A ​Gyöngyös Korona (Serbeniai Krónikák 3.) 35 csillagozás

Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Serbenia ​új korszakba lép.

Aslios visszafoglalta az őt megillető trónt, és készen áll, hogy egy fényesebb jövő felé vezesse a népét. A koronával járó felelősség súlya hatalmas terhet jelent számára, emellett trónra lépését sokan nem nézik jó szemmel.

Breduba és Aser Mor alantas szövetséget kötnek, majd együtt indulnak Serbenia megszerzésére. Seregeik útját erőszak, vér és halál kíséri.

Gabriela mindenben támogatja Asliost, viszont a fiú iránt táplált gyöngéd érzelmei összezavarják. Megpróbál a háttérben maradni, ám egyre több bizonyítékot kap afelől, hogy az ifjú uralkodó is hasonlóan érez iránta. Boldogságuk útjába azonban akadályok gördülnek, és Gabriela már egyáltalán nem biztos benne, hogy ő lehet a megfelelő társa Asliosnak. Szabad szeretniük egymást, vagy ezzel a pusztulásba taszítják Serbeniát?

A sors megadja a választ. Többször közbeszól, majd egy végzetes hiba miatt úgy tűnik, hogy a fiatalok reménye az életre örökké szertefoszlik.… (tovább)

Aslios · Gabriela · Frena

Amál P>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Kedves Aurora! Csak egy kérdésem lenne: hol van a folytatás? Nagyon csúnya dolog ám ilyen függővéggel az olvasókat bizonytalanságban hagyni. Igaz, hogy a második rész is nagyon jó volt, de ez számomra sokkal izgalmasabb, pörgősebb, fordulatosabb volt. Még több dolgot tudhattunk meg Serbeniáról, a szokásaikról. Nagyon érdekes volt Aslios koronázási szertartása.Gabriela is egyre jobban megismeri a gyökereit, a családját, a képességeit.Viszont itt még az eddigieknél is idegesítőbb volt a határozatlanságával, a makacsságával, az ellenkezéseivel. Néha jól meg tudtam volna rázni, annyira felbosszantott. Annak örültem, hogy Gabriela és Aslios végre bevallották maguknak és egymásnak is az érzéseiket.Azt viszont sajnálom, hogy az obrakka nem fejeződött be, és nem lett happy end a vége. Bízom bent, hogy minél előbb olvashatom a befejező részt, és nem kell tovább izgulnom hőseink miatt.

Cs_N_Kinga P>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Nos először csak 4,5 csillagot akartam adni a függő vég miatt, mert milyen már ez?:D
Viszont a könyv nagyon jó volt, igazi belevaló fantasy, nagyon szimpatikus és rendkívül antipatikus szereplőkkel. Gabriela és Aslios nagyon jó páros és én végig drukkoltam nekik. Nem is értettem azért egy-két dolgot pl. spoiler de persze ez is csak az izgalmakat fokozta. Gabriela volt aki döcögött nekem kicsit, mert azért voltak helyzetek mikor nem értettem mit miért csinál. De végül is elfogadható volt. Aslios nagyon megváltozott, eddig is érettebbnek tűnt a koránál, de most mintha éveket öregedett volna. Persze nem kis felelősséget vett magára. Kicsit meglepődtem, mert azt hittem, hogy trilógia lesz és mikor megtudtam hogy nem….. örültem is meg nem is. Mert szuper, hogy még visszatérhetek ebbe a világba, rossz pedig az említett függő vég miatt. Kíváncsi leszek hogy zárja majd le az írónő a történetet. Illetve nagyot mosolyogtam a könyv elején, mikor felvállalta az írónő, hogy megkínoz érzelmileg:DDD
Csak ajánlani tudom, az ifjúsági fantasy kedvelőinek!

Ferger_Jolcsi P>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Ahogy halad előre a történet, úgy lesz kötetről kötetre egyre eseménydúsabb, összetettebb és izgalmasabb a cselekmény. Az előző rész után nem gondoltam volna, hogy ezt az élményt tovább tudja még fokozni az írónő, de sikeresen megoldotta! Bámulatos az a fantasy világ, ami felbukkan a kötetben. spoiler Nagyon kíváncsian várom, hogy a befejező, negyedik részben hogyan zárulnak a főszereplők kalandjai. Mindkettejüket nagyon a szívembe zártam, Gabriela és Aslios is olyan pozitív értékrendet képviselnek, ami szerintem lenyűgöző és példaértékű.
Bővebben: link

hmelcsi>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

2022-ben a Csillagos ösvényen volt az első olvasmányom, idén pedig már a harmadik résszel nyitottam meg az új évet és olyan érzésem volt, mintha csak hazatértem volna Serbeniára. ♥

Hihetetlen, hogy mennyi minden történt ebben a világban három könyv alatt.
Gabriela és Aslios sokat fejlődtek és tanultak az idáig vezető úton és nem csak ők, de a történet is sokkal komolyabb lett, hiszen mostmár Serbenia jóléte nyugszik a kezükben…

A gyöngyös korona volt az, ahol úgy éreztem, hogy az írónő igazán kibontotta a szárnyait és egyszerűen annyira megragadta a figyelmemet a történet, hogy nem bírtam letenni. Nagyon fordulatos lett a cselekmény, közben pedig sokkal érzelmesebb is, mint az előző részek. Volt, ahol meg is könnyeztem egy-egy jelenetet.

Asliosnak királyként minden cselekedetét alaposan meg kell fontolnia, így a házasság terén se lehet felelőtlen, mégha Gabriela szíve meg is szakad miatta… Éreztem én, hogy a Virtának még nagy szerepe lesz a történetben és Gabriela most első kézből tapasztalhatja meg, hogy mennyire komolyan veszik a hagyományokat Serbenián…

Na de a vége…
Hát mi volt ez s befejezés?!?!
Ilyen csattanóval zárni ezt a történetet felér egy kínzással…

Nagyon-nagyon várom már a következő kötetet és kíváncsian várom, hogy milyen gyönyörű borítót fog kapni a negyedik rész, mert egyszerűen annyira jó rájuk nézni

Köszönöm szépen a gyönyörű könyveket @Aurora_P_Hill
Nélkülük egy csodálatos világgal lennék szegényebb ✨

Noémi_Zsófi_Tóvári>!

Awwwwwwwwwwww ♥
Nekem a második kötet sztoriban jobban tetszett, de ez sem maradt alul! Az érzelmek kifejezésében és az érzelmi feszültségek terén ez sikerült eddig a legjobban! Nagyon jól fel van építve a világ, könnyen visszarázódtam a történésekbe. Nagyon várom a folytatást!

Garbai_Ildikó P>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Hol van a folytatás?!? Úgy látszik nem tudom mással kezdeni az értékeléseimet ennél a sorozatnál… :D Eseménydús és izgalmas volt végig és a vége… hogy lehet így vége?!? Mikor jön a következő rész?!? Jesszusom… tuti majd ha meglesz végig a sorozat újra fogom olvasni… :D

krlany I>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Még mindig nagyon jó, még mindig Gabriela a leggyengébb láncszem, és még mindig nagyon sok minden van ebben a könyvben. Viszont eddig ebben voltak a legkiszámíthatóbb részek spoiler, ami vagy azt jelenti, hogy tényleg ennyire adják magukat a fordulatok, vagy pedig én kapcsolódtam annyira össze a regénnyel, és beletudok annyira helyezkedni a sztoriba, karakterekbe, hogy egyre jár az agyam az írójával. Ami azért mindenképpen nagy dícséret a szerzőjének. Mindenesetre ez egy szuper történetfolyam, és most vagyok bajban, mert még nem kézzelfogható a folytatás. Mi lesz velem így?:)

aurora_lewis_turner IP>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

„Tehát a harmadik rész, mely főként Aslios hatalomra jutásáról (és megtartásáról) szólt, vérbeli szórakoztató olvasmány. A végére teljesen magával ragadott, és úgy érzem, Gabrielának végre kezd kinyílni egy kicsit a csípája. Úgyhogy nagyon várom a folytatást. Teljesen felcsigázott. Köszönöm az írónőnek, hogy olvashattam.”

Bővebben itt olvasható a véleményem:

Mert_olvasni_mindig_jó P>!
Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Megkoronázhatjuk már ezt a sorozatot?

Bár igaz még nem értünk a történetek végére, de el kell, hogy mondjam, emelem a kalapom maga a könyv a sorozat és az írónő előtt is. Az első résznél láttam potenciált benne és amint nekivágott, azonnal a szívemhez nőtt, mindenestül.

„– Egy majdnem két hétig tartó, életveszélyes, váratlan fordulatokkal és kiszámíthatatlan történésekkel teli út után azt kéred, hogy ne legyek a közepében? – Felnevetett. – Már késő.” A történet ott folytatódik, ahol a legutóbbi véget ért, egy hatalmas utazás után végre úgy tűnt révbe érünk. Aztán belelendült a történt és úgy éreztem ismét hazataláltam Serbeniára. Három könyv alatt szinte világot váltottunk annyi minden történt azóta és én bevallom nem várom a történet végét! Pontosan azért mert nem akarok ebből a világból kiszakadni. Ez a történet volt az, ami felnőtt mindenhez, nem csak a szereplők, de az elbeszélések és a cselekmények is. Bevallom, kissé megijedtem, amikor úgymond a csillagon ragadtunk, hiszen az első részben, amikor nem mozdoltunk el róla, számomra a történet elfakult és untatott, bár igaz, sok mindent megtudhattunk az ottani életről és hétköznapokról, azok annyira szürkére sikeeedtrk és ingerszegényre, hogy vártam a megváltást. Amit azt hittem megkaptam a második részben, de aztán rájöttem, hogy igazából egész végig erre vártam!!!!

Az írónő itt teljesen kibontotta a szárnyait és látszik is, hogy ez a regény szárnyalt.

A cselekmény bővületesen sokszínű, itt aztán tényleg nem lehetett unatkozni, illetve annyira érzelmes sikeredett, hogy nem egyszer el is sírtam magam, vagy éppen majd beleőrültem a dolgokba. Egyik kedvenc jelenetem az volt, amikor Gabriella megmutatta a falusiaknak a Földről, vagyis Flubia Eliáról. Az írónő az érzelmekrt kiválóan mutatta be az egyész regényen keresztül, sok részleten nekem is megnedvesedett a szemem, vagy éppen kacagtam egy hatalnast, de ez a részlet rengeteg érzelmet váltott ki belőlem is. Gabriella régi élete „újraélése” sok emléket felhozott és imádtam azt a fajta varázst, ami egy ilyen apró dolgot körüllengett.

Azonban nem minden ragyog olyan fényesen mint a csillagok.

“A zuhogó eső mintha siratta volna a holtakat, akik életüket adták Serbenia újjászületéséért.” Nagyon kemény sorokat olvashattunk és nem csak már az első felütésnél. Azonban itt eléggé változékonyra sikeredett minden, sosem láthattuk előre mit is hoz a következő fejezet, de még azt sem a következő sor, hiszen minden hirtelen és lesből jött, sosem tudhattuk mi lesz a következő lépés. És pont ezt imádtam benne annyira. Ez az ingoványos talajt, amire ráléptünk akkor, amikor kinyitottuk a könyvet.

Már az első részben is ezt szerettem volna látni, itt bontakozott ki minden, beleértve szereplőket is, akik hatalmasat nőttek nem csak a szememben, de a történetben is.

Egyszerűen nem volt olyan, amit nem imádtam volna ebben a kötetben. De ég egy dolog miatt nem kerülhet fel rá a korona.

Mi volt ez a befejezés?????

Aurora P. Hill: A Gyöngyös Korona

Ez a kötet is csak úgy, mint az előzőek Gabriela és Aslios további történetét tartalmazza. Az események folytatása ott kezdődik, ahol az Adelin és Ettran befejeződött, ami megkönnyítette, hogy visszarázódjak Serbenia világába. A fő helyszíne a történetnek az előző mondatban említett Csillag.

Most is azt érzem, hogy a kötet befejeztével nehéz bármit is mondani, írni. Nincsenek szavak az egész sorozatra. Most érzem azt, hogy nehéz bármit is mondani, de ha most ezt érzem, akkor mi lesz a negyedik rész után?! Nem tudni, de az biztos, hogy meg fog szakadni a szívem, hiszen Aurora P. Hill most is egy igazi érzelmi hullámvasútra vitt el. Mind Aslios és Gabriela is nagyon közel került hozzám, megszerettem őket. Szerethető karaktereket alkotott az írónő, persze ebben a részben is akadtak, akiket nem zártam a szívembe, de nélkülük nem lett volna ennyire izgalmas, fordulatos a történet.

Összességében, nehéz azt mondani, hogy a sorozatból ez lenne a kedvenc kötetem, de most jelen pillanatban ezt érzem. Emellett amúgy az egész sorozat nagy kedvencem lett, és az is marad. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a fantasy-t, vagy ha csak ismerkedsz a műfajjal, akkor is kiváló olvasmány.
Bővebb véleményt itt olvashattok: https://szemrevalo.wordpress.com/2022/12/31/aurora-p-hi…

Lione IP>!

A halál is az élet része, még ha nem is a legszebb. Vajon utolsó perceiben szomorkodna a haldokló, vagy csupán a siránkozó rokonok jajongása teszi borzalmassá ezt a teljesen hétköznapi helyzetet? Ki vagyok én, hogy beleszóljak a természet rendjébe?

– Szeretnéd?
– Persze, hogy szeretném!

Kapcsolódó szócikkek: Frena · Gabriela
SzemreValó_könyvek>!

– Ha mindez nincs, akkor te sem vagy itt. – Aslios még jobban ölelte. – Nincs mit megbánni.

Kapcsolódó szócikkek: Aslios · Gabriela
PTJulia P>!

Úgy beszélik, a koronát díszítő gyöngyök Ene könnyei. Az első ismert háborúban hősként meghalt katonák emlékére hullatta őket. Az akkori király összeszedte a gyöngyöket, és koronaként a fején hordta azokat, emlékeztetve magát arra, hogy emberek élete függ a döntéseitől.

Lione IP>!

Dromnis halkan mordult egyet, majd belenyúlt a zsebébe, ahonnan előhúzott egy kis butykost. Gabriela elé tartotta, aki mogorván megjegyezte:
– Még gyerek vagyok.
A férfi hümmögött.
– Tudom. Édesanyádnak ne szólj róla!

SzemreValó_könyvek>!

… Azt hittem, nálam jobban nem szenvedhet senki, de amikor így látlak, tudom, hogy az én fájdalmam semmi volt a tiedhez képest. Tisztellek a kitartásodért.

Kapcsolódó szócikkek: Aslios · Gabriela
SzemreValó_könyvek>!

Vagy kénytelen lesz megtartani a gondolatait, mert Serbenia jóléte előbbre való, mint egy tinédzser lány vágya?

Kapcsolódó szócikkek: Frena · Gabriela