XoXo 207 csillagozás

Axie Oh: XoXo

Mi ​van akkor, ha rálelsz életed szerelmére,
de kockára kell tenned miatta az életet, amit szerettél?

Jenny élete szinte minden percét annak szánja, hogy valóra váltsa az álmát, és világklasszis csellistává váljon. Egyfolytában gyakorol, különórákat vesz, a szórakozásra nem marad ideje.
Egy este azonban összefut egy titokzatos idegennel, aki a feje tetejére állítja megszokott rutinját. Cseu, a rejtélyes, jóképű és kissé meggyötört fiú pont olyan veszélyforrás, amit Jenny messziről elkerülne, mégis egész éjszaka együtt járják Los Angeles utcáit, mielőtt Cseu hazamenne Dél-Koreába.

Nincs értelme azon töprengeni, „mi lett volna, ha”, hiszen egy óceán választja el őket egymástól. Ám Jennynek és anyukájának egy időre Szöulba kell költözniük, hogy gondját viseljék Jenny nagymamájának. És vajon kivel találkozik az elit művészeti akadémián, ahova beiratkozott a félévre? Cseuval.
De Cseu nem csak egy átlagos álompasi, akivel egy osztályba kerülnek – hanem… (tovább)

Axie Oh: XOXO (angol)

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2021

A következő kiadói sorozatban jelent meg: #POV Kolibri

Kolibri, Budapest, 2023
356 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635991754 · Fordította: Horváth Vivien
Kolibri, Budapest, 2023
356 oldal · ISBN: 9789635991761 · Fordította: Horváth Vivien

Bae Jaewoo · Go Jooyoung / Jenny · Lee Jihyuk / Nathaniel · Min Sori · Angela Kwang

MissFortune>!
Axie Oh: XoXo

Nem szoktam fülszöveget olvasni, ennél a könyvnél is egy véletlen folytán sikerült. Viszont szerintem sokkal jobban élveztem volna az olvasást, ha a cselekmény egy igen nagy részéről nem lett volna tudomásom, hála a fülszövegnek.
A könyv cuki, ez a legjobb szó rá. Tipikusnak mondható a felállás, hiszen egy gazdag, híres fiú és egy átlagos lány történetét meséli el. Jók a szereplők, a helyszín érdekes lehet azoknak, akik nem tudnak sokat a koreai szokásokról, ételekről, magáról az országról.
Jó volt egyszeri kikapcsolódásnak, de ne várjatok tőle nagy durranást.

Axie Oh: XoXo

– Nem alszom eleget ahhoz, hogy álmodjak.

Nekem sajnos ez a regény egy picit csalódás volt. Aki ismer, az tudja, mennyire és milyen régóta rajongok a koreai kultúráért, a kdrámákért, a k-popért, úgyhogy nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre. És amikor ezek teret kaptak a cselekmény során, arról nagyon jó is volt olvasni! Konkrétan minden egyes koreai szónál vagy kifejezésnél megálltam örülni (nem viccelek). Ja, és a borítója is csodaszép!

Ugyanakkor a sztori és a karakterek nekem nagyon klisésnek érződtek: az osztály új lánya, aki nem hallgat k-popot találkozik az idol sráccal, ráadásul minden bandataggal azonnal haverok lesznek.

Jaewoo (nem, nem fogom Cseu-nak hívni), a férfi főszereplőnk az első jeleneteinél nagyon izgalmas karakter: a dél-koreai srác egyedül az amerikai karaoke szobában, törött karral. Rejtélyes, kissé elveszett, mégis magabiztos és jó dumája van. Nagyon sajnáltam, hogy onnantól kezdve, hogy Szöulban játszódtak az események, Jaewoo egyre semmilyenebb és néhol ellentmondásos karakter lett.

Jenny, a főhősnőnk számomra nem volt túl szimpatikus: szerintem egyfajta „talpraesett, de keresem a helyem világban” karaktert szeretett volna írni az írónő, de nagydumás helyett sokszor inkább fölöslegesen beszólogatós volt és úgy éreztem, neki kicsit minden saját magáról szól.

Jaewoo és Jenny szerelme nem alakult olyan izgalmasan, mint vártam. Az elején lendületesen indult a találkozásuk, nagyon klassz kezdés volt, de aztán fokozatosan ellaposodott. Sajnos nekem nem nagyon sikerült beleélnem magamat a szerelmükbe.

Ami a koreai kifejezéseket és szavakat illeti, az én szememet nagyon bántották a fonetikus átírásaik, ugyanakkor teljesen megértem, hogy így szerepeltek a könyvben, hiszen aki nem jártas a nyelvben, nehezen tudja kiejteni őket. Nekem viszont picit elvett az élményből.

Egy szó mint száz, aki szereti a középiskolás, ifjúsági regényeket, a diáklány x híresség párosítást, az egyszerű, cuki történeteket és pluszba bírja a k-popot meg a dél-koreai kultúrát, annak mindenképp ajánlani tudom ezt a történetet!

Linszyy P>!
Axie Oh: XoXo

K-pop, k-drama, idol, Korea? Bevallom, semmit nem tudtam ezekről, amíg el nem olvastam ezt a könyvet. Rengeteget tanultam általa, és szerintem emiatt élveztem a leginkább. A szerelmi történet a sztár-átlagos lány felállás, és persze Jenny mit sem tud az XOXO-ról, tehát nem rajongó. Cseu viszont egy idol, akinek annyira a karrierjére kell fókuszálni, hogy nem is lehet magánélete.

Tetszett, hogy beleláttunk a művészeti sulik komolyságába. Jenny csellista, akinek fontos a tanulmánya és hogy bejusson egy jó egyetemre, de emellett elfelejt élni. Az anyját nagyon utáltam végig, nem is értettem, mi a baja. Bírtam a barátait, bár szerintem ha ennyire utál a szobatársad, akkor nem lesztek legjobb barik ilyen gyorsan. :D Nagyon izgalmas volt Szöulról olvasni, az ételek ínycsiklandozóak voltak leírva is, a kirándulás nagyon érdekes, szóval ez nekem egy kultúrsokk volt igazából, jó értelemben.

A végkifejlet is tetszett, tipikus ifjúsági szerelmi sztori, de nagyon olvasmányos formában, és engem teljesen kikapcsolt, élveztem olvasni. :)

ShedowCat8>!
Axie Oh: XoXo

Én ezt a könyvet így mindenkinek intravénásan adnám, hogy tessék, itt egy tök jó történet, rengeteg cukisággal, boldogsággal de mégis komoly tartalommal, dölj hátra és élvezd.
Szerintem senkit nem lep meg, ha azt mondom, hogy ez a könyv egyszerüen csodás volt.
Lassan 5 éve vagyok K-Pop rajongó és hogy valaki ennyire jól eltalálta azt, hogy mit szeretek ebben a kultúrában azt hittem lehetetlen.
Aztán jött Axie Oh és elöször a Lány aki a tenger alá esett címü könyvével azonnal levett a lábamról és mikor láttam, hogy egy K-Drama és K-Pop témát feldolgozó könyve is van, tudtam, hogy azonnal olvasnom kell.
Így jutottam el ehhez a csodához ami itt van elöttem.
Mert ez bizony nekem csoda volt, hiszen a komoly zenei ág is reprezentálva van (amit én annyira nem szeretek, de tisztelem nagyon), a K-Pop mellett amit meg imádok.
Jenny karaktere azonnal szimpatikus volt. Egyszerüen imádtam! Kötelességtudat, alázat, teljes eröbedobás.
Jaewoo, ahhh, imádlak te! Egyszerüen tökéletes love interest és srác volt Jennynek és annyira örülök, ahogy alakultak a dolgok!
Annyira jó volt már debütált Idolokról olvasni, a csapat minden tagja imádnivaló és egyszerüen annyira jól átjött, hogy ök is ugyanolyan fiatalok mint Jenny mégha be is törtek az iparba már. Egyszerüen öröm volt olvasni ahogy a bandatagok kapcsolata barátsággá alakul.
Megjelennek nyilván a sasaeng-ek, az örült fanek, amik sajnos hozzátartoznak az idol életnek mégha rohadtul nem kéne, hogy így legyen. Meg a bullying is meg van említve plusz néhány diáknak a hozzáállása a külföldi diákok felé.
Igazából mesélhetnék még, de elég annyi szerintem, hogy legszivesebben a világba kiáltoznám, hogy tessék ezt olvasni, mert nagyon cuki, nagyon aranyos és nagyon jó!!!!
Axie Oh ezennel most már tényleg a kedvenc írók közé került fel! :3

Ngie>!
Axie Oh: XoXo

Ez egy végtelenül cuki ifjúsági történet egy koreai-amerikai lányról, aki egy időre Szöulba költözik az anyukájával. Vicces módon pont az a bajom a kötettel, amit a könyv elején Jenny megkap kritikába a csellóelőadása után – hiányoltam a kötetből a spirituszt. Kicsit nekem átlagos maradt a kötet stílusban, történetben és karakterekben. Ettől persze még szerethető nagyon, és ha egy olyan könyvet szeretnél olvasni, ami tudod, hogy nem fog érzelmileg megrázni, és kedves, bájos, akkor mindenképp olvasd el. Kapsz egy kisebb betekintést a koreai idol kultúrába is, bár jobb betekintést is láttam már pl. a True beautynál. Voltak nagyon aranyos jelenetei a két főszereplőnek, de én elég sokszor unatkoztam a könyvön, mert nagyon egyszerű módon követtük végig a napokat egymás után. Így végül egy átlagos olvasással zártam a viszonyom a kötettel és így lett ez most három csillag.

bemese05 P>!
Axie Oh: XoXo

Aranyos, kis mesebeli történet volt!
Kicsit tartottam a cselekménytől, leginkább a rosszakarók kavarásától, de szerencsére nem kellett csalódnom! Izgalmas volt Jenny Koreai kalandja, nagyon tetszett ahogy betekintést nyerhettünk az ottani világba! Sok mindennel nem értek egyet, nagyon sok minden fura és számomra idegen! Például hogy már egészen fiatal koruk óta erre a szakmára készülnek a diákok, a teljes elhivatottság a rajongók felé, nulla önálló akarattal!
Kedveltem Jennyt és Cseut! Aranyosak voltak! Kedveltem a barátaikat is, főleg Jongmint, imádnivaló cukipofa volt! *.*
A könyv egy teljesen más kultúrába enged betekintést, mint amit megszoktam, de pont ettől volt ennyire élvezhető a könyv, h egy éjszaka alatt letudtam az elolvasását! Nagyon kiváncsi voltam rá és folyamatosan fent tudta tartani a figyelmem, hiszen sosem tudhattam mikor lesznek a legjobb részek :D
Ez már nem az első könyvem az írónőtől és mivel a másik könyve nagy kedvencem lett, örülök hogy most is sikerült olyat alkotnia, amit szerettem! :)

FairyDust P>!
Axie Oh: XoXo

Úgy voltam vele, hogy beleolvasok… a kezemben maradt. :)
Nagyon cuki, ifjúsági történet. Nem vagyok otthon a k-pop világában, így felüdülés volt számomra erről olvasni.
Olvasmányos könyv ami a célját elérte, kikapcsolt. :)

dominika_szhr>!

Jajj, ez a könyv valami fantasztikus volt! <3
Eddig nem néztem sem k-drámákat, és nagy k-pop fan sem voltam, de ez után lehet az leszek…
Először is a borító, ami csodálatosan néz ki, és szerintem elég jól visszaadja a könyvet, bár a sárga felirat annyira nem jön be… :'D
Aztán olvasni kezdtem, és már az elején megfogott, bár az első pár oldalon kicsit megijesztett a koreai nevekkel, de végül nem volt gondom velük. :'D
Jennyt rögtön szimpatikusnak találom, habár tipikusan az a legügyesebb és legszebb, most nem tudott zavarni, inkább örültem, hogy nem esetlen és félénk. Aztán jött Cseu, akit imádok, aztán Narhaniel, akit pedig még jobban imádok, de igazából az összes szereplő szerethető volt, akinek nagyobb, és pozitív szerep jutott.
A történet gördülékeny, és csak úgy olvastatja magát, le sem tudtam tenni, és úgy érzem, túl hamar a végére értem.
Nem tudom, pontosan mi fogott meg ebben a könyvben. Talán Korea. Talán a szereplők, és az a végtelen aranyos kapcsolatuk. Talán az izgalom, mert rég szurkoltam így egy párnak. Vagy talán csak maga az a hangulat, ami körül leng mindent, és különlegességet kölcsönöz az egész történetnek.
Tetszett, hogy nem csak a szerelmi szál volt fontos, hanem Jenny élete, hogy hogyan talál barátokra, mik az álmai, és, hogy hogyan találja meg a szikráját.
Cseu picit fura volt, de mint már említettem, csak a szívemhez nőtt a végén, de ha választani kéne a XOXO tagok közül, akkor valószínűleg Narhaniel lenne elől, és Jongmin is imádnivaló. Angelát és Githeket is bírtam, Szori barátságának pedig úgy örültem, mint maga Jenny.
Jó pár koreai szó és kifejezés volt benne, amiket sokszor csak a szöveg környezet miatt értettem, de ez sem zavart, inkább érdekesnek találtam. A szereplőink viszont egyfolytában kajáltak, általában finomabbnál finomabb ázsiai kajákat, nekem meg folyt a nyálam ahogy olvastam…
Tenyleg egy hipercuki off történet, majdnem elsírtam magam a végén spoiler, csak ajánlani tudom, kedvenc lett! <3
És most nagyon örülök magamnak, mert véletlenül van még egy könyvem az írónőtől… *-*

Bookworm__08>!

Imádtam!!!
Irtó cukik a szereplők. Laza, nem csöpögős, aranyos, cuki történet. Alig tudtam le tenni csak úgy faltam a sorokat. ☺️
Annak is csak ajánlani tudom aki nincs oda a K-drámáért vagy K-popért.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Axie Oh: XoXo

Nem tartozom azok közé, akik különösebben rajonganának az ázsiai kultúráért, Dél Koreáért vagy éppen a K-Popért. Oké, tuti van egy csomó olyan dal, amit ismerek és szeretek, csak nem tudom, hogy K-Pop dal, de értitek mire gondolok. Én csak és kizárólag azért olvastam el ezt a könyvet, mert imádom az „átlagos lány beleszeret a sztárba történeteket”. Ez az egyik nagy kedvencem! És gyerekek! A témában, és amúgy is, ez az egyik legkülönlegesebb regény, amit idén olvastam. Teljesen beleszerettem, és most, hogy már A lány, aki a tenger alá esettet is végigélvezhettem kimondhatom: Axie Oh lett az egyik kedvenc új íróm.

Bővebben a blogomon:
» https://sorok-kozott.hu/2023/05/konyvkritika-axie-oh-xoxo/ .

Kollár_Betti I>!

– Csessze meg mindenki, élj úgy, ahogy te szeretnél.

Kollár_Betti I>!

– Nem alszom eleget ahhoz, hogy álmodjak.

Kollár_Betti I>!

„Azok, akik a holnapért élnek, félnek azoktól, akik a mának.”

Kollár_Betti I>!

Azt akarom, hogy örökké tartson.
De soha semmi sem tart örökké.

Currie P>!

– Ha ez számít valamit – szólalok meg –, szerintem fontos, hogy az ember szakítson időt magára, még a felelősségei mellett is. Nem lehetsz ott másoknak, ha előtte nem vagy ott saját magadnak.

Kapcsolódó szócikkek: Go Jooyoung / Jenny
Kollár_Betti I>!

– Egy jó szobatárs akár egész életedre a barátoddá válhat.

dominika_szhr>!

Zenészként van ritmusérzékem, de a testem erről nem tud.

Kollár_Betti I>!

Olyan, mintha a koreai Elrabolva lenne, csak jobb. Mert benne van Von Bin. Von Bintől minden jobb.

Kollár_Betti I>!

– Nem kell, hogy mindennek legyen valami oka. Van, hogy az ember azért csinál dolgokat, mert úgy tartja kedve.

Kollár_Betti I>!

Rövid szünet után kedvesen azt mondja:
– Ha arra kérnélek, hogy ments meg, megtennéd?