszebb klasszikus mese

Nagyon szeretem az ilyen régi meséket és jó hogy összevan szedve egy könyvbe minden ilyen mese.