A ​gyöngyhalász 24 csillagozás

Aurora White: A gyöngyhalász

Aurora ​White harmadik regényét tartja kezében az olvasó. A Netes szerelem és a Sötétség gyermeke című írásokban már megtapasztalhattuk, hogy meseszerű, kalandos történeteit sajátos humorral fűszerezi a fiatal, magyar írónő.
A Gyöngyhalász című regényében sincs ez másképp.
A könyv könnyed, kellemes kikapcsolódást nyújt bármely korosztály számára.

"Mikor elengedték a teknőst, egy hatalmas tintahal úszott el mellettük. A lány jól láthatóan megremegett, s Yamato gyengéden átölelte a vállait, majd újra a mélybe mutatott, jelezve, hogy sietniük kell a fogyatkozó levegőjük miatt is. Miyu bólintott és követte őt.
Az ifjú gyöngyhalász egyből nekilátott a kagylók begyűjtésének, míg kísérőjének figyelmét egy hajó roncsai kötötték le. Nem sokat teketóriázott, gyorsan beúszott az egyik nyíláson, és ámulva szemlélte – a hosszú évek után is – jól konzerválódott belsejét. Úgy tűnt, mintha csak néhány napja hagyta volna el a legénysége. Hatalmas fa ruhásszekrényt látott,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

h_orsi P
Aurora White: A gyöngyhalász

Bevallom őszintén nekem az utolsó történet tetszett a legjobban. Ehhez persze az is hozzájárul, hogy a fülszövegben fellelhető idézet is innen származik, ez adja a könyv címét és talán ez tartalmazza a legtöbbet, amit ez az olvasmány adni tudott nekem.

Vannak olyan könyvek, amiket palackba kellene zárni és úgy mutogatni mindenkinek, mert annyira szívhez szólóak. Ez is egy ilyen könyv :)

Bővebben: http://nyarikoktel.blogspot.hu/2016/02/aurora-white-gyo…

Köszönöm szépen @Aurora_Serenity_White, hogy olvashattam! :)

Timesz
Aurora White: A gyöngyhalász

Meglepő, de tetszett a könyv, annak ellenére, hogy ez a kalózos nem az én műfajom. Ahogy haladtam a történetben, egyre jobban kezdett érdekelni a szereplők sorsa. Nagyon érdekes könyv, tetszik, hogy egyszerre több szálon is fut. Egyszer olvasósnak jó.

Ferger_Jolcsi P
Aurora White: A gyöngyhalász

Azt már az elején leszögezném, hogy nem az én műfajom ez a könyv, inkább a disztópiát és a fantasyt szeretem, de kellemes meglepetés volt számomra ez a történet. Az írónő nagyon szépen fejtette ki a tájleírásokat és a szálakat is nagyon szépen vezette, majd kapcsolta össze. Jól megismerhettük a szereplőket, elmerülhettünk egy kicsit a kalózok világában, ami különösen tetszett, mert kalózos könyvet még nem állt módomban olvasni. Néha felütötte a fejét egy-egy kegyetlen tett a könyv lapjain, ami elengedhetetlen volt ahhoz, hogy korhűen ábrázolja a világot a szerző, ezek a részek azonban nekem nem tetszettek. Mondjuk, pont azzal lenne a gond, ha öröm fogna el a kegyetlenkedéseket olvasva, látva.
A könyvben három rövid kis történet található, mikor ezt megláttam, felmerült bennem a kérdés, hogyan tudja ilyen kicsi oldalszámban kifejteni a szerző az egész történetet… De azt kell mondanom, hogy sikerült neki, nem maradt egyetlen kérdés sem bennem, mindenre választ kaptam.
Szóval annak ellenére, hogy nem az én világom ez a műfaj, mégis tetszett, s nem bántam meg a rá fordított időt.

boszii I
Aurora White: A gyöngyhalász

Köszönöm, hogy olvashattam! :)
Tulajdonképpen három történetet kaptam, és mindegyik nagyon tetszett.
Eddig nem vonzottak a kalózos történetek, de most csak úgy sodortak magukkal.
A vége viszont zsepis :( vagyis inkább, úgy fogalmaznék, hogy érzelmileg hat az emberre, de nagyon.
Mindenkinek szívesen ajánlom elolvasásra! :)

mrsp
Aurora White: A gyöngyhalász

Már többször is szemeztem Aurora regényeivel, de csak most jutottam el addig, hogy elolvassam a legújabbat, a Gyöngyhalász címűt. Eléggé meglepődtem, mikor kiderült, hogy magyar írónő könyvéről van szó (be kell vallanom, én vagyok a legrosszabb a világon abban, hogy felismerjem, ha egy magyar író álnéven ír…nem egyszer csodálkoztam már el rajta…:D Csak hogy egy pár nevet említsek: Naomie Hay, On Sai, Arthur Madsen, W. W. Hallway)

A könyv három úgynevezett miniregényt (vagy novellát) tartalmaz. Ebben az esetben felmerülhetne, hogy hogy lehet 220 oldalon 3 regényt leírni? Nos, én nem értek hozzá, de Aurorának sikerült. Nem hiányzik belőle semmi, nem hagy üres foltokat, pont jó. :)

Mind a három egyszerre hasonló és különböző is. Tetszik, hogy mindhárom ugyanazt az irányvonalat, és témát, a tengert követi. A borító megadja a hangulatot a történetekhez, szinte olyan, mintha mi is ott lennénk.

Érdekes a vonalvezetése a történetnek, az írónő jellegzetes humorával és egy kis történelmi szállal keverve. Mindenképp érdemes elolvasni! :)

bagie P
Aurora White: A gyöngyhalász

Alapvetően tetszett a három kis történet, de mindig motoszkált bennem, hogy a kevesebb, bizony több lenne . Néha annyi csavar volt már a történetben, hogy egyrészt olykor követhetetlen volt, másrészt sok szál elvarratlan maradt.
Nem bántam meg, hogy utazókönyvként eljutott hozzám, és olvashattam.

Aurora_Serenity_White I
Aurora White: A gyöngyhalász

Az egész történetet 2009-ben kezdtem el írni. Mindig is szerettem a kalózos kalandregényeket, ezért elterveztem, hogy én is írok egyet, amit sikerült is megvalósítanom.

lilaköd P
Aurora White: A gyöngyhalász

Jók voltak ezek a kalózos történetek.
A szereplők szerethetőek, és gyönyörű helyszínen játszódik.
Nem voltak üres járatok a történetben, folyamatosan pörögtek az események.
Helyenként kissé naivnak tűnt, és jobban ki lehetett volna dolgozni, de mindenképpen öt csillagot érdemel, mert tehetséges az írónő és így szeretném ösztönözni a folytatásra.

TiszlaviczMarcsi IP
Aurora White: A gyöngyhalász

Három fantáziadús,már-már meseszerű, és mégis valós történetet kaptunk. Ugyan a második úgy, ahogy folytatódott a harmadik részben, mégis olyan érzésem volt mindegyik történet kapcsán, hogy olyan suták-kurtán lett befejezve, maradtak elvarratlan szálak és nyitott kérdések mindegyik rész végén. Mintha az írónő azt gondolta volna, ennyi és nem tovább.
Főleg a harmadik részben, ahol bevallom, már kezdett kicsit sok lenni a szereplő, hiányoltam a lelki megmozdulásokat, ábrázolásokat, több 'mutasd, ne mondd' jobb lett volna.
Gondolkozom, került-e hozzám közel valamelyik szereplő, de sajnos azt kell mondanom, hogy nem, mert nem kaptam belőlük eleget.
Az írónő azonban szépen ír, ezzel a határtalan fantáziával még sokra viheti. Remélem, lesz még lehetőségem tőle olvasni :)

Indignation I
Aurora White: A gyöngyhalász

Rövidkének tűnt a külalakja miatt, de hihetetlen mennyiségű történet fért el ebben a könyvben. Három különböző történet, melyek összefüggnek egymással, bár ez elsőre nem nyilvánvaló. Érdekes volt az is, hogy többféle szerkezetben íródott a könyv; van naplóbejegyzés, visszaemlékezés, elbeszélés, íródó történet…

Bár rajongok a kalózokért, érdekes módon most nem a kalózok lettek a kedvenc szereplőim, hanem Viharmadár és Kamatari. Valamint fontosnak tartom kiemelni, hogy Fuime is megkedveltette magát velem, főleg a szökési módszerével. spoiler

Különleges a téma, főleg a gyöngyhalászat, és érdekes, hogy időn és kontinenseken át ível a történet. Annyi észrevételem lenne, hogy talán túl sok is volt ez a könyv terjedelméhez képest, és ezt a leírások kidolgozottsága és az érzelmek kifejezése kicsit megsínylette.

A fülszöveg igazat állít, kellemes, könnyed kikapcsolódás ez a könyvecske, bár gyerekek kezébe nem adnám, elég durva volt helyenként XD Ez nem panasz; a vér és a döbbenet szükséges a mondanivalóhoz.

Köszönöm a lehetőséget @Aurora_Serenity_White, hogy olvashattam a könyvedet :)

h_orsi P

Nem szabad a holnappal foglalkozni. A holnap megoldja a maga gondját.

199. oldal, 35. fejezet, 3. rész - A gyöngyhalász (Élő Irodalom, 2013)

Ingryd

Egy szakadt utcagyerek ült a mólón, s unottan kavicsokat dobált a tengerbe.

Cicu

Egy különleges kék követ szorított a kezében, de még ennél is furcsább volt, hogy a kavics színében kezdett el ragyogni a szeme.

111. oldal, 2. fejezet - A Vörös Ördög ( Élő Irodalom / Élő Könyv Műhely, Budapest, 2013)

Kapcsolódó szócikkek:
Chuti

-Te soha nem vagy ideges? – kérdezte Naotól, mire az mosolyogva válaszolt:
– Az idegesség belül van, nem szabad elárulni gyengeségünket, mert akkor túl sebezhetőek leszünk.
– Érdekesen látod a dolgokat.
– Ez nem érdekesség. Próbáld meg egyszer, hogy mosolyogva nézel az akadályok elé. Egyébként is, az ideges ember könnyebben hibázik.
– Az ideges ember könnyebben hibázik – ismételte el Yamato is.
– Így van – bólintott a másik –, aki feszült, annak kezében megremeg a fegyver, és eltéveszti a célt.
– De akkor is, hogy ne legyek izgatott, ha hallom a fegyverek zaját? – makacskodott tovább a fiú.
– Próbálj mosolyogni – biztatta Nao…

189. oldal - A gyöngyhalász

Ingryd

De vajon mi vezet valakit arra, hogy raboljon? A pénzéhség, ez nem is kétséges. Ez az a tulajdonság, ami az évszázadok során nem változott, ott van az emberekben, és kifordítja őket valódi énjükből.

Kapcsolódó szócikkek: bűnözés
lilaköd P

A sziget még most is gyönyörű volt, megigézte az arra járókat a tenger csillogó, átlátszó, égszínkék vizével és karcsú pálmáival, homokos partjával. Apró ékkövekként ragyogtak a kavicsok, amiket partra vetett a víz, a tenyérnél is nagyobb csigákban hallani lehetett a tenger zúgását.

Cicu

Egyszer, az erdőben járva észrevett egy különösen szép rigót. Gyönyörű példány volt: ezüst a tolla, arany a csőre, és a szemei úgy fénylettek, mint az obszidián.

157. oldal, 3. fejezet - A gyöngyhalász (Élő Irodalom / Élő Könyv Műhely, Budapest, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: rigó

nem tudom,
ez álom, vagy valóság?

177-178. oldal, A gyöngyhalász

Diana_L IP

Egy magányos lény, kiből szomorúság árad,

kezében egyetlen hű társa, a furulyája,

érzéki ujjai tökéletes ritmust járnak,

de tudja, minden próbálkozása hiába,

nem tetszik ő az imádott lánynak,

ki okozója az ő szomorúságának.

Cicu

Végre, az átok megtörni látszik: Lia kéken ragyogó szemébe zöld derengés költözött, míg lányom szemébe barna pöttyök vegyültek, s a mágikus kő zsugorodni látszott.

115. oldal, 2. fejezet - A Vörös Ördög (Élő Irodalom / Élő Könyv Műhely, Budapest, 2013)