A ​piros lufi (Pipp és Polli) 20 csillagozás

Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Pipp, a kisnyuszi kap egy piros lufit. Nagyon örül neki, és barátjával, Pollival sétálni indulnak. Persze a lufit is viszik. Csakhogy a lufi – kipukkad! Még szerencse, hogy Polli mindig meg tudja vigasztalni Pippet… Hogy mivel? Olvasd el a könyvben!

Eredeti mű: Axel Scheffler: The Big Balloon

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2014
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441448 · Illusztrálta: Axel Scheffler

Boglárka_Madar P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Nagyon aranyos mese, most szereztük meg és gyorsan el is olvastuk a délutani alvás előtt. A lányom értékelése: „Nagyon tetsz.” De hát mi mást is mondhatna, amikor lufi ("susu") van benne, ami ráadásul piros. Már a harmadik oldalon ő mutogatta meg ki kicsoda, csak azért nem időztünk el az amúgy szuper, vicces éa részletgazdag illusztrációkon, mert már lefarasztotta magát. De biztos hogy még sokszor előkerül ez a kis könyv.

Honey_Fly P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Minden oldalon max két sor. Egymás után 20x el kell olvasni, de nem idegesít/fáraszt. Nálam ez a mérce :) Amúgy aranyos, ez is mindennapi sztori, bejön a kétévesnek. Nekem kicsit nyelvtörő, már maga a Pipp név is. Jó képes, a béka nagyon tetszik (nekem) és van meztelencsiga, aminek „képzeld anya, nincs háza, mint a hörcsögnek. Baltazár épít neki biztosan.” Anya pedig elolvad, micsoda kombinációs készség… :)

Tíci SP
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Épp Böszörményihez állok sorba, közben gyorsan elolvastam, hát ez valami irtó cuki megint. Alig várom, hogy Luca is olvassa, ugyanis spoiler.

Sicc
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Nekem ez nagyon kevéske volt…(még akkor is, ha tudom, hogy nem én vagyok a célközönség:D) De buborééék! <3:D

imma A+P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Imádom Polli békáját :) Ez egy különösen aranyos rész szerintem, bár kicsit sok volt nekem ennyi izgalom sziesztaidőben.

meseanyu MP
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Bár nekem továbbra is Boribon marad a kedvencem (abban is van lufis, ugye), de ez is egy nagyon aranyos sorozat még így a második kötet olvasása után is.

csvkata
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Nagyon kis egyszerű, és ettől jó. Tényleg a legkisebbeknek szól, mindig van egy kis tanulság, és a rajzok csodálatosak. Axel Scheffler minden műve részletgazdag, igényes, és iszonyatosan vicces. A néhány szavas mondatok elolvasása mellett minden oldalon el lehet böngészgetni, hogy milyen vicces és érdekes részletek vannak még rajta. Szerintem ez az egyik legjobb sorozat a kicsiknek.

Négygyerekanyja P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Naaaagyon jó rajzok (magamban mindig adok egy ötöst AS-nek), a történet is jó, csak nekem itt is az a mondat hiányzik, ami átvezet a konfliktusból a feloldásba. Hogy hogy lesz a lufis bánatból buborékos öröm. Nem baj, én hozzámesélem. :-)

(Szívesen olvasnék a szerzőtől kicsit hosszabb lélegzetű mesét is. Hátha olvassa, amit írok, és kedvet kap hozzá. :-)

Virágszépe
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Fantasztikusak a rajzok, egyszerűen megunhatatlanok.Kedvencünk a béka. A történet rövid, érthető, egyszerű, megbeszélhető, felidézhető. A szomorúságból mindig van kiút, megoldás, vigasztalás.