Névtelenek (Bolygókeringő trilógia 1.) 77 csillagozás

Aurora Lewis Turner: Névtelenek

A Föld halott. Már több mint 2000 éve az. Az emberiség maradéka áldott tudatlanságban él hat Föld-szerű bolygón. Ők nem is sejtik, hogy vannak mások rajtuk kívül… Olyanok, mint én, Auróra. Olyanok, akik különleges erőkkel bírnak… ők a névtelenek. Két út van tehát; vagy az ő érdekeiket szolgálva titkon vadászunk a fajtánkra, vagy futunk, és így mi leszünk a vad. Én így futottam egyenesen Lloyd, egy medveerejű zsoldos karjaiba… Így kezdődött a keringőnk. A Névtelenek a Bolygókeringő trilógia első könyve.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Lloyd · Auróra (Rory) Turner

klara_matravolgyi>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

A Beszélgessünk az írókkal Facebook csoportban indult egy „olvassuk el egymás könyvét” kezdeményezés, ahol preferenciák megadása után véletlenszerűen kaptunk egy „kötelező olvasmányt”. :) Engem az a nagy szerencse ért, hogy a Névteleneket kaptam, ami másképp talán nem került volna a kezembe. A fantasy műfajt nagyon szeretem, de a sci-fi-re hajazó „a Föld halott” történeteket annyira nem, ezért volt bennem egy kis félsz. Meg hát a fantasy elemek is kétélű fegyverek.

A végén egy fordulatos, műfajában kiemelkedő, külföldi regényeket megszégyenítő történetet kaptam. Alaptalan volt a félelmem, a Föld utáni élet nem sokban különbözött a földi élettől: (nagyrészt) hétköznapi emberek hétköznapi problémákkal, ha nem lenne megemlítve hogy idegen bolygókon él az emberiség 2000 évvel később, fel se tűnt volna. Ez valakinek lehet csalódást jelentene, én örültem neki. :)
Többen írták már, nekem is muszáj megemlítenem, hogy az X-Menre emlékeztet a történet. Egy különleges képességekkel megáldott csoport amit üldöznek, mert mások… És nekem ez úgy tetszik, mert besokalltam már a Hollywood által ránk ömlő szuperhősös filmektől. Így sokkal emberibb, hiszen természetünknél fogva tartunk attól, ami más, ami több, és amitől félünk, azt támadjuk. De nem csak ez a szál hangsúlyos, hanem az érzelmi szálak is. Mindez kiváló stílusban elmesélve.

Nikolett0907 P>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

Azt gondoltam először, hogy csupán egy szokványos történet és már olvastam hasonlót, de valahol a felénél rá kellett, hogy döbbenjek ez varázslatos. Hetek óta azon gondolkodom, hogy mi is fogott meg igazán a történetben, de akár hova „nyúlok” minden kerek egész volt.

Imádtam a karakterek színességét, és bár nem tökéletesek, mindenkiben találtam egy vonást, egy cseppnyi lélekeszenciát, amivel nem tudtam betelni.
Az események láncolatán át volt, hogy megdöbbentem és akadt mikor elszomorodtam, de mindig éreztem, hogy olvasnom kell.
Ilyenkor nagyon büszke vagyok, hogy hazai szerző művét olvashattam, mert igen is van tehetséges író ebben az országban, nem is kevés, köztük ennek a könyvnek a szerzője is.
Alig várom, hogy megvegyem a következő két könyvét, mert ebból nekem még nem volt elég.

Kedvenc!♥

gazibla IP>!

Kedves @aurora_lewis_turner! :)

Hálásan köszönöm, hogy utazókönyv esemény keretein belül olvashattam a történeted. :)
A könyv olvasása után egyetlen kérdés fogalmazódott meg bennem: Mikor olvashatom a következő részt? :)
Nagyon magával ragadott a cselekmény, annak ellenére is, hogy itt-ott érezni lehetett apró hiányosságokat, de annyira jó a történet, hogy efelett át lehet lépni, így nem vonnék le ezért még fél csillagot sem. Érezhető az írásból, hogy nagyon tehetséges írónő kezei közül került ki a kötet és bízom benne, hogy még sok könyvét olvashatom. :)
Nagyon kíváncsi vagyok Auróra és Lloyd további kalandjaira, így biztosan vevő leszek a folytatásra is. :)

Hajrá! Várom a következő részt! :)

Papírra_vetett_gondolataim>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

Őszinte leszek már a borító megfogott az elején, aztán az izgalmas fülszöveg, majd a pörgő cselekményű történet ,ahol igazándiból egyáltalán nem sejtettem, hogy mi fog történni. Reméltem, hogy tetszeni fog a történet, mert valahogy már az elejétől bennem volt egy olyasmi érzés, hogy én nagyon szeretném szeretni ezt a történetet, és hát szerencsére így is lett. Hatalmas meglepetés volt számomra ez a kötet, és már az is egyszer biztos, hogy nem utolsó az írónőtől !

Köszönöm szépen @aurora_lewis_turner a lehetőséget, hogy elolvashattam ezt a történetet ! :)

Ferger_Jolcsi P>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

Nagyon szeretem az írónő által felépített fantasy világokat, úgyhogy alig vártam már, hogy ebbe a sorozatba is belekezdhessek végre. A Lloyd című kötetet már olvastam, ami utólag jelent meg a trilógia előzményköteteként és Lloyd, a medveember előtörténetét mutatja be. Ebben a regényben már régi ismerősként üdvözölhettem ezáltal az ő karakterét, de a többiek újdonságként hatottak. A történet a jövőben játszódik több másik bolygón, amikor már a Földet annyira kizsákmányolták, hogy el kellett költözniük róla az embereknek. Aurora egy teljesen átlagos fiatal lány gondtalan életét éli egészen addig, amíg ki nem derül, hogy spoiler
Bővebben: link

Adrienn84 P>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

Számomra ez a könyv a kevesebb több lett volna kategóriába került. Nagyon érdekes volt az elgondolás, tetszett is az írónő stílusa, de szerintem túl hosszú volt a könyv, és emiatt nagyon lassan haladt előre a történet. Emellett a nyelvtani hibák sokszor kizökkentettek olvasás közben.
A visszaemlékezések érdekesek voltak, bár ott lehetett volna kicsit húzni a hosszból, hiszen szinte mindegyikben ugyanaz történt spoiler, csak a helyszín és a két főszereplő életkora változott.
spoiler
A másik dolog, ami nekem picit elvett az olvasás élvezetéből, az az volt, hogy a fantasy vonallal szemben túlságosan nagy hangsúlyt helyez a könyv a romantikára. Maga a történet a jövőben játszódik, az emberek élettartama jóval hosszabb, egyes életperiódusok eltolódnak, létezik bolygók közötti utazás, mégis leginkább arról volt szó, hogy Auróra próbálja azonosítani a Lloyddal kapcsolatos érzelmeit, és vice versa.
A karaktereket illetően én bírtam Lloyd beszólásait, viszont Aurórát nem sikerült igazán megkedvelnem. Ennek lehet az volt az oka, hogy ahhoz képest, hogy a történet szerint 27 éves, valahogy a viselkedésén ezt nem lehetett érezni. A többieket pedig sajnos kevéssé ismerhetjük meg.
Mindenesetre kicsit elbizonytalanodtam a folytatást illetően, ha leülepszik bennem az első rész emléke, lehet, hogy belevágok…

SzRéka P>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

Nem sikerült megszeretnem, pedig az alaptörténet nagyon tetszett. Izgalmas volt az elképzelés, láttam fantáziát a szereplőkben is, mégsem tudtam elveszni benne. A sok ismétlés egymás után, a furcsa váltott szemszög, a túlzásnak tűnő leírások mind-mind kizökkentettek olvasás közben, és nehezen találtam vissza a kezdetekor érzett kíváncsisághoz. Csak két példát hozva: ha jól számoltam, a csokoládé-/csokibőrű kifejezés 35 alkalommal szerepelt, néhol ugyanazon, vagy a következő oldalon, továbbá nem láttam értelmét az összes szereplő szem-, haj- és bőrszín-, illetve alkatelemzésének az első találkozásokkor…
Lloyd és a menedékvezetők voltak talán a leginkább elviselhető szereplők, mindenki mástól a hajamat tudtam volna tépni. Oké, hogy ez egy másik világ, de 28-30 éves felnőttek miért viselkednek úgy, mint a tinik? A gondolataik többsége, a tetteik nagy része egy ifjúsági történetben még elfogadható lett volna, itt viszont sajnos a színvonalat rontották. Nem tudom mi lesz velük a későbbiekben, de egy kis fejlődés rájuk férne.
A borítót imádom, az elképzelés előtt emelem kalapom, azonban annyira nem érintett meg, így valószínűleg abba is hagyom ennél a résznél a sorozatot. Az írónőnek mindenesetre köszönöm, hogy ingyenessé tette egy időre, amikor is be tudtam szerezni. :)

Juca P>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

„- Ha felnézel a csillagokra, jussak eszedbe! Onnan fogok rád vigyázni örökkön örökké!”

Ez a könyv egy időn és téren át szárnyaló szerelmi történet. Már az első fejezettől magába szippantott. Kíváncsi voltam Auróra múltjára, és arra hová fut majd ki a regény.

Lloyd egy igazi bunkó. Imádom! Egyébként az X-Men Farkasára emlékeztetett, és Hugh Jackman volt előttem olvasás közben. :D De persze volt benne Hulk is. Később egy vörös hajú Pocahontas is felbukkan.

Rohamtempóban bejárjuk a kontinenseket, hogy a múlt darabkáiból összeálljon a teljes kép.

Túlzásnak éreztem a spoiler, de összességében tetszett a könyv.

Paulina_Sándorné P>!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

Az elején nehezen hangolódtam rá az írónő stílusára, de aztán nagyon megfogott a történet.
Különleges jövő jelent meg a történetben, spoiler Auróra fura lány, de jó értelemben. Nem semmi képessége van. Lloyd-ot imádtam. Egy orosz film, a Védelmezők jutott róla eszembe. :-) Nem semmi, ahogy alakult a történet. Érdekes volt, ami kiderült a különleges képességgel rendelkezőkről. A pénz hatalma úgy látszik a jövőben sem fog változni. Érdekes dolgok derültek ki a végén.

BBetti86 >!
Aurora Lewis Turner: Névtelenek

A kivitelezés szép, a szövegen is érezni a törődést, csak még csiszolódnia kell az egésznek: a történetnek, a karaktereknek, magának a szövegnek. Kezdetnek elment, de a szívembe még nem lopta be magát.

A jövőben Auróra felfedezi, hogy van egy képessége. Amit leír, valóra válik. Ezért egy kormányszerv üldözni kezdi, ki akarják törölni a személyiségét és agyatlan katonává tenni. Az egykori ilyen katona, az alakváltó Lloyd karjaiba fut, aki nem képes magára hagyni, és segít neki a menekülésben. A Névtelenekhez csatlakozva kiderül, hogy ez a lány, akire rég várnak, egy ősi jóslat/átok szerint ő változtatja majd meg a világot, csak össze kell szedni a korábbi élete emlékeit, így a csapat útra kel, míg nyomukban a katonák.

Van ötlet a cselekményben, csak úgy éreztem, sok mindennel még nem tud mit kezdeni a szerző. Miért játszódik a jövőben, bolygók között utazva, ha semmi nincs benne, ami tényleg arra utalna, hogy a jövőben járunk? Se technológiában, se a hétköznapokban nincs sci-fi beütés, így ez egy felesleges kör, kihagyott lehetőség.
Sokalltam azt is, hogy minden múltbeli történetben ugyanaz történik, Auróra múltbeli énje mindig ugyanazért válik pusztítóvá. (Szerelem, te sötét verem.) Ehhez képest nem esik le senkinek, hogy spoiler Annyi mindenre rájönnek, erre meg totálisan vakok. Bosszantó.
Amúgy is vannak ismétlődések, ciklusok a cselekményben, amiről nem tudtam eldönteni, hogy szándékos és súlya van, vagy ötlethiány. Minden esetre nem egyszer éreztem úgy, hogy a kevesebb több lett volna.

Abban is éreztem volna többet, hogy névtelenek és hagyományos emberek közti viszonyt kiélezzék, ne érjék be csak ezzel a meneküléssel. Vannak az x-menre hajazó vonásai, de annak a társadalmi összetettségét nem emeli át. Pedig a társadalmi félelmek, a rasszizmus, még akár a népirtás is téma lehetne, de itt egy sima menekülősdi van csak. Lehet, hogy én vagyok naiv, de még a névtelenek között sincsenek olyanok, akik visszavágnának? Mindenki simán benyeli, hogy rejtőzködni kell? Nagyon kellene nekik egy Magneto…

Karakterek. Ahhoz képest, hogy elvileg a világ megmentése, megváltása, vagy elpusztítása a végjáték, egyszerűek. Mindenkinek 1-2 fő motivációja van, és nincsenek mélyítve. Lloyd ugyan a fenevad tettei miatt szégyenkezik a múltja miatt, és a féktelen életmódja is a fájdalmait kendőzi el, de ez is alig van kibontva.
Mindenki annyira kedves, annyira jót akar…
Engem Auróra nagy önfeláldozása és reménykedő jelleme is kiakaszt. Mondjuk, én soha nem szerettem az olyan hősnőt, aki a teljes átlagból válik a világmegmentővé, noha az egyetlen vágya, hogy normális lehessen. Pedig értem, a cél, hogy könnyen lehessen vele azonosulni, de én a harcos jellemeket vagy a feladatukhoz felnövő hősnőket jobban kedvelem. Auróra végjátéka sem tetszett, elmarad a tetőpont és ez így… semmilyen.

Szöveg. Helyenként kényszerem volt, hogy a szórendet igazgassam, vagy egyeztessem a mondat alanyának és igéjének számát, személyét. Nem szippantott be a cselekmény, és ilyenkor jobban fennakadok az ilyesmin is. Nem rossz, nem bántott, csak lehetett volna jobb is.

Azt hiszem, ez lesz a regényről is a konklúzióm. Ha piszkálom is, nem rossz és van benne lehetőség, csak jobb is lehetett volna. Lehet, hogy a második rész lesz is…
(Arra van tipp, hogy mennyire megy át posztmodern én-regénybe? A szerző és a hősnő is Aurora Turner.)

Janka196>!

Itt az ideje, hogy dönts; itt is maradhatsz, vagy akár a sorsod irányába is tehetsz egy lépést. Én csak megadtam a kezdő lökést. A jövő ugyanis nincs kőbe vésve, azon bármikor lehet változtatni.

Janka196>!

– Nem attól leszel az, aki vagy, mert tudod, hogy honnan származik, hanem attól, hogy milyen ember vagy legbelül -sóhajtott fel a fizikus.

Janka196>!

– Bámulatos dolgokra vagy képes Auróra Turner, de a valódi csodája az életnek nem az, ha bolygót tudsz ugrani, hanem az, ha ki tudod tárni a szíved valakinek, akitől ugyanazt kapod vissza, mint amit adsz neki.

Janka196>!

– Senki bem azzal születik, hogy tökéletesen tudja kamatoztatni a képességeit. Én azt callom, hogy a sors csak annyi terhet mér rá az emberekre, amennyit azok el tudnak viselni. Se többet, se kevesebbet.

Janka196>!

– Én egy férfire vágyom, aki figyelmes, kedves, megértő, és nem egy olyanra, mint amilyen te vagy – mutatott rá a meztelen mellkasra.
– Csak egy gond van ezzel, kölyök – kezdte a férfi a fejét csóválva –, méghozzá az, hogy a herceg, akit leírtál, csak a mesékben létezik. Ébredj fel, Csipkerózsika! Ez a valóság.

Lione IP>!

Hidd el, ha tudtam volna, hogy vendégem lesz, akkor se takarítottam volna ki.

BookTime>!

… a valódi csodája az életnek nem az, ha bolygót tudsz ugrani, hanem az, ha ki tudod tárni a szíved valakinek, akitől ugyanazt kapod vissza, mint amit adsz neki.

vivi_reads>!

Nem attól leszel az, aki vagy, mert tudod, hogy honnan származol, hanem attól, hogy milyen ember vagy legbelül.

Pesu>!

Néha a gyenge és könnyed lepkeszárnyak is olyan vihart indíthatnak el, amely hatással van mindannyiunkra. Ezúttal te vagy az a lepkeszárny, Auróra, mi pedig itt vagyunk veled, és segítünk neked vihart kavarni.

Bolygókeringő trilógia sorozat · Összehasonlítás