A ​piros lufi (Pipp és Polli) 30 csillagozás

Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Pipp, a kisnyuszi kap egy piros lufit. Nagyon örül neki, és barátjával, Pollival sétálni indulnak. Persze a lufit is viszik. Csakhogy a lufi – kipukkad! Még szerencse, hogy Polli mindig meg tudja vigasztalni Pippet… Hogy mivel? Olvasd el a könyvben!

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2014
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441448 · Illusztrálta: Axel Scheffler

ziara P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Látogatóban voltak nálunk tesómék, a kés két és fél éves unokaöcsémmel. Ők olvassák mostanában ezt a könyvet. Nekünk kimaradt, gondoltam, elolvasom. Nagyon kedves történet, szép rajzokkal. Nincs túlgondolva, nagyon tetszett. Ilyen könyvek kellenek az ekkorka gyerkőcöknek! Mondjuk a szerző rajzait már ismertem korábbról, de itt a szövegért is ő felelt.

Boglárka_Madar P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Nagyon aranyos mese, most szereztük meg és gyorsan el is olvastuk a délutani alvás előtt. A lányom értékelése: „Nagyon tetsz.” De hát mi mást is mondhatna, amikor lufi ("susu") van benne, ami ráadásul piros. Már a harmadik oldalon ő mutogatta meg ki kicsoda, csak azért nem időztünk el az amúgy szuper, vicces éa részletgazdag illusztrációkon, mert már lefarasztotta magát. De biztos hogy még sokszor előkerül ez a kis könyv.

Honey_Fly P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Minden oldalon max két sor. Egymás után 20x el kell olvasni, de nem idegesít/fáraszt. Nálam ez a mérce :) Amúgy aranyos, ez is mindennapi sztori, bejön a kétévesnek. Nekem kicsit nyelvtörő, már maga a Pipp név is. Jó képes, a béka nagyon tetszik (nekem) és van meztelencsiga, aminek „képzeld anya, nincs háza, mint a hörcsögnek. Baltazár épít neki biztosan.” Anya pedig elolvad, micsoda kombinációs készség… :)

Tíci P
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Épp Böszörményihez állok sorba, közben gyorsan elolvastam, hát ez valami irtó cuki megint. Alig várom, hogy Luca is olvassa, ugyanis spoiler.

Sicc
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Nekem ez nagyon kevéske volt…(még akkor is, ha tudom, hogy nem én vagyok a célközönség:D) De buborééék! <3:D

imma AP
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Imádom Polli békáját :) Ez egy különösen aranyos rész szerintem, bár kicsit sok volt nekem ennyi izgalom sziesztaidőben.

meseanyu MP
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Bár nekem továbbra is Boribon marad a kedvencem (abban is van lufis, ugye), de ez is egy nagyon aranyos sorozat még így a második kötet olvasása után is.

Millázs
Axel Scheffler: Pipp és Polli – A piros lufi

Aranyos mese, aranyos befejezéssel.
De miért olyan ismerős ez nekem?
Ahaaa, megvan, Marék Veronikánál olvastam. Öcsi kapott egy szintén piros lufit Bátyótól. Az is kipukkant, mire Bátyó ugyancsak szappanbuborékkal vigasztalta meg öccsét. Hát ennyi!