Csere-bere ​állatok 10 csillagozás

Axel Scheffler: Csere-bere állatok

Mi lesz, hogyha keresztezed a macskát és az egeret? Hát ez az állat a magér. Lapozgass! Egy próbát megér.

Na és a gekkó meg a teknős? Nem lesz valami nagy hős, de majd meglátod, hogy milyen jó: ez az állat a tekkó.

Kolibri, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634373704 · Fordította: Horváth Viktor · Illusztrálta: Axel Scheffler

imma AP
Axel Scheffler: Csere-bere állatok

Szerintem ez a legtöbb, amit a műfajból ki lehetett hozni: 11 állat, 121 kombináció, mind a 121-hez külön kombinált név, vers és hang! Az én kedvencem például a tengetya, mert borzasztó cuki (ez fölül tengerimalac, alul kutya), és azt mondja: nyaf-vau! nyaf-vau! A vers pedig az édi arcocskájáról és a szaladgálós lábairól szól :) És teljesen rendben van.
A kicsit (2,5) még inkább az érdekli, hogy megtalálja a helyes párját egy-egy állatnak, de azért már ő is kezdi látni a humoros oldalát a teknősmacskának (azt ugyan még nem érti, hogy az tecska).
Nyilván elfogult vagyok Axel Schefflerrel, de ez ne tévesszen meg senkit. A könyv tényleg jó, és megismerhettek benne olyan csodalényeket is, mint a genyhal, a bogáj, valamint marimalac, terimalac, borimalac és gerimalac.
Utána úgy fogjátok érezni, hogy eddig üres volt az életetek tengetya nélkül.

tollacska
Axel Scheffler: Csere-bere állatok

Gyerekkoromban láttam utoljára hasonló könyvet és már akkor is imádtam. Ez a kiadvány azért jó, mert nemcsak a rajzokat lehet összepárosítani, hanem a kisállatokra jellemző versikéket is. A „nyugróegér” és a „bogyó” a kedvencem.

Röfipingvin MP
Axel Scheffler: Csere-bere állatok

A szöveg nem mindig az igazi, de a rajzok scheffleriek és ötletes a keverkavar.