A ​csokoládékert (Dare River 2.) 39 csillagozás

Kit ​gyomlálj ki?

Tammy Hollins, a tehetséges kertész új életet épít maga és a gyerekei számára tragikus házassága után. A növényekhez ért, de a férfiakhoz… nos, a férfiak gyomnak számítanak.

Elindította saját tájépítész vállalkozását, és bátyja, a countryzenész rocksztár barátainak dolgozik. Első ügyfele egy vonzó, érzelmes alfahím, és ő az egyetlen férfi, aki kísértésbe viszi, de egyúttal halálra is rémíti. John Parker McGuiness sokféle tehetséggel van megáldva, dalszövegíróként és a countryzene legnagyobb sztárjainak ügyvédjeként is dolgozik. Mindennél jobban vonzódik Tammyhez, és alkalmazza is mint tájépítészt, mert szeretné neki megmutatni, hogy egymásnak teremtették őket.

Amikor Tammy megtudja, hogy a férfi csokoládéfüggő, varázslatos helyet tervez neki – egy csokoládékertet. Ahogy a kert életre kel, úgy növekszik egymás iránti szerelmük is. Amikor
Tammy otthonában tragédia történik, John Parker hegyeket mozdítana meg, hogy megvédje őt és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

432 oldal · ISBN: 9789635973934 · Fordította: Roehnelt Zsuzsanna Lilla
432 oldal · ISBN: 9789635973941 · Fordította: Roehnelt Zsuzsanna Lilla
Könyvmolyképző, Szeged, 2022
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635973927 · Fordította: Roehnelt Zsuzsanna Lilla

Ava Miles: A csokoládékert

Ez a történet Rye húgáról, Tammyról szól, aki már egy éve, hogy elvált és két gyermekével Rye birtokára költözött. Éppen elindítja kertépítő vállalkozását, és a következő megrendelője John Parker, Rye egyik jóbarátja, aki évek óta odavan a nőért. Kettőjük története egész más, mint Rye-éké, J. P. egy igazi úriember, egy jófiú, kedves és kitartó. Szeretem az ilyen lassabb családiasabb románcokat is, de a csípősebbek jobbak. Már most sistereg a levegő Clayton és a fiatalabb lánytestvér között, képzelem mi lesz a 3. részben. De visszatérve a történethez, aranyos volt, a gyerekeket is a szívembe zártam, és a szerző egy kis drámáról is gondoskodott, hogy közelebb hozza a főhősöket. Maga a csokoládékert nagyon ötletes, még nem is hallottam csoki illatú virágokról, gondolom kell nekik a meleg éghajlat, de el tudnám képzelni. A gonosz nyugati boszorkány pálfordulása teljesen meglepett, ahogy a kiszivárogtató személye is. Várom a 3. részt, kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Ava Miles: A csokoládékert

Ez is csodálatos történet volt, akárcsak az első rész. A borítója is csodálatos, öröm, hogy megtartották az eredetit. Végig sikerült fenntartani az olvasó érdeklődését. Volt benne csavar, dráma, szerelem, összeveszés, megbocsátás, megértés.
Mindig kétkedve olvasom el a folytatását egy-egy történetnek, hiszen értek már csalódások. De a Csokoládékert szerencsére elég gyorsan kijött az első rész után magyarul is, egy pozitívum, ill. az is, hogy az író itt is tudott újat mondani, a családi szálakat továbbvinni. Nem volt elfelejtve az első rész főhőse Rye és Tory, igen sokat voltak jelen a második részben is.
Kíváncsivá tett az írónő a végén a Kedves Olvasó! zárásaként, hogy megemlíti, tervez egy mesekönyvet a tündérekről és a csokoládéról, mely ennek a könyvnek a kísérője lesz.
De most egyelőre várom a 3. részt, melyben Amelia Ann történetét ismerhetjük meg.

marcsy_olvas>!
Ava Miles: A csokoládékert

Nagyon tetszett,sajnálom hogy több rész nem jelenik meg magyarul.

pufivipi>!
Ava Miles: A csokoládékert

Bájosan romantikus, ahogyan a borító is tükrözi. Tammy a válás után két gyerekkel próbál talpra állni és persze rögtön segítségére van John, akinek csokoládékertet varázsol az udvarába. John annyira tökéletes, gondoskodó- már már túlságosan is- a gyerekekkel is szuperül bánik- igazából Tammy-t tudja csak nehezebben elvarázsolni. Kicsit visszatérnek az első részből Tory és Ry is. Jól összerakott, szívet melengető történet.

efenera>!
Ava Miles: A csokoládékert

Sokat gondolkoztam rajta, hogy is értékeljem ezt a könyvet… most se tudom, hogy 2,5 vagy 3 csillag legyen, de egye fene, jó fej leszek, maradhat a 3!
Az biztos, hogy az első részhez nem ért fel. Az is, hogy olvastatta magát, de az is, hogy mégiscsak untam…
J.P. túl tökéletes, szerintem ilyen ember a világon nem létezik, mégis szerettem, és végig arra gondoltam, hogy „J.P. for president!”… amivel megint csak oda jutottam, hogy akkor most ez nekem tetszik, vagy nem? Továbbra sem tudom…
Szerettem Amelia Ann részeit, sokat dobott a könyvön, mert nekem Tammy karaktere nem igazán jött át. Pontosabban igen, de mégsem, tehát ismét ott vagyok, hogy akkor most mi van?
Totálisan teljes a bizonytalanság… tetszik? Nem tetszik? Fogalmam nincs… Kicsit ez is, az is… szenvedtem is, meg nem is. Szóval ha véletlenül mégiscsak kiadják a következő részt, el fogom olvasni, de ha véletlen mégsem, nem fogok szomorkodni a miatt, hogy sosem tudom meg, mi is a folytatás!
(Szívesen ezt a nesze neked, fogd meg jól, értelme nem sok értékelést! ;] )

zagyvamarta>!
Ava Miles: A csokoládékert

Nagyon szeretem az ilyen jó kis szerelmes történetet. Remélem lesz folytatás hamarosan.

D_Monika>!
Ava Miles: A csokoládékert

Nem annyira pörgős volt, mint az első része a sorozatnak, de a téma miatt jól jött a kicsit vontatott történet mesélés.
Szeretem, bár nem egy 5*-os, de szerethetőek a szereplők, jó a sztori és minden megfelelő arányban található a könyvben.
Bár angolul ez egy sokrészes sorozat, remélem hogy magyarul legalább a 3. részt még elhozza a @Könyvmolyképző, mert a függőben lévő szálak Amelia Ann könyvében zárulnak le.

Könyvmolyképző KU>!

„Jóképű táncpartnere közelebb húzta, és egyik kezét az övébe tette, míg a másikat szép társastánc-tartásban a lapockájára helyezte. Tammy nem nézett fel rá – nem tudott felnézni –, amikor finoman a férfi vállára tette a kezét.”

Könyvmolyképző KU>!

„Először nehéz volt megrágni, de aztán olvadni kezdett. Az édessége elkeveredett a kakaó sötét erejével, beborította a nyelvét, és varázslatot bocsátott az elméjére. Lecsukódott a szeme, és el kellett fojtania egy nyögést. Nyögést. Egek, micsoda érzés!”

Könyvmolyképző KU>!

„Számára nagy dolog volt a szüzessége elveszítése, és olyan embert akart választani, akit egyszerre kívánt és tisztelt. Ez Clayton volt. Ennél nem akart többet. A karrierjére akart koncentrálni, és biztos volt benne, hogy Clayton is.”

– Mi a kedvenc ételed?
– A csokoládé.
Na jó, ez meglepő volt.
– Az nem étel, John Parker.
– A McGuiness családban az. A hatodik élelmiszercsoport. Mindannyian édesszájúak vagyunk, és morcosak leszünk, ha nem kapjuk meg a napi csokiadagunkat.

Mrs_Curran_Lennart P>!

-Már nem fáj a fejbőröm. Nem is tudtam, hogy az embernek nem fáj a feje alapértelmezetten.
A húga ekkor megölelte.
– Azért, mert már nem hordod olyan szorosra csavarva a hajadat. A mama azóta kényszerített rá, hogy úgy hordd, mióta az eszemet tudom.
– Tudom – értett egyet Tammy. – Neked több szabadságod volt.
– Mert a mama szerint az én nyakam nem olyan kecses, mint a tiéd, ezért a hajammal kellett eltakarnom, amit a természet nem adott meg.

horn_mici P>!

Fehér MARGARÉTÁK kókadoztak a ház mellett egy óriási, zümmögő légkondicionáló mellett.

horn_mici P>!

Két óra is elmúlt a felhős hétfő délutánon, és még nem is ebédelt.

horn_mici P>!

– A szerelmet csak az egyenlőség, a kölcsönösség és a jelenlét tarthatja fenn. Ezalatt azt értem, hogy mindkét félnek tiszteletben kell tartania a másik gondolatait, érzéseit és döntéseit. Az egészséges kapcsolat azon alapszik, hogy meghallgatjuk a társunkat, és a valódi énjét látjuk, nem pedig azt ,akit látni szeretnénk. És természetesen szeretjük és támogatjuk. Én csak ezt az egy módot tudom a közös élet boldogságának megtalálására.