A ​hullámos papagáj 6 csillagozás

Minden, amit a hullámos papagájok tartásáról tudni kell
Axel Gutjahr: A hullámos papagáj

A ​hullámos papagájok a legkedveltebb háziállatok közé tartoznak, hiszen ezek a csinos kis állatok kimondottan kedvesek, könnyen alkalmazkodnak, megfelelő gondozás mellett gyorsan a bizalmukba fogadnak, és gyakran arra is képesek, hogy emberi hangokat utánozzanak. E kötet színes fényképek kíséretében mutatja be a papagájok fajtáit, viselkedését, táplálását és gondozását. Tanácsokat ad, hogy mire figyeljünk oda a vásárláskor és milyen óvintézkedéseket kell tennünk ahhoz, hogy kedvencünk valóban jól érezze magát otthonunkban – akár családtagjaink és más háziállatok mellett is.

A tartalomból:
-a papagáj szállítása és beszoktatása
-a jó kalitka
-a helyes táplálás
-harmonikus együttélés
-a madár ápolása
-betegségmegelőzés és kezelés

A „Házi kedvenceink” című sorozat célja, hogy megismertesse az olvasókat a legkedveltebb háziállatokkal. A kis kötetek, melyek alapvető ismereteket és hasznos tanácsokat nyújtanak a kedvencek eredetéről,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Házi kedvenceink Alexandra

Alexandra, Pécs, 2012

PuPilla>!
Axel Gutjahr: A hullámos papagáj

Axel Gutjahr: A hullámos papagáj Minden, amit a hullámos papagájok tartásáról tudni kell

Nem friss madártartó vagyok, sokkal inkább veterán, hiszen már három éves korom óta folyamatosan tartok papagájt, de gondoltam nem árt felfrissíteni a velük kapcsolatos tudást. A könyvecske nagyon igényes, szép, jól felépített, sok jó kép van benne, de azért fenntartásokkal kezelem. Szerintem sok olyan ételt ír, amit nem szabad a madárkának adni, mert felfúvódhat tőle. Azonkívül eléggé érződik, hogy a könyv, khm, hát hogy is mondjam; gazdag németeknek íródott :D
Hasznos útmutató van viszont a kerti növényekről, hogy mit szabad és mit nem.
Na, de ez nyilván nem sok mindenkit érdekel, szóval abba is hagytam a csacsogást.