Permanent ​Ink (Art & Soul 1.) 6 csillagozás

Avon Gale – Piper Vaughn: Permanent Ink Avon Gale – Piper Vaughn: Permanent Ink

At ​twenty-three, Poe Montgomery is going nowhere. He still lives in his father’s basement and spends most of his time tagging with his friends. When an arrest lands him in debt, Poe accepts the front desk job at Permanent Ink, the tattoo shop owned by his father’s best friend, Jericho McAslan. Jericho is nearly twice Poe’s age, but with his ink and prematurely graying hair, he quickly takes the starring role in Poe’s hottest fantasies.

Jericho is known for his ability to transform poorly designed tattoos into works of art, but he was once as aimless and misdirected as Poe. Wanting to pay it forward the way someone once did for him, Jericho makes Poe his apprentice and is determined to keep things strictly professional. Easier said than done when Poe makes his interest—and his daddy kink—abundantly clear.

Jericho can’t resist Poe or their intense chemistry for long. But between the age gap, tension with Poe’s father, and Poe’s best friend calling him a sellout,… (tovább)

Riptide Publishing, Burnsville, 2018
ASIN: B079JZRLCP · Felolvasta: Kirt Graves
Riptide Publishing, Burnsville, 2017
224 oldal · ASIN: B07BMPCTVL
Riptide Publishing, Burnsville, 2017

Avon Gale – Piper Vaughn: Permanent Ink

Oh my Daddy! Ez valami fenomenálisan tüzes finomság volt!

Engem már a borító megvett magának, aztán a tény, hogy Santino ajánlotta… Nem kellett csalódnom!
Daddy-kink-ből szerintem az első élményem volt ez a könyv, és brutálisan jó volt. Sokaknak fura lehet a nagy korkülönbség, főleg ha hozzáadjuk hogy két férfiről van szó, de ez olyan szépen lett tálalva, hogy nem lehet nem szeretni.

Csak pozitívumot tudok kiemelni, de abból viszont rengeteget. Imádtam, hogy rendes története van a könyvnek, és az egész a tetoválás köré épült ami hanyagolva se lett, mert fő szálon maradt. Imádtam, hogy nem full erotika, hanem szépen előadott és a történet szempontjából fontos jelenetekkel volt tele, viszont azok az oldalak tüzeltek rendesen. Tetszett a karakterépítés, és hogy mind Poe, mind Jericho jelleme jól lett megírva és alakítva, plusz a tény, hogy Landon is szerepelt, és őt is bevonták a dolgokba, egyszerűen tökéletes volt.

Nem tudnám megragadni azt az egy momentumot amiért szerettem a könyvet, mert együtt komplexen az egész úgy tökéletes ahogy van. Ha az egyik elemet kihagynánk, nem is lenne tökéletes könyv.
Nagyon tetszett, csak ajálnani tudom, és remélem lesz még folytatása :)

SzAngelika>!
Avon Gale – Piper Vaughn: Permanent Ink

A Permanent Ink lassú izzású M/M románc, a főszereplők között jókora korkülönbséggel, megfűszerezve egy kisebb adag daddy kinkkel. Bevallom, ez utóbbi jókora meglepetésként ért, de végül egészen jól – mit jól? vadítóan! – sült el a dolog. Több karakter jelleme lenyűgöző fejlődésen ment át, amit káprázatos tehetséggel mutattak be a szerzők, a mellékszereplők pedig valami fenomenálisak voltak – az én kíváncsiságomat különösen Callum piszkálta fel. Szóval őszintén mondhatom, hogy élvezettel merültem el a történetben, mindössze úgy gondolom, a fő páros kapcsolatának fejlődése lehetett volna picit részletesebb, jó lett volna látni kicsit több csendes, összebújós, párkovácsoló pillanatot. Ám ezt leszámítva igazán kellemes kis olvasmány volt ez.

★ Kedvenc idézetem ★
     “Life is like art. It isn’t static, it evolves.”

Avon Gale – Piper Vaughn: Permanent Ink

Jericho a 40 éves tetováló és szalon tulajdonos épp a legjobb barátját Landont tetoválja amikor szóba kerül a megüresedett front desk pozíció. Landon pedig beajánlja a fiát Poet (oc EAP után elnevezve). Poe maga 23 éves formába öntött baj! Graffizitik (illegálisan) és hamar lelohad az érdeklődése minden iránt. Saját bevallása szerint is az idősebb emberekre bukik, a vallomása a fiftysomething femme domme kapcsán már-már arcpirító.

Kezdjük a pozitívumokkal:
– Lassú történetvezetés
– 17 év age gap
– Transzparencia

Nagyon tetszett, hogy végre nem 2 hét alatt játszódik le a könyv cselekménye. Hosszú hónapok telnek el mire eljutunk a végkifejlethez. Poe tehetsége hetek múltán derül ki, vagy éppen a vonzalmuk sem egyik napról a másikra alakul ki.
Engem mindig megvesz a korkülönbség, 17 év pedig 17 év :D
Szintén szerettem, hogy a spoiler szinte teljesen kimaradt a könyvből. Jericho nem hazudtolja meg magát valódi silver fox. Vállalja a véleményét és nem szégyenkezik a tettei miatt. Akkor sem ha a legjobb barátjával kell szembe néznie.

Folytassuk a negatívumokkal:
– Furcsa daddy kink
– Kevés rálátás
– Blue
– Folytatás hiánya

Számomra ez nem Daddy kink, ez csak némi szerepjáték. spoiler Bár legalább világos miért hívja Poe az apját Landonnak :D
Lassú a könyv, szépen megy az építkezés, de egy pont után nem látunk bele Poe és Jericho kapcsolatába. Engem jobban érdekeltek volna a részletek. Azok a kis apróságok, amitől elhiszem, hogy TÉNYLEG egymásba szeretnek a nyilvánvaló testi vonzalmon túl.
Blue…. EZT MEG MIÉRT KELLETT? Ha valaha megírják a folytatás, bízok egy Callum és Blue könyvben. Ezzel el is jutunk a folytatás kérdéséhez. Nincs lezárás, nincs epilógus. Halvány HFN, mert nyilván a többi a folytatásban. Ami hol is van?

Brigii_Posa>!
Avon Gale – Piper Vaughn: Permanent Ink

Ez az első igazi angol nyelvű könyvem, szóval gyerekes, de büszke vagyok magamra.
Ez az első igazi angol nyelvű könyvem, ami tetoválásokról szól, két férfi szerelméről és halvány Daddy kinkről. Talán első könyvnek valami becsesebbet, klasszikust vagy nem is tudom, mit kellett volna választanom, de a fenébe is! Imádtam!

Beismerem, az első, ami megfogott az a könyvborító, de aztán az alap ötlet is megragadta a figyelmem és nagyon örülök, hogy a kivitelezés is sikerült.
Először is imádom a tetoválásokat, én is büszke gazdája vagyok néhánynak, szóval ezzel már azonnal meg is vett magának a sztori, aztán egyszerűen csak érdekelt, hogyan fog alakulni ekkora korkülönbséggel a két karakter sorsa.
Annak hihetetlenül örülök, hogy a Daddy kink ellenére sem lett a könyvből egy töménytelen pornó gombóc. Ott volt, hogy kicsit felhevítse a dolgokat, de nem ez vezette a könyvet, nem ez volt a főszál. Szerettem a mellékszereplőket is, Poe apját, akiről szívesen megtudnék még többet. Bluera haragudtam a történet végén, de sajnáltam is, és remélem, hogy jobbra fordul a sorsa és megjön az esze, viszont ezen kívül nem igazán alakult ki kapcsolatom a karakterével.
Poet eleinte nem kedveltem, de aztán beindult a karakterfejlődése, megmaradt önmaga, mégis felelősségteljes lett, kicsit felnőtt, és végül csak sikerült megszerettetnie velem magát. Mondjuk nem sikerült megértenem a szenvedélyét a graffitivel kapcsolatban, de hé, nem vagyunk egyformák.
Jerichot imádtam már az elejétől kezdve. Dögös. Tetoválásokat készít. És nem egy seggfej. Legalábbis nem úgy, hogy az taszítson. Ugyan kérlek! Ki tudna ennek ellenállni?
A könyv, a karaktere nagyszerűen bemutatja mennyit jelenthet egy embernek a tetoválása (néhány jelenetnél majdnem el is sírtam magam).

Csak azért nem adok maximális pontot, mert azt más könyvekre tartogatom, de nem igazán tudnék rosszat mondani, csak ajánlani tudom.

Zeroyuki>!
Avon Gale – Piper Vaughn: Permanent Ink

Nagyon gyorsan lehetett haladni a könyvvel, mivel nem egy eget rengető történettel rendelkezik, rengeteg ehhez hasonló sztorival találkozhattunk. Mégis vannak olyan mozzanatai, amik rendkívüliek. Jericho és Landon párbeszédei vitték el az egészet a hátukon. Ahogy megbeszélték egymás közt a kapcsolatot Poeval, ahogy le lett írva az fenomenális volt. Normális kommunikáció zajlott le, miközben érződött Jericho bizonytalansága és félelme. Kíváncsi lennék mindezekre Landon szemszögéből is.
Nagyon tetszett, hogy nem egyből megyünk bele a szexbe két napi találkozás után, hanem szép lassan hónapról hónapra alakulnak ki az érzések. Az erotikus jelenetek se voltak szerencsére túlzásba véve.
Poe karakter fejlődése zseniális volt, egy nemtörődöm gyerekből gondolkozó felnőtté cseperedett. Már csak arra lettem volna kíváncsi, hogy miért is alakult ki nála a daddy kink, mert számomra az nem magyarázat hogy „az idősebb emberek jönnek be és imádom, amikor használnak”.
A tetoválásokat imádtam, érdekes volt meg tudni nem annyira fontos szereplôk miértjét a tetoválásokra. Már csak azt hiányoltam hogy részletesebb leírást kapjunk Jericho testéről és a tetkóiról.
A hiányosságok ellenére olvasható és élvezhető volt. Újraolvasni biztos nem fogom, de általában az ilyen erotikus romantikus könyvek nekem csak két komolyabb nyelvezetű könyv közötti kikapcsolódásra alkalmasak.

Rini P>!

This tattoo, it was a physical manifestation of her grief. It was a living memorial, one she’d carry with her, in her skin, always.

CHAPTER Four

Kapcsolódó szócikkek: tetoválás
Rini P>!

The point of vandalism is to destroy things. The point of graffiti is to make it beautiful,

CHAPTER Five

Kapcsolódó szócikkek: graffiti, falfirka
Rini P>!

I need to wrap my brain around this. I honestly don’t know if I want to hit you, hug you, or tell you never to fucking talk to me again.

CHAPTER Thirteen

Rini P>!

Maybe someone gave you a chance, but you’re the one doing the work.

CHAPTER Nineteen

Rini P>!

I think I might be good for you. I think we might be good for each other,

CHAPTER Twelve

Rini P>!

There wasn’t much skin on my father that didn’t already have ink on it. As far as I knew, he’d been getting tattoos since his early teens, mostly from shady older friends. Hell, I wouldn’t be surprised if he’d been born with one somehow.

CHAPTER Fourteen

loveQhuay>!

Landon and I had both learned the hard way that things that sounded too good to be true usually were.

loveQhuay>!

There were limits to what I was willing to share about my relationship with Poe, and telling Landon his son called me Daddy in bed was one of them.