Beasts ​of Prey – Indul a vadászat (Indul a vadászat 1.) 13 csillagozás

Ayana Gray: Beasts of Prey – Indul a vadászat

Lkossa ​fényét vesztett városából kiveszett a mágia, különösen egy olyan lány számára, mint a tizenhat éves Koffi, aki a hírhedt Éjszakai Állatkert veszélyes és különleges vadjainak gondozásával igyekszik törleszteni családja adósságát. Ám azon a végzetes éjszakán, amikor az állatkert kegyetlen gazdája szerettei biztonságát fenyegeti, Koffi olyan hatalmat szabadít fel, amelyet még ő maga sem ért, és amelyért szörnyű árat kell fizetnie.
Az ifjú Ekon végzete előre meg van írva: atyja és bátyja nyomdokait követve az elit harcosok soraiba kell lépnie, hogy méltón őrizze tovább a családi örökséget. Azonban beavatásának éjszakáján tűz üt ki, és a zűrzavarban Ekon szembekerül a shetanival – a város lakóira közel egy évszázada vadászó vérszomjas fenevaddal. A fiúnak esélye sincs a bestiával szemben, ám egy különös hatalommal bíró lány megmenti az életét.
A megszégyenített Ekon megesküszik, hogy legyőzi a shetanit, miközben Koffi hasonlót tervet sző: a szörnyeteg elfogásával… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Kiadói ajánlás: 12 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

512 oldal · ISBN: 9789632668321 · Fordította: Babits Péter
512 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632668260 · Fordította: Babits Péter
502 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632668260 · Fordította: Babits Péter

AniTiger P>!
Ayana Gray: Beasts of Prey – Indul a vadászat

Érdekes ez a könyv, ugyanis YA fantasy lévén a komfortzónámon belül kellene lennie, de ez egy különleges, dél-afrikai mítoszokat a történetbe építő pánafrikai fantasy YA-regény, és mint olyat még sosem olvastam ehhez foghatót.
Különös élmény volt, de nagyon jól szórakoztam olvasás közben, már amikor nem paráztam, hogy Ekon és Koffi milyen rémbe fog legközelebb belefutni a dzsungelben… Izgalmas volt a káprázat és a különféle afrikai mitikus alakok/lények köré felépíteni egy új világot.

Ajánló: https://hagyjatokolvasok.blogspot.com/2022/12/ayana-gra…

Sheila_7 I>!

– A végzet nem egyetlen ösvény, Ekon, hanem számtalan. Némelyik egyenes, mint a nyílvessző, mások tekeregnek és egymásba gubancolódnak, mint a cérnaszál. Nem megkérdőjeleznünk kell őket, hanem követnünk.

Matula_Zsuzsanna>!

Mindig ezt tette, maga elé helyezett másokat. Sosem látta, hogy elnyerte volna érte a méltó jutalmát, és ez most már soha nem is történhet meg.

Matula_Zsuzsanna>!

Mindennél jobban szerette a reggelt – mintha az istenek is olvasásra teremtették volna.