A ​piros lufi (Pipp és Polli) 93 csillagozás

Axel Scheffler: A piros lufi

Pipp, a kisnyuszi kap egy piros lufit. Nagyon örül neki, és barátjával, Pollival sétálni indulnak. Persze a lufit is viszik. Csakhogy a lufi – kipukkad! Még szerencse, hogy Polli mindig meg tudja vigasztalni Pippet… Hogy mivel? Olvasd el a könyvben!

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2023
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635874637 · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2022
Pagony, Budapest, 2021

ziara>!
Axel Scheffler: A piros lufi

Látogatóban voltak nálunk tesómék, a kés két és fél éves unokaöcsémmel. Ők olvassák mostanában ezt a könyvet. Nekünk kimaradt, gondoltam, elolvasom. Nagyon kedves történet, szép rajzokkal. Nincs túlgondolva, nagyon tetszett. Ilyen könyvek kellenek az ekkorka gyerkőcöknek! Mondjuk a szerző rajzait már ismertem korábbról, de itt a szövegért is ő felelt.

Boglárka_Madar>!
Axel Scheffler: A piros lufi

Nagyon aranyos mese, most szereztük meg és gyorsan el is olvastuk a délutani alvás előtt. A lányom értékelése: „Nagyon tetsz.” De hát mi mást is mondhatna, amikor lufi ("susu") van benne, ami ráadásul piros. Már a harmadik oldalon ő mutogatta meg ki kicsoda, csak azért nem időztünk el az amúgy szuper, vicces éa részletgazdag illusztrációkon, mert már lefarasztotta magát. De biztos hogy még sokszor előkerül ez a kis könyv.

Honey_Fly P>!
Axel Scheffler: A piros lufi

Minden oldalon max két sor. Egymás után 20x el kell olvasni, de nem idegesít/fáraszt. Nálam ez a mérce :) Amúgy aranyos, ez is mindennapi sztori, bejön a kétévesnek. Nekem kicsit nyelvtörő, már maga a Pipp név is. Jó képes, a béka nagyon tetszik (nekem) és van meztelencsiga, aminek „képzeld anya, nincs háza, mint a hörcsögnek. Baltazár épít neki biztosan.” Anya pedig elolvad, micsoda kombinációs készség… :)

Filippino>!
Axel Scheffler: A piros lufi

Mert a buborékoknak az a dolguk, hogy kipukkadjanak. :) Nagyon bájos kis történet.

Tíci>!
Axel Scheffler: A piros lufi

Épp Böszörményihez állok sorba, közben gyorsan elolvastam, hát ez valami irtó cuki megint. Alig várom, hogy Luca is olvassa, ugyanis spoiler.

Sicc>!
Axel Scheffler: A piros lufi

Nekem ez nagyon kevéske volt…(még akkor is, ha tudom, hogy nem én vagyok a célközönség:D) De buborééék! <3:D

N_V_Darein>!
Axel Scheffler: A piros lufi

Aranyosnak aranyos, de felolvasás közben sokszor kellett korrigálnom, hogy ne mondjam olyan sokszor, hogy lufi. Értem én, hogy a mese központi eleme, de még így sem érzem szükségesnek minden mondatba belefűzni. Az eddig olvasottak alapján jobban szeretem, mikor Axel csak illusztrál, a szöveget pedig meghagyja Julia Donaldsonnak.