Az ​Aviva módszer I. (Az Aviva módszer 1.) 16 csillagozás

Gyakorlatok a hormonális egyensúlyért és a termékenységért
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I. Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Gyakorlatsorok az ovuláció serkentésére, várandósoknak, szülés utáni problémák rendezésére, inkontinencia megszüntetésére. Mikor, hogyan és milyen esetekben segíthet a Módszer?
1. Fogamzásgátló szereket használtál, mégis megfogantál?
2. Erős fájdalmaid vannak menstruáció előtt vagy alatt?
3. A menstruáció időtartama több mint öt nap?
4. Súlytöbblettől szenvedsz, de nem túlzott evéstől?
5. Nem vagy fogamzóképes, habár nincs semmi meghatározott orvosi ok erre?
6. A változás kor tünetei okoznak szenvedést?
7. Egy évben csak egy-két, vagy három menstruációd van és ez zavar téged?
8. A menstruáció rendszertelenül jelentkezik nálad, egyszer kéthetenként, egyszer kéthavonként?
9. Soha nem volt menstruációd természetes módon, habár elmúltál 13, 20, sőt talán még 30 éves is?
10. Férfi társainknak is vannak problémái?

Eredeti cím: Aviva's Method

Magánkiadás, Budapest, 2016
Magánkiadás, Budapest, 2009
116 oldal · ISBN: 9789635507399 · Fordította: Sik Toma · Illusztrálta: Aviva Steiner

Lunemorte MP
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Aviva Steiner: Az Aviva módszer I. Gyakorlatok a hormonális egyensúlyért és a termékenységért

Főleg olyan nőknek ajánlom, akik küszködnek a benső énjükkel és már lassan nem is érzik magukat nőnek valamilyen betegség miatt, amiről nem tehetnek. Hasznos lehet PCOS, menstruáció kimaradása (akár tartósan is), meddőség, túlsúly, hormonzavarok esetén. Nekem már 3 gyakorlat segített, másfél óra múlva már éreztem is az eredményt……Állítólag a férfiaknak is jót tesznek ezek a gyakorlatok. Velem csodát tett ez a könyv, minden nap elő fogom venni….

Manocska0123
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

A betanuló torna alkalmával vettem. Nagyon hasznos bár az oktató kijavíttatott velünk pár hibát. Sok sikertörténet is található a könyvben érdemes őket elolvasni!

tschilla
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Maga az aviva módszer nagyon jó. Viszont a könyv sajnos nem az. Biztos direkt vannak leírva a gyakorlatok úgy, hogy csak tanfolyammal együtt tudja az ember elsajátítani a tornát, de az azért szerintem durva, hogy nekem kétszer is el kellett mennem tanfolyamra ÉS még 2 gyakorló órát is kellett vennem, hogy végre reprodukálni tudjam azt, amit csinálni kellene. Oké, hanyag voltam, mert az első tanfolyam után nem kezdtem el rögtön tornázni, de pár héttel később így már tényleg nem volt elég a leírás, egyszerűen nem tudtam, hogyan mozogjak. Le lehetett volna ezt világosabban is írni, több fotóval. De hát akkor ugye hol az üzlet.

Filippino P
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Nem fejtem ki bővebben, de az biztos, hogy hatásos! :)

Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Ez egy csodálatos módszer minden nő számára, hogy befolyásolja a menstruációját, kiegyensúlyozza hormonrendszerét, elősegítse a várandósságot vagy éppen elkerülje. Aviva sokáig kereste ezeket a gyakorlatokat és már feladta, amikor véletlenül rátalált és ezzel idősebb tanítványainak is menstruációt okozott. :) Saját és több barátnőm tapasztalata is alátámasztja, hogy működik, pajzsmirigy működést egyensúlyoz ki, cisztát szüntet meg, rövidebbé és kellemesebbé teszi a menstruációt. Fogamzásgátlási módszerként én nem javasolnám, de vészmegoldásnak tökéletes. Akármire nem képes, de a határok nagyon tágak.
A könyv maga sajnos nem ennyire jó, ez alapján nem lehet jól megtanulni a módszert, el kell menni tanfolyamra és ha valaki nem tanul gyorsan vagy nem kezdi el a tanfolyam után rendszeresen gyakorolni, akkor szükség lehet gyakorló órákra is. A tanfolyam árát nem tudom, de egy gyakorló óra nem drága. Van már újabb kiadás a könyvből, több és színes képekkel, részletesebb leírásokkal. Mivel a módszer régen készült, a gyakorlatok ritmusát megadó zenék igazi retró számok. :)

imma AP
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Így újra fellapozva megállapíthatom, hogy nem csoda, hogy utált minket az alsószomszéd :D

Hörcsibald
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Szerintem jó könyv. Szeretem ezeket a gyakorlatokat. Megnyugtatnak és jó érzéssel tölt el, hogy valami hasznosat teszek magamért. Úgy érzem, jó hatása van. Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy szerintem mindenképp érdemes elmenni egy bemutató órára egy aviva tanárhoz, mert anélkül – csak a könyvből – én nem biztos, hogy megértettem volna, hogy hogyan kell jól csinálni a gyakorlatokat.

lha P
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

A tanfolyamon vásároltam meg, szerintem önállóan borzasztó nehezen használható. A tanfolyam után is sok idő és gyakorlás kell, hogy az ember tényleg helyesen csinálja.
Nagyon szeretnék hinni benne. Egyelőre (2 hónap gyakorlással) csak annyit érzékelek, hogy valami történik. Kategorikusan nem tudom, hogy jó dolog-e :) de az biztos, hogy valami zajlik bennem. Remelem a legjobbakat.
A könyv maga több hibát is tartalmaz, úgy hallottam, hogy készül az új kiadás is már. Sajnos nekem kicsit a “sikertörténetes” rész inkább a kevésbé hiteles irányba viszi az egészet, mint egy ócska átverős termék marketingjénél. De bízom benne, hogy ez inkább csak azt mutatja, hogy nem a marketingre helyezték a hangsúlyt, hanem a módszerre és az átadásra.
Szerintem akinek ilyen jellegű panaszai vannak mindenképp adjon neki egy esélyt, a mozgás mindenképpen csak jót tehet!

PerczeneNiki
Aviva Steiner: Az Aviva módszer I.

Tanfolyammal együtt hasznalhato ez a könyv, onmagaban szerintem nem sokat segít, tanfolyam utani gyakorlashoz viszon elengedhetetlen.

A Kiadó előszava

Aviva Gabriella Steiner világviszonylatban is híres módszere, az AVIVA'S METHOD magyarul is megtanulható.
A termékenységszabályozásnak ezt a természetes módszerét Aviva Gabriella Steiner dolgozta ki a jelenkor és a jövő asszonyainak, lányainak. Ez a számunkra új dolog tulajdonképpen nem is új, mert a természeti népek ősidők óta alkalmazzák, használják, termékenységi táncaikkal irányítják a születésszabályozást.
Hogy miért pont én vállaltam az Aviva's Method magyarországi elterjesztését? Talán mert a kor szenvedő alanyaként végigéltem az asszonysors sok problémáját.
Évekig vártam a gyermekáldásra, majd szültem három gyermeket, volt vetélésem, abortuszom, gyógykaparásom. Később a „kipakolást” a vegetárius életmód és a Mazdaznan női nemi ápolás alkalmazása segítségével úsztam meg.
Tudom, hogy gondjai, bajai miatt egy nő milyen sokszor kerülhet nehéz, kellemetlen és kiszolgáltatott helyzetbe. Ennek a természetes módszernek a segítségével a nő kezébe veheti asszonysorsát. Elkerülheti a megalázó és kiszolgáltatott helyzeteket. Eldöntheti: szül vagy nem szül. Tornázhat bizonyos időben, bizonyos mozdulatokkal a gyermekáldásért, és időben végzett tornamozdulatokkal elkerülheti a nem kívánt terhességet. Az idő múlásával csökkenő ösztrogén hormonokat pedig vérkeringést serkentő mozdulatokkal, fokozottabb sebességgel mozgásba hozhatja, amelynek következményeként eltűnnek a mezopauza kellemetlen kísérő tünetei.
Aviva Steiner rendkívül értékes gyakorlatait remélem sikerrel alkalmazzák. Élnek vele és nem visszaélnek vele. Használják saját érdekükben, védelmükben.
A kés is lehet hasznos szerszám, gyógyító eszköz is, de használatával lehet visszaélni is.
Könyvét Aviva héberül írta, és csak azoknak a tanítványainak adta, akik jártak a tanfolyamaira. A könyvébe csak az „Egyszerű módszer” 18 gyakorlatát tette bele, a többi gyakorlatsort tanította ugyan, de könyv formájában nem jelentette meg.
Az Aviva Módszer gyakorlatait Avivától megtanultam, az oktatásra jogosító diplomát is Tőle kaptam és most két részre, kötetre osztva a Módszer gyakorlatait, és kissé átszerkesztve, bővítve beleteszem a még ki nem adott AVIVA'S METHOD gyakorlatokat is.
Kívánom, hogy szándékom szerint sok embernek váljék hasznos segítőjévé e könyv, melynek második kötete rövidesen megjelenik.

Tóth Lívia

3-4. oldal, A Kiadó előszava

kte

Éveken át ismeretes volt az a tény, hogy a gyakorlatok megerősíthetik az izmokat, ruganyossá, egészségessé teszik az embert, megnövelhetik a testi képességeket. Az a tény azonban, hogy a gyakorlatok hormonális változást okozhatnak nem volt ismeretes. Ennek a ténynek a bizonyítása már a birtokomban volt. Már 1969-ben sikerrel tanítottam a gyakorlatokat és tisztában voltam vele, hogy ha a gyakorlatok nem eredményeztek volna változást, vagy hormonális kiegyensúlyozást, akkor nem lehetett volna a Módszerrel eredményeket elérni, hatástalan maradt volna.
Ennek az elméletnek csak 1974-ben találtam tudományos, orvosi megerősítését, amikor elolvastam Dr. William Winternitz cikkeit és kutatásait „Testi gyakorlatok endokrinológus szempontból a belgyógyászatban”. Azonnal írtam neki és ismertetést küldtem a gyakorlataimról. Válaszul megkaptam tőle negyven kutatásának a leírását, melyek tudományos kísérleteken alapulnak és minden kétséget kizáróan bizonyítják, hogy a gyakorlatok hormonális változást eredményeznek. Nagyon fellelkesült a módszeremtől. Az ő és mások kutatói eredménye alapján van már arra tudományos bizonyítéunk, hogy a gyakorlatok hormonális változást eredményeznek.

kte

Felfedezése véletlenül történt. Tornázni tanított asszonyokat, és megpróbálta változatossá tenni gyakorlatait. Egy olyan bemelegítő gyakorlatot akart számukra kidolgozni, amitől nem fáradnak el, ugyanis ebben a csoportban a tanítványai idősebb nők voltak (45-65 évesek).
Miután ennek a bemelegítő gyakorlatnak a kipróbálása megtörtént, a következő órára nem jött be, csak a két legidősebb nő (ők 70 évesek voltak). Aviva kérdezte, hol vannak a többiek. „Menstruálnak” – volt a válasz. Érdekesnek tartotta, de még nem kötötte össze ezt a tényt a gyakorlatokkal. Aviva nem akarta elhinni, hogy amit éveken át keresett, az egyszerre feltűnt előtte.
Hiszen fiatalasszony kora óta ő is, ahogyan a többi asszony gondolkodott, keresett olyan módot, módszert, aminek a segítségével elkerülheti a nem kívánt terhességet.
Folytatta ennek a bemelegítő gyakorlatnak a használatát, és a jelenség más nőknél is megismétlődött. Megjött a menstruációja olyan nőknek, akik azt hitték, hogy náluk ez már régen befejeződött, és azoknak is, akik késésre vagy rendszertelenségre panaszkodtak.
Ekkor mondta Aviva, hogy STOP! Igaz, eleinte egy kicsit megijedt, de szorgalmasan kezdett kutatni, hogy mi történt.

kte

Legbüszkébb azonban azokra a szép és okos gyerekekre, akiket az évekig meddőséggel hiába kezelt asszonyok szültek – az ő gyakorlatainak a megtanulása után.

Aviva Steiner: Az Aviva módszer II. S. O. S. (nem csak) nőknek

Az Aviva módszer sorozat · Összehasonlítás