Hurrá, ​havazik! (Pipp és Polli) 19 csillagozás

Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Pipp és Polli kimennek a hóba játszani – szánkóznak, hóembert építenek – de összevesznek rajta, hogy milyet! A veszekedésnek lökdösődés vége – de egy kedves bocsánatkérés mindent elrendezhet, mert együtt játszani sokkal jobb, mint durcáskodni. Pipp és Polli mindent megold!

Eredeti mű: Axel Scheffler: The Snowy Day

Pagony, Budapest, 2014

Ninácska P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Nagy kedvenc az olvasók körében a Pipp és Polli, mindenki előszeretettel kölcsönzi ezeket a kedves olvasmányokat. Amikor a kezembe kerül, mindig elolvasom őket, mert a kedves, bájos mese mindig felvidít.
Ez alkalommal karácsonyi hangulatba kerültem az olvasása közben, ismét egy nagyon jó történetet alkotott az író.

meseanyu MP
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Bár még csak ezt az egy kötetet ismerem a sorozatból, szerintem nagyon helyes ez a két nyuszi (Akikről közben kiderült, hogy csak az egyik nyuszi, a másik egér, elnéztem. :-))), pont, mint a gyerekek. Egyszerű, ismerős problémák, megnyugtató megoldás, rövid szövegek, vidám, színes rajzok, tökéletes könyv a legkisebbeknek.

bonnie9 +P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

@meseanyu ajánlására hoztam ki a könyvtárból és milyen jól tettem :)
A rajzstílust már a Donaldson könyveknél megszerettem, de kíváncsi voltam, mennyire hatásos, ha nem verses mese a körítés. Az első egy-két oldalon szoknom kellett az átállást, de a történet és a figurák olyan kedvesek, hogy könnyű megbarátkozni váltással. Semmi nagy kunszt, két gyerek, akarom mondani állat, örül, hogy esett a hó és kihasználnak minden lehetőséget az élvezetére. Aztán persze ahogy a gyerekeknél lenni szokott, valamin hajba kapnak. Tetszik a lezárás, a béke és a hogyan tovább ötlete.
Azt sajnálom csak, hogy a havazás előtt nem volt még velünk a könyv, hogy játék közben elmondhassuk, hogy pont mint Pipp és Polli. De olvasás közben azért a fiúk megjegyezték, hogy jé, pont mint ők a múltkor. :)
Remélem van még a könyvtárnak a sorozatból.

dianna76 P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Első Történetem Pipp- vel és Pollival, a kis nyuszival és kisegérrel.
Kedves téli történet. S a mesén túl, tanít is. Megtanítja mi mindent kell felvenni mielőtt kimegyünk a hideg télbe, a nedves hóba. Ahogy megtanítja a bocsánatkérést is.
Aranyos volt ez a vita, hogy hónyúl, vagy hóegér épüljön. Hát igen, mindenkinek maga felé hajlik a keze.
Az illusztrációk nagyon szépek, bájosak. Egyet nem tudtam eldönteni: a fa odvából tücsök nézgelődik kifelé?

Honey_Fly P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Simán hóegeret kellett építenünk tegnap. Nagyon menő lett.

bbea
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

A kisfiam nagyon szereti ezt a mesekönyvet. A karácsonyfa alá érkezett és azóta már sokszor végigolvastam neki. Néha további szövegekkel kibővítve. Most 22 hónapos, eddig nem nagyon lehetett lekötni olvasással, csak lapozgatott, nem várta ki, amíg elmondom a történetet. Ez viszont nagyon leköti, érdekli. Magától hozza, ha meglátja és olvasunk. A mérete is pont jó egy kisgyereknek. Éppen neki való lapozó.
Nekem annyira nem szimpatikus rajz szerint a két főszereplő, lehetne kedvesebb az arcuk, de ez már csak ilyen.

Izolda +SP
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Hát ez nekem nem. Főleg, hogy lökdösődnek meg hisztiznek. Ne adjanak ilyen ötleteket, ha nem muszáj. :D

Negygyerekanyja P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Elfogult vagyok az illusztrátor rajzaival kapcsolatban, így azok nálam sokat nyomnak a latban. A történet is aranyos, de úgy, mint a többi Pipp és Polli mesénél, a történet lezárását találom kurtának-furcsának. Számomra hiányzik az áthidaló mondat a kint és a bent történő események között.

B_Scandiacus
Axel Scheffler: Pipp és Polli – Hurrá, havazik!

Ez volt az első kötetünk a sorozatból, imádta gyerek és szülő egyaránt. Minden rész megvan, kedves történetek, csodás illusztrációk!