A ​karácsonyfa (Pipp és Polli) 89 csillagozás

Axel Scheffler: A karácsonyfa Axel Scheffler: A karácsonyfa

Itt a karácsony! Pipp és Polli feldíszíti a karácsonyfát, tesznek rá mézes sütit, cukorbotot, csokiharangot… De jaj, hová tűntek a díszek? És miért fáj Pipp hasa? Még szerencse, hogy papírból is lehet díszeket készíteni! De szép lett a karácsonyfa!

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Pagony, Budapest, 2023
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635874651 · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2022
Pagony, Budapest, 2021
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635870110 · Illusztrálta: Axel Scheffler

nicosia P>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Pipp és Polli karácsonyi készülődése környezetbarát és talán pocakbarát is, de mindenképpen aranyos.

Bea_Könyvutca P>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Ez a könyv a karácsonyfa megvásárlásától, a hazaszállításon keresztül a feldíszítéséig mutatja meg az eseményeket. Most is szép havas tájban húzzuk haza a szánkót, rajta a fenyőfával, majd otthon mézeskalács sütésen veszünk részt a két baráttal, utána pedig a karácsonyfa feldíszítése következik.

Eközben titokzatos, rejtélyes dolgok történnek, a mézessütik, a cukorpálcák ugyanis eltűnnek a fáról, Pipp pedig rövid időn belül hasfájással küzd a kanapén.

Vicces volt, és bár a legkisebbek még talán csak a karácsonyfát és a díszítést fogják nézni és érteni, de a néhány évesek biztos jól szórakoznak majd a vicces történeten.

Szépen végigvezet a könyvecske a karácsony előtti készülődésen, a fa díszbe öltöztetésén át az ajándékok kibontásáig és az afelett való örvendezésig. Igazi karácsonyi hangolódós, ünneplős, téli örömködős Pipp és Polli történet.

BertaPalikSzilvi P>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Nem ismertük eddig ezt a sorozatot,de valószínűleg nem is fogunk jobban megismerkedni vele.
Ha a gyerekeim kisebbek lennènek valószínűleg jobban èlveztèk volna,de mèg a 3 èvest se èrdekelte.
A kemèny lapos kiadás az 1-2 èves könyvekkel ismerkedő csemetèknek lehet igazán jó.
Az illusztrációk kedvesek,de láttam már jóval szebbet is.
A törtènet rövid,1 mondat 1 oldal ( ez is inkább a legkisebbek számára lehet jó ), igazából sajnos semmi különleges.
Valószínűleg nem is nagyon fogunk emlékezni rá.

Boglinc P>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Nem találkoztam korábban Pipp és Polli kalandjaival, de ez a kis karácsonyi szösszenet nagyon jól esett most a lelkemnek. :)

Pagony, Budapest, 2018
dianna76 P>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Emlékeim szerint a második olvasásom volt a sorozatból. Szerintem helyes kis könyv a kicsiknek, s most aktuális is. A könyvesbolt polcáról emeltem le, s pár perc alatt elolvastam és megszemléltem a kedves rajzokat. A történet kellően humoros, a cselekményszál egyszerű. Nem utolsó sorban ötletet is ad a fenyőfa saját készítésű díszekkel való felruházásához. Meg figyelmeztet arra, hogy a torkosságnak kellemetlen következményei lehetnek. Cukiság! Nem tudom kevesebbre értékelni a maximumnál.

Pagony, Budapest, 2018
hobor_ria>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Aranyos és egyszerű mese a legkisebbeknek, kemény lapos oldalakkal.
Nekem a grafika a borítón nem igazán tetszik, és belül sem mindenhol, de tény, hogy aranyos és a történet is az.

imma P>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Hát, nálunk nyáron is karácsony van. Egész évben énekeljük, hogy kisült-e már a kalácsom, a díszeket pláne nem lehet leszedni, és bizony a karácsonyi történetek is állandó használatban vannak. Ezt az egyet különösen szeretem közülük, és nem baj, ha minden este el kell olvasni. Az egyik legaranyosabb a sorozatból.

kellyolvas P>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Barátnőm unokája kapja karira a könyvecskét, elolvastam és cukinak találtam. Aranyosak a rajzok, tetszett a történet is.

SzTEtti>!
Axel Scheffler: A karácsonyfa

Ó, én szerettem Pipp és Polli történeteit, de azt hiszem a kislányom kinőtte. :( off Hogy lehet ez?!
Ez a sorozat tipikusan a kicsiknek való 1 mondat / oldalas történettel. Tőmondatok. És szerintem Mimi már többet várt volna. De olyan kis egyszerű, hogy még hozzákölteni is alig tudtam. Pedig amúgy cuki történet, és nevettünk is rajta, de könnyen elkalandozott a figyelem.
És amúgy csak én vagyok úgy vele, hogy a karácsonyfának való fenyőfa mindaddig fenyőfa, amíg fel nem díszítjük? Attól lesz egy fenyőfa karácsonyfa, hogy feldíszítjük. Amikor csupaszon visszük haza, akkor csak fenyőfa, nem? Ezt a mély eszmefuttatást magyaráztam az első oldalon a gyereknek. :D