Lopj ​úgy, mint egy művész! 71 csillagozás

10 tanács a kreativitásról
Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész!

Nem kell zseniknek lennünk, csak legyünk önmagunk! Ne féljünk beismerni, hogy szinte semmi sem eredeti a művészetekben, hagyjuk, hogy a minket érő hatások újabb ötleteket és képzettársításokat szüljenek! A kreativitás ott van mindenütt és mindenkiben.

Austin Kleon tíz inspiráló tanácsa előhozza művészi vénánkat, és egy sokkal kreatívabb élethez vezet. Foglalkozzunk azzal, ami igazán leköti bennünket, járjuk a saját utunkat, hogy mielőbb megtaláljuk szenvedélyünkben életünk értelmét!

Felejtsük el régi berögződéseinket, írjuk meg a könyvet, amelyet szívesen olvasnánk, vagy rendezzük meg a filmet, amelyet szívesen megnéznénk!

A Lopj úgy, mint egy művész! a digitális korszak kiáltványa.

Eredeti megjelenés éve: 2012

HVG Könyvek, Budapest, 2013
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633041215 · Fordította: Nagy Marcell

Bea_Könyvutca P>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

„A művészet lopás” – mondta ezt Picasso is.
Ez egy inspirációs zsebkönyv, amit jó volt végigolvasni, érdemes szem előtt hagyni és időnként belelapozgatni. Biztat arra, hogy merjünk önmagunk lenni és ehhez ne féljünk mások ötleteit tanulmányozni, inspirálódni mások művészetéből, akár úgy tanulni, hogy lemásoljuk más emberek műveit, alkotásait. Mert eközben tanulunk, többek leszünk és előbb-utóbb úgyis hozzátesszük a saját egyéniségünket a másolt alkotásainkhoz is.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.co.ke/2016/03/austin-kleon-lo…

Mariann_Czenema P>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

#jókorolvastam esete újfent. Eredetileg egy olvasónk kérte, könyvtárköziben, de már amikor megjött, akkor mondtam a kollégámnak, hogy én ezt bizony, ha lehetőségem lesz, el fogom olvasni.
Igen, igaz: „Nem minden tanács hasznos mindenkinek.” (147.oldal)
Én is szoktam blogra írni és tartalmat gyártok a könyvtárunknak, tehát a kreatív folyamatok rákfenéjét ismerem, megértem. Mégis inspirációnak, összegzőnek, pici motivációs löketnek nagyon klassz kis könyvecske; időnként éppen úgy elővehető, mint a Big Magic.
(amit szintén kért az olvasó könyvtárköziben :D)

Nekem legjobban a címek és a kisatírozott újságpapír szlogenek tetszettek. Ez utóbbiak egész kis versikéket adtak ki, egymás után rendezve.

Teetee>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Ezzel a könyvvel már cseh kiadásban is szemeztem, a könyvhéten pedig úgy döntöttem, egyszer élünk (mármint az, hogy egyszer élünk, nem a döntésem eredménye), és megvettem.
Ez a könyv küllemében is vonzó, tetszik az alakja, a tipográfiája, a fekete alapon fehér betűk kontrasztja, a borító tapintása.
Szerelem, szóval.
A tartalma sokszor triviális, de mégis jó ráébredni ezekre a triviális dolgokra – pl. hozd létre a céget, aminek szeretnél az ügyfele lenni.
Még dicsérném hosszan, de mennem kell írni az újságot, amit olvasni szeretnék. :)

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Olyan sokszor jött fel Szerencsesütiben, hogy egyre inkább kezdett érdekelni. Ráadásul megtaláltam a könyvtárban. Nagyon találó a cím, mert pontosan ilyen a könyv is; megragadja az ember figyelmét azzal, hogy egyáltalán nem hétköznapi. Bár a kreativitáson van a hangsúly, a mindennapi életben is jól használhatóak a leírtak. Könnyen olvasható; tele szemléletes ábrákkal, megkapó idézetekkel és elgondolkodtató tanácsokkal. Igazán lelkesítő.

HVG Könyvek, Budapest, 2013
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633041215 · Fordította: Nagy Marcell
Zama>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Rövid, lényegre törő és érdekes. Nem az a világmegváltó kategória, de a kezdő lökést meg tudja adni a célok eléréséhez.

kukumaluthch>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Mivel alapvetően nem vagyok egy bőbeszédű, kreatív meg pláne nem az iskola befejezése óta, ezért gondoltam kézbevenni ezt a kis könyvet.
És azt kell mondjam nagyon jól tettem, és érdemes időnként újra és újra belelapozni.
Tetszik a koncepció, hogy hogyan is lehetünk kreatívak, hogy hogyan lopjuk össze legálisan ötleteinket. Az idézetek az egyes művészektől elgondolkodtattak, párat már hallottam is közülük.
Rájöttem, hogy szükségem lenne hobbira, mert az utóbbi években igazából minden kikopott mellőlem, ha bele is kezdtem valamibe, akkor az csak 2-3 hétig tartott, pedig volt hogy egész komoly felszerelést rendeltem hozzá ebayen. Persze mire megérkezett, már csak behajítottam a szekrény egyik fiókjába.
Enyhe túlzással mondhatom, hogy én nagyon szeretem a termékeny időhúzást, bár eddig nem így gondoltam a mosogatásra, vasalásra, de akkor tényleg kikapcsolok vagy pont hogy összegzem a napot vagy éppen felkészülök rá.
Apa pedig régen sokszor emlegette, hogy mindig okos emberekkel vegyem körbe magam, de mindig hallgassam meg a leghülyébbet is, mert lehet neki van a legjobb ötlete.
És amúgy milyen igaza volt. Nagyot nevettem, amikor ezt a kis idézetet olvastam:
„Mindig felmértem, ki a legtehetségesebb a teremben. Ha nem én voltam az, odamentem hozzá, szóba elegyedtem vele, és igyekeztem készségesnek mutatkozni.” – mondta Harold Ramis színész.
Mert egyből édesapám szavai jutottak eszembe.

ELÉG A VESZEKEDÉSBŐL, CSINÁLJ INKÁBB VALAMI ÉRTELMESET!
– Na ez az a rész, amit nagyon szívesen kimásolnék és odatenném az összes olyan bejegyzés alá, ahol valami butaságot írnak vagy feleslegesen veszekednek az emberek.
Én bevallom töredelmesen régebben sok online vitában részt vettem, de ma már csendes megfigyelő vagyok, én vagyok az a Michaels Jackson gif, ahol a moziban ülve popcornt eszik a Thriller videóklipjéből.

Aztán elgondolkodtam, hogy vajon ezek az emberek lehet tényleg azért veszekednek, mert a harag az egyik legjobb kreatív katalizátor?

Molymacska>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Hát ez roppant kreatív volt…
Igazából kétféle tanács volt benne szerintem: amit te is így gondolsz és megvalósítasz és ami túl művészi a tényleg megvalósításhoz (számomra) Nagyon sok tipp volt, ami tök jó volt, máshogy mutatta meg azt, amit csinálok (csináltam) de valahogy nem éreztem az igazi áttörést A tanulságot.
A másik ami miatt nem lett kedvenc (de nem volt rossz) hogy a létező összes művész, vagy alkotótól volt idézet… ami nem rossz, sőt, az idézetek segítenek a témában elmélyülni, de minden oldalon, külön kis dobozban, miközben a szöveg nem úgy van tördelve, ezért először kell a dobozt olvasni és… Hát igen, saját szoc problémám, de nekem ez nem tetszett, mint ahogy az sem, hogy ebben az esetben a kevesebb több elv érvényesült.
Van, akinek biztosan nagyon sokat tud adni a könyv, én pont a kivétel vagyok, ettől függetlenül ajánlom minden alkotónak a könyvet. Ha nem segít, legalább lesz ötleted a következő alkotásodhoz :D

Szanya>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Mutatós, őszinte, vicces, inspiráló, kreatív, bolondos!

Sok újat nem fog adni, de már a kivitelezése miatt megéri kézbe venni, mert maga a könyv, nem pedig a tartalma az inspiráló (legalábbis számomra). Az írójával szívesen elmennék egyet sörözni. Szóval tessék beszerezni, ha valakit érdekel a művészet, a plágium, az újraértelmezés, a szép dolgok, a tipográfia, a könyvkiadás, a humor és a szép, lapozgathatós könyvek, amik remekül mutatnak a dohányzóasztalon.

Nagy_Barna>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Tulajdonképpen az alkotási folyamat egy igen fontos gátját járja körbe ez a gyorsan átlapozható kiskönyv: a félelmet, hogy mi van, ha nem vagyok elég eredeti. Meglehet, könnyű félreérteni a címben is szereplő tanácsot, de ha valaki megérti, mit is akart átadni Austin Kleon, szerintem az egy értékes tanáccsal lesz gazdagabb.

Rocketdog>!

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Ez a könyv annyira aranyosan néz ki, hogy már ezért megéri lapozgatni. :) Ám a vonzó külső ezúttal értékes belső tartalommal párosult. A mondanivalója lényegre törően, könnyen érthetően van megfogalmazva. Akár 1-2 óra alatt végigfuthatunk rajta, szerintem viszont érdemes időnként újra elővenni. Minden tanácsa őszinte és nagyon-nagyon hasznos. Nem éreztem feleslegesnek egy-egy fejezetét, sok hasonló motiváló-önfejlesztő könyvvel ellentétben.

gab001 >!

Akár iskolázottak vagyunk, akár nem, saját felelősségünk megszerezni mindazt a tudást, amire szükségünk lehet.

19. oldal, 1. fejezet - Lopj úgy, mint egy művész! (HVG Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: felelősség · tudás

Ülj le, és alkoss!

Kapcsolódó szócikkek: alkotás
Sweety>!

Egyetlen szabályt ismerek: légy kedves. – Kurt Vonnegut

101. oldal · Kurt Vonnegut

gab001 >!

Semmi sem bénítóbb, mint amikor túl sok lehetőség áll előttünk. Ijesztő, ha bármit megtehetünk.

137. oldal, 10. fejezet - A kreativitás elvonás (HVG Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: lehetőség
cassiesdream>!

Minden művésznek felteszik egyszer a kérdést:
„Honnan veszi az ötleteit?”
Ha a művész őszinte, azt feleli:
„Lopom őket.”

gab001 >!

Többek között az a gond a kreatív alkotással, hogy mire felfedeznek bennünket, sokszor a) halálosan belefáradtunk az egészbe, b) már nem élünk.

112. oldal, 8. fejezet - Legyél kedves! (A világ egy falu) (HVG Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: alkotás
Sweety>!

Íme a kiáltványom: Rajzold meg azt, amit szívesen néznél. Hozz létre olyan céget, amelynek ügyfele lennél. Játszd azt a zenét, amelyet örömmel hallgatnál. Írd meg azt a könyvet, amelyet elolvasnál. Alkosd meg azt a terméket, amelyet szívesen megvennél. Más szóval: végezd el azt a munkát, amelynek az eredményére vársz.

48.

Csisza>!

Ha nem ott lakunk, ahol szeretnénk, építsünk saját világot magunk köré.

Mariann_Czenema P>!

A spórolás titka az, hogy képesek legyünk nemet mondani a fogyasztói társadalomra.

121. oldal, Ne csinálj adósságot!

Csisza>!

Érdemes úgy élnünk, hogy egy ideig még ne haljunk meg. […] Reggelizzünk. Sportoljunk. Sétáljunk nagyokat. Aludjunk eleget.

Neil Young énekes-dalszerző szerint „jobb kiégni, mint lassan eltűnni". Szerintem jobb lassítani, és megismerni az unokáinkat.

Kapcsolódó szócikkek: Neil Young