Ébredés 5 csillagozás

Axl Olafson: Ébredés

A tizennégy esztendős Sven Johansson szüleik autóbalesetét követően mindent elkövetett, hogy gondoskodjon nyolcéves öccséről. Még bűnözésre is hajlandó, de lebukik, és egy szigorú nevelőintézetbe kerül.
Hamarosan egy reinkarnációs terapeutának nevezett tudós kísérleti programjában találja magát, amely előző életek elfelejtett emlékeinek felkeltését tűzte ki célul. A víziók és látomások gyötörte Sven nemsokára egy évszázadokon átívelő játszma mágikus forgatagában találja magát, melyet a skandináv mitológia sorsistennői, a nornák szőttek az óidőben. Újjászületettnek lenni veszélyes, és könnyen azzal járhat, hogy az ember élete a másik létsíkon érhet véget, de a győztes megváltoztathatja a múltat és mindazok sorsát, akiket arra érdemesnek tart.

Wexy-Nova, Debrecen, 2017

Molymacska>!
Axl Olafson: Ébredés

Kedvenc! Svédország, vikingek, battle royal, mágikus applikációk, párhuzamos világok meg egy érzelmes rokoni kapcsolat. Röviden ennyi a könyv, de hosszabban egy remekmű, ami akkor lehetne még jobb ha 1. young adult lenne (egy kicsit fiataloknak szól így úgy éreztem) 2. lenne folytatása… bár sajnos nagyon hosszú folytatást nem tudok elképzelni (bár bármit lehet) de meg kell tudnom, mi lett Svennel és Vakarccsal. Remélem ez utóbbi nemsokára meg is lesz :)