A ​becstelen (Alvilági játszmák 1.) 194 csillagozás

Cyrus

Bűnöző. Gyilkos. Szörnyeteg.
Azt beszélik, Cyrus Reed könyörtelen ember. Vasököllel uralja az alvilágot.
Vagyonokat szerzett meg, birodalmakat épített föl.
Sosem találkoztunk volna, ám a sors úgy hozta, hogy ugyanannál a pókerasztalnál kötöttünk ki.
A privát szigetén ébredtem fel.
Fogságban.
A gyűlölet és a vágy veszedelmes játékát űztük.
Azt mondta, meg akar védeni.
Megmenteni.
De tőle ki ment meg engem?

Ava Harrison a USA Today és az Amazon bestsellerszerzője. Első magyarul megjelenő könyve az Alvilági játszmák-sorozat első kötete, mely tele van szenvedéllyel, veszéllyel és túlfűtött jelenetekkel.

Eredeti megjelenés éve: 2020

368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635703593 · Fordította: Horváth M. Zsanett
368 oldal · ISBN: 9789635703609 · Fordította: Horváth M. Zsanett

Cyrus Reed

nicosia P>!
Ava Harrison: A becstelen

Sorozatindító kötetnek nem volt rossz. Egy nem tipikus maffiaregény, ami picit kilép a hagyományos keretek közül, de nem távolodik el túlságosan a dark romance világától, sőt.
A regény elég szókimondó ami a háttérvilágot illeti. Az egyik legpontosabb ábrázolás a zsánerben, abban a tekintetben, hogy nemcsak a szokásos bűnöket sorolja fel, hanem rámutat a pénzmosásra, fegyverkereskedelemre, emberkereskedelemre is. Tetszett ez a rész, és el is gondolkodtam azon, hogy van-e határ a tolerálható bűnök közt. Valószínűleg nincs, de eljátszik ezzel a gondolattal a regény is.
A szereplői sem sablonkarakterek, de nekem időnként nem viselkednek életszerűen. Cyrus és Ivy kapcsolata lassan alakul, ami a helyzetüket tekintve teljesen „normális”, bár nyilván a helyzetük egy cseppet sem az. Néhol zavart a lágyságuk, főként a kezdeti viszonyukhoz képest. A vége nekem gyors lett. Jó a megoldás, de elsiette az író a befejezést, nem láttatta igazán a lezárást. Örültem volna neki, ha elnyújtja a csúcspontot.
A regény borítója nem a kedvencem, de a tetszik a sorozatdesing, jó a színvilága és az egységes arculata. Biztosan belenézek a többi részbe is.

Hddorka>!
Ava Harrison: A becstelen

Ez a könyv most nekem egy nagy csalódás volt. Pedig tényleg akartam szeretni. De ez egyszerűen nem jött be. Mondjuk a thriller cimkét sem nagyon értem, mert ez minden volt csak nem az. Aki meg valami maffiás dark romance-re számít óriásit fog csalódni, mert fényévekre van ebben a kategóriában a kedvenceimtől.
A történet jól indul, van a sztoriban potenciál, de a megvalósítás valahogy nem lett olyan, hogy én azt élvezni tudtam volna. Mondhatni 200 oldalon keresztül nem történt semmi. Gondoltam oké, biztosan a végére tartogatja az írónő az atombombát és olyan utolsó 100 oldalt kapok, hogy szóhoz sem jutok annyira földhöz vág. De ahogy jött úgy vége is lett. És egyetlen olyan fordulat, esemény, döntés, helyzet nem volt a könyvben, ami meglepett volna. Annyira kiszámítható volt minden. Na és azok az akciójelenetek… spoiler
Nem tudom, hogy akarom e folytatást.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Ava Harrison: A becstelen

Ez nem az volt, mint amire számítottam. Nagyon lassú és vontatott, jóformán az utolsó 40 oldalon pörgött fel a cselekmény. Cyrus Reed azért rabolja el Ivyt, hogy megmentse a Mészárostól, a lánynak azonban erről nem mond semmit. Időnként meglátogatja és egyre inkább belehabarodik, akárcsak Ivy őbelé. Igazán semmi oka rá, hacsak nem a Stockholm-szindróma.
Ilyen felállással olvastam már sokkal jobb könyveket is, kár érte.

Nyuszika91 P>!
Ava Harrison: A becstelen

„Ha szörnyeteg is, az én szörnyetegem, és szeretem őt.”

Vártam, hogy végre elolvassam, jó ideje a polcomon van már, de eddig még nem jutottam el az olvasásig. Hát valahogy többet vártam tőle mint amit kaptam.
Az alap ötlet tetszik, de olykor olyan érzésem volt mikor a szigeten ismerkedtek, hogy nem történik szinte semmi. A vége pedig túl gyorsan véget ért, kicsit ilyen össze csapottnak gondolom.
Az elején jól indult a történet egészen addig amíg Cyrus spoiler Ivy-t. Utána a történet kicsit ellaposodik, majd Ivy megpróbál spoiler Emiatt és a pár napos vihar miatt pedig a szigeten kénytelen maradni. Cerberus nagyon aranyos volt.
Boris megjelenése után ismét beindul a könyv és ez már megtörténhetett volna sokkal korábban is és még izgalmasabb lehetett volna. Tetszett ez a rész, de jobban kilehetett volna dolgozni, szinte túl könnyen ment. Bár ez várható volt, mert nagyon fogytak az oldalak. :D
Cyrus karaktere nagyon tetszett, megszerettem őt.
Ivy-t is megszerettem, harcolt és nem adta fel. Szimpatikus volt, bár amikor meg lehetősége lett volna többet megtudni mégsem merte bevállalni.
Bízom benne, hogy a sorozat további részei jobbak lesznek.

pinkprincessreads>!
Ava Harrison: A becstelen

Belülről is ugyanolyan zseniális, mint kívűlről.

Régóta járja már az a mondás, hogy egy könyvet ne ítélj meg a borítója alapján, viszont olvasó legyen a talpán, aki ebbe a történtbe nem szeret bele már a borítójánál. Őszintén szólva nekem az egész sorozat felkerült a kívánságlistámra csakis a borítójuk miatt, viszont a fülszövegük is legalább olyan kecsegtető volt számomra. Hogy belülről mit is rejt, eme impozáns csomagolás? Azt mindjárt elmesélem nektek.

Cyrus Reed mindent a kezében akar tartani, de minimum a privát póker partiait. Hát, ez normál esetben sikerülni is szokott neki, viszont az egyik estén mégis hiba csúszik a tökéletes gépezetében, ami nemvárt cselekmények sorozatát zúdítja nyakába. Ivy élete igaz, hogy nem éppen alakul minden esetben tökéletesen, mégis képes megtalálni a mindennapjaiban a szépet és jót egyaránt. Viszont az élet mindig képes újat mutatni, ami még Ivyt is kibillenti egyik pillanatról a másikra a komfort zónájából. Vajon sikerül a lánynak megbirkóznia az újdonsült életével? Sikerül kiutat találnia az őt fogvatartó kezei közül? Mi történik, ha a kezdeti ellenszenv átalakul valami mássá, valami mélyebbé benne? Egyáltalán hogy került ő ebbe a nem éppen optimális szituációba?

Ivy és Cyrus történetét leginkább a slow-burn jelzővel tudnám jellemezni, ami miatt sok olvasó számára tűnhet a sztori túl lassúnak, esetleg unalmasnak is egyaránt. Viszont ettől függetlenül én teljesen szívvel ajánlom mindazoknak, akik egy rövid, aranyos, mégis picit romlott történtre vágynak, vagy csak szimplán az ő szívüket is elrabolta Cyrus gyönyörű borítója.

Ava Harrison: A becstelen

Annyi jóval kecsegtetett ez a borító, de sajnos a tartalom mindennek a felét sem hozta… :/ Annyira többre számítottam… szomorú vagyok.
Unalmas volt, sokszor egyhangú, nem tartotta fent az érdeklődésemet…amikor mégis az csupán csak kis ideg tartott, ami pár oldal után már ott sem volt. Az erotikus jelenetekre sem a túlfűtöttség lenne a megfelelő jelző…:/
A szereplőket sem sikerült megkedvelni.
Ivy egyik szavát csapata agyon a másikkal! A logikája is elég kiismerhetetlen volt a számomra, főleg a történet elején.
Cyrus az akivel még nem jutottam dűlőre, hogy kedvelem e a pasit, vagy sem. Sokszor azért ő is kiakasztott!
A vége elég összecsapottra sikeredett.

B_Kittina>!
Ava Harrison: A becstelen

Nagyon vártam, hogy olvashassam ezt a könyvet, mert egész jó értékelések voltak róla. Mégis nekem nem igazán tetszett, pedig annyira, de annyira akartam, hogy jó könyv legyen.
Kicsit többet vártam tőle, mindenből kicsit többet vártam a történetben. Nagyjából a sztori közepéig nem történtik semmi figyelemreméltó, utána meg minden összesűrűsödik. :(
A thriller címkét indokolatlannak tartom.
A borító és Cerberus miatt a 3 csillag.

368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635703593 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Hópárduc P>!
Ava Harrison: A becstelen

Szerintem annyira nem volt rossz, mint amennyire a százalék mutatja. Olvastam már sokkal rosszabb könyvet is….
A történet is jól indult, de kicsit olyan lassan folydogálóra sikeredett. Voltak benne unalmasabb részek, illetve úgy mondanám inkább, hogy a szereplők gondolatai ismételték magukat, oldalakon keresztül. El lett húzva egy kicsit. A szereplők átlagosak. Én elbírtam volna több erotikus részt is.
Thrillernek nem nevezném, kriminek is enyhe. A végén volt inkább akció. Maffiásnak sem annyira maffiás, bár ez nekem nem feltétlenül baj.
Váltott szemszög jó. :) Azért a kíváncsiságom felkeltette a többi részhez, hátha…

nagydianagloria>!
Ava Harrison: A becstelen

Kicsit jobbra számítottam a fülszöveg alapján. Nem gondoltam sosem, hogy egy „maffiás” könyvet ennyire lassan fogok elolvasni.
Jól indult a történet, aztán kicsit ellaposodott, a vége pedig nagyon össze lett csapva.
A szereplők sem lettek nagy kedvenceim, oké, adott egy szexi pasi, meg egy jófej csaj, de igazából semmi érdekeset nem tudunk meg egyikőjükről sem.
Cerberus nagyon aranyos volt, igazi védelmező.
Kicsit bízom benne, hogy a sorozat többi része jobban fog tetszeni.

Ava Harrison: A becstelen

Sosem gondoltam hogy ezt fogom mondani de jobban tetszik a magyar borító mint az eredeti.
Hiába nincs nagy különbség mégis jobban megfogott,pedig sajnos nem igazán szeretem a kiadó által kiadott borítókat.

Nem olvastam még az írónőtől.
Nem lettünk közeli barátok így elsőre,de még folytatjuk a barátkozást.☺️
Egy könyvtől mindig több esélyt adok egy adott írónak.
Van amikor bejön,van amikor nem.

Ivy
Míg ellenállt Cyrus-nak sokkal jobban kedveltem.
Főleg mikor dacolt vele és akkor még jobban kedveltem mikor még jobban dacolt.☺️
Viszont a könyv vége felé nem volt már szimpátia.
Hisztizett aztán t@k@s csaj volt azt megint hisztizett.
Sok volt ez nekem naaaaahhhh.XDXDXD

Cyrus Reed
Nagyon hullámzó volt vele a kapcsolatom.
Amikor egy érzéketlen p@cs volt valamiért jobban kedveltem.
Aztán kicsit papucs lett,aztán egy olyan pasi aki megmutat minden testi és lelki sebét…ez az oldala volt amit igazán kedveltem és ez volt a legőszintébb és legérzelmesebb is.♥♥♥
Aztán megint egy p@cs lett de sajnos nem a „jobbik” fajtából.

Fogmosás közben szöget ütött a fejembe egy-két dolog.
Jobban megkavartam a szálakat mint az írónő…XDXDXDXD
Viszont egy pontban egyezett a feltételezésem.
spoiler
Az erotikus részek nem igazán mozgattak meg,remélem a folytatásban jobban átjön és érződik majd,vagy jobban a kedvemre való lesz.

Kíváncsi vagyok a folytatásra és ahogy látom van pár rész.☺️
Ismerkedhetek az írónővel.☺️

Király vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Cyrus Reed
Titike91>!

-Milyen közhelyes! Cerberus? Igazán. Jesszus, remélem, csak viccelsz.
Megrázom a fejem.
-Kinek képzeled magad, Hádésznak? Te nem vagy király.
Közelebb lépek hozzá, olyan puha léptekkel, mint a prédáját becserkésző oroszlán.
– A nevem Cyrus Reed, és igenis az vagyok.

– Én csak…
A számhoz emeli a kezét, és elhallgattat. – Miért kell annyit beszélned? – Elvigyorodik. – Ez az, amit tudnod kell. Hogy mit érez az ajkam, amikor megcsókollak. – Lehajol, és a számra tapasztja a száját.

Mi a fene ütött belém?
Valóban olyan rég nem találtam senkit, akivel megérte volna lefeküdni?
A jelek szerint.
A probléma az önmegtartóztatásommal kezdődik. Nos, ezt másképp is kezelhetem, nem muszáj felkínálnom a testem a fogva tartómnak.

Unicooorn P>!

Tetszik nekem, amikor haragszik, és élvezem, ha felpiszkálhatom.

Unicooorn P>!

A fürdőkádban Cerberus ül.
A kutyám.
Az őrző-védő kutyám.
Csuromvíz a bundája, Ivy épp a füle mögött vakargatja.
Ilyen egyszerűen nincs. A kutya végignyalja az arcát, Ivy pedig hátraveti a fejét és felkacag.
Cerberus el van bűvölve, amit meg tudok érteni.
A fenébe is, még engem is elbűvölt, pedig nem az én fülem tövét vakarássza!

Angieolvas>!

Na és olyan gonosz vagy, amilyennek hiszlek?
– Még annál is gonoszabb – vágja rá habozás nélkül.
– Ezt el is tudom hinni.

Lovas_könyvmoly>!

-Azt hittem az engedélyem nélkül nem nyúlsz hozzám, ezt mondtad, nem?
-Talán hozzád nyúltam, Napsugár?
-Nem. De úgy nézel rám, mint aki ezt akarja.
-Akarni és tenni két különböző dolog. Lehet, hogy egy szörnyeteg vagyok, és tévedés ne essék, valóban az vagyok, de nem olyan szörnyeteg

Lovas_könyvmoly>!

Csak azért vagyok itt ma, hogy távol tudjam tartani magam a szigeten váró kísértéstől. Minden egyes nap amikor elmegyek, hogy megetessem, egyre nehezebb ellenállni a vágynak, hogy a konyhapultra döntsem és megmutassam neki, hogy mennyire akar engem.

Napsugár?
Veszedelmes vigyor jelenik meg az arcán. – Igen. Illik hozzád.
– Mert olyan vidám a személyiségem? Nehezen tudom elhinni.

Alvilági játszmák sorozat · Összehasonlítás