Lopj ​úgy, mint egy művész! 50 csillagozás

10 tanács a kreativitásról
Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész!

Nem kell zseniknek lennünk, csak legyünk önmagunk! Ne féljünk beismerni, hogy szinte semmi sem eredeti a művészetekben, hagyjuk, hogy a minket érő hatások újabb ötleteket és képzettársításokat szüljenek! A kreativitás ott van mindenütt és mindenkiben.

Austin Kleon tíz inspiráló tanácsa előhozza művészi vénánkat, és egy sokkal kreatívabb élethez vezet. Foglalkozzunk azzal, ami igazán leköti bennünket, járjuk a saját utunkat, hogy mielőbb megtaláljuk szenvedélyünkben életünk értelmét!

Felejtsük el régi berögződéseinket, írjuk meg a könyvet, amelyet szívesen olvasnánk, vagy rendezzük meg a filmet, amelyet szívesen megnéznénk!

A Lopj úgy, mint egy művész! a digitális korszak kiáltványa.

Eredeti mű: Austin Kleon: Steal Like an Artist

Eredeti megjelenés éve: 2012

HVG Könyvek, Budapest, 2013
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633041215 · Fordította: Nagy Marcell

Zsófi_és_Bea P

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

„A művészet lopás” – mondta ezt Picasso is.
Ez egy inspirációs zsebkönyv, amit jó volt végigolvasni, érdemes szem előtt hagyni és időnként belelapozgatni. Biztat arra, hogy merjünk önmagunk lenni és ehhez ne féljünk mások ötleteit tanulmányozni, inspirálódni mások művészetéből, akár úgy tanulni, hogy lemásoljuk más emberek műveit, alkotásait. Mert eközben tanulunk, többek leszünk és előbb-utóbb úgyis hozzátesszük a saját egyéniségünket a másolt alkotásainkhoz is.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.co.ke/2016/03/austin-kleon-lo…

Teetee

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Ezzel a könyvvel már cseh kiadásban is szemeztem, a könyvhéten pedig úgy döntöttem, egyszer élünk (mármint az, hogy egyszer élünk, nem a döntésem eredménye), és megvettem.
Ez a könyv küllemében is vonzó, tetszik az alakja, a tipográfiája, a fekete alapon fehér betűk kontrasztja, a borító tapintása.
Szerelem, szóval.
A tartalma sokszor triviális, de mégis jó ráébredni ezekre a triviális dolgokra – pl. hozd létre a céget, aminek szeretnél az ügyfele lenni.
Még dicsérném hosszan, de mennem kell írni az újságot, amit olvasni szeretnék. :)

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Olyan sokszor jött fel Szerencsesütiben, hogy egyre inkább kezdett érdekelni. Ráadásul megtaláltam a könyvtárban. Nagyon találó a cím, mert pontosan ilyen a könyv is; megragadja az ember figyelmét azzal, hogy egyáltalán nem hétköznapi. Bár a kreativitáson van a hangsúly, a mindennapi életben is jól használhatóak a leírtak. Könnyen olvasható; tele szemléletes ábrákkal, megkapó idézetekkel és elgondolkodtató tanácsokkal. Igazán lelkesítő.

HVG Könyvek, Budapest, 2013
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633041215 · Fordította: Nagy Marcell
Molymacska P

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Hát ez roppant kreatív volt…
Igazából kétféle tanács volt benne szerintem: amit te is így gondolsz és megvalósítasz és ami túl művészi a tényleg megvalósításhoz (számomra) Nagyon sok tipp volt, ami tök jó volt, máshogy mutatta meg azt, amit csinálok (csináltam) de valahogy nem éreztem az igazi áttörést A tanulságot.
A másik ami miatt nem lett kedvenc (de nem volt rossz) hogy a létező összes művész, vagy alkotótól volt idézet… ami nem rossz, sőt, az idézetek segítenek a témában elmélyülni, de minden oldalon, külön kis dobozban, miközben a szöveg nem úgy van tördelve, ezért először kell a dobozt olvasni és… Hát igen, saját szoc problémám, de nekem ez nem tetszett, mint ahogy az sem, hogy ebben az esetben a kevesebb több elv érvényesült.
Van, akinek biztosan nagyon sokat tud adni a könyv, én pont a kivétel vagyok, ettől függetlenül ajánlom minden alkotónak a könyvet. Ha nem segít, legalább lesz ötleted a következő alkotásodhoz :D

Szanya

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Mutatós, őszinte, vicces, inspiráló, kreatív, bolondos!

Sok újat nem fog adni, de már a kivitelezése miatt megéri kézbe venni, mert maga a könyv, nem pedig a tartalma az inspiráló (legalábbis számomra). Az írójával szívesen elmennék egyet sörözni. Szóval tessék beszerezni, ha valakit érdekel a művészet, a plágium, az újraértelmezés, a szép dolgok, a tipográfia, a könyvkiadás, a humor és a szép, lapozgathatós könyvek, amik remekül mutatnak a dohányzóasztalon.

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Nem lehet másként jellemezni ezt a könyvet, mint, hogy minden betűje igaz és segítő. Szakmabeliként sok mondanivalót tartogatott számomra, amit valóban tapasztalok magamon és így gondolom, mégse tudtam volna ilyen tisztán megfogalmazni. Ugyan akkor mindenki számára tartogat hasznos tanácsokat akármelyik ágban dolgozik is.
Hasznos azoknak akik:
– nem foglalkozol ilyesmivel: megismerheted hogyan is gondolkoznak a kreatív szakmában dolgozók
– ha hobbi kreatív vagy: segíthet rendszer vinni az életedbe és inspirálódni
– ha kezdő művészpalánta vagy: hasznos tanácsokkal lát el, melyek elsajátítása nagyban megkönnyítheti jövőbeli karriered
– ha kreatív szakmában dolgozol: megfogalmaz olyan igazságokat, melyek segítik a pályádat és előrelendíthetnek ha elakadsz

Ez az a fajta könyv, amit időről időre megéri elővenni, így én gyakran fogom forgatni, ha elakadok, megerősítés kell, kikapcs vagy egy kis lendület.

pszbence

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Nagyon inspiráló könyvecske. Ugyan nem tartalmaz annyira eredeti gondolatokat – sőt, itt-ott egyenesen közhelyszerű –, mégis fel lehet töltödni az elolvasásával.
Kicsit eloszlatja a mítoszt, hogy a kreativitás csak a egyes kiváltságosaké, és bátorítást nyújt, arra az esetre, ha esetleg mi magunk is valamiféle alkotótevékenységbe kezdenénk a jövőben.

Rocketdog

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Ez a könyv annyira aranyosan néz ki, hogy már ezért megéri lapozgatni. :) Ám a vonzó külső ezúttal értékes belső tartalommal párosult. A mondanivalója lényegre törően, könnyen érthetően van megfogalmazva. Akár 1-2 óra alatt végigfuthatunk rajta, szerintem viszont érdemes időnként újra elővenni. Minden tanácsa őszinte és nagyon-nagyon hasznos. Nem éreztem feleslegesnek egy-egy fejezetét, sok hasonló motiváló-önfejlesztő könyvvel ellentétben.

Szilvia_Lőrincz

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Nagyon szeretem, ahogy az író megírta a tanácsait a fiatal önmagához, és úgy igazából a pályakezdő kreatív embereknek. Sok hasznos tanács van benne, ami jól jöhet, amikor elkezdesz kilépni a nagybetűs életbe. Sajnálom, hogy nem korábban kaptam meg, így visszamenőleg sok tanács kellett volna, már egyetemista koromban is. Érdemes újra és újra elővenni, hogy elolvasd és szem előtt tartsd őket. Kellemes, könnyed hangon ad tanácsot, miközben nem kioktatni, hanem segíteni akar. Ritka egy ilyen jó könyv, ami arra sarkall, hogy csináld, és nem arra, h rossz vagy mert még nem tudod ezeket. Hasznos mindenkinek.

Kiss_Balázs_ I

Austin Kleon: Lopj úgy, mint egy művész! 10 tanács a kreativitásról

Egy őszinte könyv az alkotás folyamatáról. Kleon lazán az arcodba löki, hogy márpedig úgy születnek klassz és egyedi ötletek, hogy egy csomó létező ötletet ellopsz másoktól, és valami teljesen újat gyúrsz össze belőlük. Ezenkívül sok másról is ír, és a végén közli, hogy nem kell ám minden tanácsot feltétlenül megfogadni, lehet belőlük válogatni.
Nagyon jópofák a rajzok/ábrák, és logikus a szöveg. Ha nem is mindent, de néhány dolgot biztosan hasznosítani fogok.

gab001 P

Akár iskolázottak vagyunk, akár nem, saját felelősségünk megszerezni mindazt a tudást, amire szükségünk lehet.

19. oldal, 1. fejezet - Lopj úgy, mint egy művész! (HVG Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: felelősség · tudás

Ülj le, és alkoss!

Kapcsolódó szócikkek: alkotás

Egyetlen szabályt ismerek: légy kedves. – Kurt Vonnegut

101. oldal · Kurt Vonnegut

gab001 P

Semmi sem bénítóbb, mint amikor túl sok lehetőség áll előttünk. Ijesztő, ha bármit megtehetünk.

137. oldal, 10. fejezet - A kreativitás elvonás (HVG Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: lehetőség
cassiesdream

Minden művésznek felteszik egyszer a kérdést:
„Honnan veszi az ötleteit?”
Ha a művész őszinte, azt feleli:
„Lopom őket.”

gab001 P

Többek között az a gond a kreatív alkotással, hogy mire felfedeznek bennünket, sokszor a) halálosan belefáradtunk az egészbe, b) már nem élünk.

112. oldal, 8. fejezet - Legyél kedves! (A világ egy falu) (HVG Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: alkotás
Sweety

Íme a kiáltványom: Rajzold meg azt, amit szívesen néznél. Hozz létre olyan céget, amelynek ügyfele lennél. Játszd azt a zenét, amelyet örömmel hallgatnál. Írd meg azt a könyvet, amelyet elolvasnál. Alkosd meg azt a terméket, amelyet szívesen megvennél. Más szóval: végezd el azt a munkát, amelynek az eredményére vársz.

48.

Csisza

Érdemes úgy élnünk, hogy egy ideig még ne haljunk meg. (…) Reggelizzünk. Sportoljunk. Sétáljunk nagyokat. Aludjunk eleget.

Neil Young énekes-dalszerző szerint „jobb kiégni, mint lassan eltűnni". Szerintem jobb lassítani, és megismerni az unokáinkat.

Csisza

Ha nem ott lakunk, ahol szeretnénk, építsünk saját világot magunk köré.

Úgy kritizáld a szoftvereket, hogy csinálsz egy jobbat. – Andre Torrez