A ​hatalom köve 57 csillagozás

Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Egykor öt királyság uralkodott a Kontinensen. A középső, Norma volt mindig is a leghatalmasabb. Annak hercegnője, Olivia egy sötét titkot rejteget; egy átok miatt akaratlanul is ártatlan emberek vére tapad kezéhez. Annak megtörése céljából egy nem mindennapi utazásra indul, s rájön; az általa ismert emberi világ mögött rejtőzik egy másik tele mágikus lénnyel, szörnyekkel és varázslattal. Vajon sikerrel jár? Meddig tudja titkolni Vincent, a szörnyvadász elől kilétét és véres múltját? Normából való távozásával elindul a harc a hatalomért. Ekkor még nem is sejti, hogy milyen fontos szerepe van ebben, s hogy a szíve nem egy egyszerű emberi szív csupán…

Eredeti megjelenés éve: 2021

Mulán>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Imádtam és imádom még most is. Szóval alapból nem sok magyar szerző könyvet olvasok de azért ebben az évben szerintem magamhoz képest egész jól alakul, és ez a könyv is segített abban hogy bizony magyarok is tudnak írni. Ez simán hozza a legnagyobb kedvenceim könyveit. ( nem fogok magáról a könyvről írni mert azt megtették sokan mások )
Elég izgalmasan indult és berántott, f_n_be velem ezt tényleg csak a legjobbak tudják megcsinálni, végig izgultam hogy most akkor mi fog történni vagy mi lesz ebből- egy karakternek kifejezetten tudtam hogy ki is lesz a végén a párja de ez semmit se vett le az olvasási élményből. Nagyon tetszett a világ felépítés is a kövek a boszik minden de minden, minden pillanatot megért ez a történet.

klara_matravolgyi>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Hű hát, ez nem volt semmi… Egy majdnem 800 oldalas fantasztikusan felépített történet tele izgalommal, érzelemmel és varázslatos teremtménnyel. Bár (szerintem hosszából adódóan) volt pár elnyújtott rész, az írónő zsenialitásához kétség sem férhet.

Ferger_Jolcsi P>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

A Tűzróka sorozat olvasása óta alig vártam, hogy olvashassam ezt a fantasyt is. Nagyon megtetszett a borítója, bíztam benne, hogy egy remek kis kötethez lesz szerencsém. A kötet nagyon sok fantasy lényt felsorakoztat, mint például: dzsinneket, vámpírokat, strigákat, sellőket, alakváltókat, sárkányokat, tündéreket, ami izgalmasabbá és fordulatosabbá teszi a cselekményt. A két főszereplőt nagyon megkedveltem: Olivia, a hercegnő, illetve Vincent, a striga, akik egy véletlennek köszönhetően találkoznak, de a férfi rögtön Olivia megmentésére siet és segít neki elérni a célját, amiért elég nagy árat kell fizessenek mindketten. A csapat többi tagja is mind-mind közel került a szívemhez, nagyon jól kidolgozta a karaktereiket az írónő. Alig várom, hogy olvashassam Aurora többi kötetét is, remélem, azok is hasonlómód tetszenek majd nekem.
Bővebben: link

vivi_reads >!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Olivia és barátai kalandja bővelkedik bizony izgalmakban, fordulatokban és rengeteg misztikus lényben.
Ez a több, mint 700 oldalas könyv olyan gyorsan pörgött a kezemben, hogy magam is meglepődtem rajta. Egy ilyen méretű könyvnél bennem van a félsz, hogy vajon meddig lesz képes szórakoztatni. De ennél nem ez történt. Az írónő végig fenn tudta tartani az izgalmakat, hiszen annyi különleges tájon jártam és annyi különleges teremtményt ismerhettem meg, hogy nem volt min unatkozni. A fantasy műfaja ebben a könyvben tuti ki lett maxolva. Itt találkozhatsz dzsinnekkel, elementálokkal, sárkányokkal, de még kőtrollokkal is, és lehetne folytatni a sort a végtelenségig!
Tanulságos történetnek is mondanám, mert Olivia a tizenhat esztendős hercegnő olyan jellemmel és bátorsággal rendelkezik, melyből sokunk tanulhatna. Kiállt az elnyomott halhatatlanok mellett és megmutatta igen is lehet egymás mellett élniük. Na de mostmár a kis csapatról is szót ejtek. Az én kedvencem egyértelműen Ibis lett, hiszen a belevaló harcos mögött egy olyan nő volt, akinek minden vágya volt anyává válni. Vincent igazi férfi szereplő, meghalna a szerelméért és bármi áron megvédené. Hihi, de itt jön a csavar! Vajon végül kit választ az úriember Olivia hercegnőt vagy a harcos Serena hercegnőt? Serena, Bogumil és Noah pedig szintén kedvesek lettek a szívemnek. Habár Serena sokszor tett rossz lépéseket, még sem lehet rá haragudni. Hosszú könyv volt, de még simán olvastam volna a végtelenségig. Úgy pörögtek előttem az események, mint ha egy film lenne.☺️

Szóval, ha egy nagyon izgalmas és tömény fantasyra vágysz, akkor ajánlom figyelmedbe A hatalom kövét, garantáltan nem fogsz unatkozni!✨♥

Orsolya_Mojzer>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Ezt a könyvet úgy vásároltam meg, hogy megtetszett a borítója. Nem olvastam fülszöveget, a szerző is teljesen ismeretlen volt számomra. Tulajdonképpen nem csalódtam benne, igaz hogy üresjárat akadt a történetben elég sok. De azt kell mondjam, még így is élvezhető. A fejemet kapkodtam, annyiféle természetfeletti lény bukkant fel. Nagyon kíváncsi voltam hogy az átkokat hogy sikerül megtörni, mert az írónő nem kímélte a karaktereit. Az egy nagy fájdalmam a könyvvel kapcsolatban, a súlya! Roppant kényelmetlen volt tartani egy idő után. Még szerencse hogy olvasmányos, lehetett vele haladni.

JFanni>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

A hatalom köve volt az első olvasmányom az írónőtől, így teljesen meglepetés volt számomra, hogy mire is számíthatok tőle, akár mint stílus vagy éppen történetvezetés szempontjából. Először kicsit megijedtem a könyv hosszától, hiszen tapasztaltam már azt, hogy egy történetnek nem feltétlenül kell hosszúnak lennie ahhoz, hogy egy jól megírt és kerek sztorit kapjunk. Azonban végül nem éreztem zavarónak, hiszen folyamatosan pörögtek az események és végül jól kibontakozott minden a történet alatt.

Az alapkoncepció nagyon tetszett, hiszen adott egy hercegnő, akin átok ül és annak érdekében, hogy sikerüljön megtörni, rengeteg mindenen kell keresztül mennie, egy hosszú utazáson amin nem minden alakul fényesen és rengeteg titokra is fény derül. Nagyon tetszett az, hogy több királyság volt, szám szerint öt, azonban mindegyik más és más volt. Mind a helyet, mind az embereket és személyiségüket illetően. Nagyon színes volt és külön érdekes volt az, hogy ezekben a királyságokban milyenek az emberek és mit is tartanak fontosnak, számomra nagyon érdekes volt erről olvasni. A történet során minden királyságba betekinthettünk, ahol le kellett küzdeni az akadályokat. Azt is szeretném kiemelni, hogy meg volt az egyensúly az uralkodókat tekintve, hiszen akadnak nők is. A világ amit megteremtett az írónő nagyon különleges volt, az hogy fantasy, azt bizony kiérdemelte. Meg sem tudnám számolni, hogy hány mágikus elem vagy éppen lény tűnt fel az oldalakon, érdekesnél érdekesebb dolgokkal találkozhattunk. A kövek utáni hajsza is izgalmas volt, tetszett, hogy a kövek szintén úgy voltak kialakítva, hogy kötődjenek a királysághoz és olyat nyújtson, ami jellemző az adott helyre. A világ abszolút érdekes volt és színes, igazán el lehetett merülni benne és együtt kalandozni a csapattal.

A szereplők szintén sokszínűek voltak, más királyságokból érkeztek, ami jól ki is ütközött rajtuk, viszont abszolút kiegészítették egymást és jól működtek együtt. Mindegyikük beletette azt, amit nyújtani tudott, legyen az akár az erő vagy éppen az ész. Ebbe a csapatba csatlakozott Olivia, akinek érkezésével teljesen más irányt vett a csapat élete. Együtt dolgoztak azon, hogy minden követ felleljenek és segítsenek megtörni Olivia átkát. Néha úgy éreztem, hogy Olivia jelenléte nem éppen a legjobbat hozta ki a csapatból. Amire itt először gondolok, az a szerelmi háromszög. Nincs különösebb bajom a szerelmi háromszögekkel, de függ attól, hogy hogyan is van megírva. Itt nem éreztem azt, hogy feltétlenül szükséges lett volna, hiszen rengeteg kisebb dráma alakult ki ebből, amit olykor a szereplők sem kezeltek túl jól. A másik, hogy Olivia, révén, hogy eléggé elszigetelten nevelkedett, nem volt olyan nagy tudása a világról és a benne élő varázslatról, így akadtak olyan helyzetek, amikor ebből bajt okozott. Persze érthető, hogy senki sem tanította meg neki ezeket az intelmeket, de az, hogy mennyire nem gondolkodott előre ezeken, hogy ezekből baj is származhat, azt nem igazán értettem. Ráadásul Ibis, mindent megbocsátott Oliviának és néha úgy éreztem, hogy a lány megszállottja lett, pedig alig ismerte őt. Annak viszont örültem, hogy voltak olyan szereplők pl. Vincent, aki sokszor nem volt olyan megbocsátó Oliviával és igenis szembesítette azokkal, amiket elkövetett, karöltve Serenával. Akadtak megkérdőjelezhető cselekedetek, amiket a szereplők elkövettek, de úgy gondolom mindezek ellenére szerethetőek voltak és mint csapat, mint család jól harmonizáltak egymással. A csapat vesztesége nekem is fájt, hiszen kedveltem azt a szereplőt, úgy gondolom, ő volt az egyik aki igazán át tudta látni a történteket és merte megkérdőjelezni az eseményeket.

Kíváncsian vártam, hogy mi lesz a végkifejlett és csak kapkodtam a fejem az utolsó oldalakon, hogy mi fog még történni. Kicsit gyorsnak is éreztem a lezárást, azonban elégedett vagyok a véggel, amit kapott. Úgy gondolom, hogy ez igazán illet a történethez. Mindenki megkapta a befejezést.

A kisebb hibák ellenére élveztem a történetet, jó volt elmerülni ebben a világban és olyan volt, mintha egy sötétebb esti mesét hallgattam volna. A regény nagy erőssége a sokszínűség és a gördülékeny írói stílus.Voltak fontos gondolatok és mondanivalók, amiket a történet során felfedezhettünk. Talán számomra az egyik az volt, hogy merj lépni és azzá válni, aki vagy.
Köszönöm szépen a lehetőséget az írónőnek, hogy olvashattam a könyvet!
@aurora_lewis_turner

hmelcsi>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Először is nagyon szépen köszönöm, hogy részt vehettem a bookstagram touron és a lehetőséget, hogy olvashattam ezt a szuper fantasyt! @aurora_lewis_turner

A hatalom kövével már találkoztam molyon, így szuper lehetőség volt számomra a tour, hogy megismerkedjek ezzel a történettel.
Alapból nagy fantasy rajongó vagyok és már maga az a koncepció nagyon érdekes volt számomra, hogy ezt a történetet az írónő a követőivel együtt írta, hétről hétre, aszerint milyen folytatást szavaztak meg…
Egyszóval izgatottan álltam neki a majdnem 800 oldalas történetnek és szerencsére azt kell mondanom, hogy nem okozott csalódást.
Olvasás közben csak pörögtek az oldalak, észre se vettem, amikor eltelt 100 majd 200 oldal, mert végig fenntartotta a figyelmemet. Teli volt izgalommal, váratlan fordulatokkal… és a végén kissé el is szomorodtam, hogy véget ért a kalandunk.

Történet és szereplők
A történet során bejártuk mind az öt királyságot, ami nem kevés bajjal jár szereplőink számára. Nagyon élveztem a szereplőink utazását és, hogy mindegyik királyságból kaptunk egy kis szeletet a kultúrából, a szokásokból, ami nagyon üdítően hatott számomra. A főszereplőnk Olivia egy bátor és talpraesett hercegnő, aki sokkal érettebb a koránál. Számomra abszolút szimpatikus volt, hogy mennyire komolyan veszi a népe sorsát, a kitartása és az optimizmusa pedig példaértékű. Egy gonosz átok sújtja a hercegnőt születése óta és eljött az idő, hogy kezébe vegye saját sorsát.

Persze Oliviának szüksége van egy csapatra is, hogy sikeresen teljesítse az előtte álló akadályokat. Bele is botlik Vincentbe, aki éppen a barátaihoz igyekszik, de Oliviának sikerül rávennie, hogy segítsen neki az átok megtörésében . Hamar meg is ismerkedünk a csapat többi tagjával: Ibis – Vincent ikertestvére, mindketten különleges erőt birtokolnak; Sebastian – Ibis szerelme, aki egy átok miatt bagoly alakjában jelenik meg; Serena – Vincent szerelme, északi harcos hercegnő; Noah – a csapat esze; Bogumil – a hűséges lovag. Nagyon tetszett a csapat dinamikája, mindenkire jut, annyi idő, hogy megismerjük őket közelebbről és megértsük a motivációjukat. Oliviát is hamar befogadják maguk közé, kivéve Serenát, aki gyilkos indulatokkal fordul a lény felé…

Itt jön képbe az én kedvenc szálam a könyvben, ami a szerelmi háromszög Olivia, Vincent és Serena között. Tudom sokan nem szeretik a szerelmi háromszögeket, de itt tényleg jól fel volt építve és szép lassan bontakozott ki. Olivia a megmentőjét látja eleinte Vincentben, ami lassan rajongásból szerelemmé alakul. Vincent nehéz helyzetben van és nem vetem meg az érzései miatt, mivel szerintem az ő helyzetében elfogadható, hogy küzd az érzelmeivel. Serenával kissé hadilábon álltam az egész könyv alatt, mert meg tudtam érteni, hogy nehéz a helyzete, de ez akkor sem jogosít fel, olyan tettekre, amelyeket elkövetett.

A végjátéknál már csak kapkodtam a fejemet, mert annyi minden történt az utolsó oldalakon, de szerencsére minden szál lezárásra került és nem maradtak bennem megválaszolatlan kérdések. Egy dolog volt, ami kissé zavaró volt a számomra, az a tündérkirálynős probléma megoldása, elég kézenfekvő volt, ami történt vele, de én örültem volna, ha Vincentnek felelősséget kellett volna vállalnia… Bár őszintén örültem a végkifejletnek, úgyhogy nincs okom a panaszra.

Összességében véleményem szerint…
ez egy nagyon jól felépített fantasy
szimpatikus karakterek
kidolgozott világfelépítés
sokszínűség jellemzi
nincsenek üresjáratok, végig fenntartotta a figyelmem
könnyen olvasható

Mert_olvasni_mindig_jó P>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Engem ez a regény a hatalmába kerített!

Vérszomjas lények, boszorkányok, mágia, szörnyvadászok… hogy tudok most azonnal belemenni a könyvbe és…

Kinyírni a főszereplőt…?

Igen nekem az egész regényben egyetlen bajom volt az pedig nem más mint a drága kis hercegnőnk, de erről majd később hiszen nem akarok legelőször a rosszal kezdeni! „Két striga van vele, egy hercegnő északról, egy tudós keletről, egy bagoly, és egy normai katona.” Az alap story annyira tetszik, hogy azt alig bírom elmondani! Imádom a fantasy történeteket, éppen ezért nem is volt kérdés, hogy elolvasom és innen is nagyon köszönöm az írónőnek a recenziós példányt!

Az írónő az olvasóival együtt írta meg a regényt “megszavaztatom a csoportomban, mi legyen a főszereplők neve, hogy nézzenek ki. Megírom az első fejezetet, majd felteszek egy kérdést a továbbiakról. Azt az opciót írom bele, ami a legtöbb szavazatot kapja. Ez így megy hétről hétre. Ha vége kérek tőlük cím ötleteket. Azokat is megszavaztatom. Ahogy a borítót is. Mindenbe beleszólhatnak.”, ez nekem kissé fura volt, de a regényben nem éreztem semmi szokatlant, ami arra mutatna rá, hogy esetleg nem ugyanolyan, mint más könyvek. A történettel gyorsan lehet haladni nagy terjedelme ellenére is és nem lehet rajta unatkozni. A történet nagyon jól lett felépítve, pörgött az egész akár a búgócsiga.

De hogy mi volt a bajom a könyvvel?

A véleményemet tovább olvashatod a blogomon:

Dóri_6 P>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

„– Ha szeretünk valakit, bármit megadnánk, hogy boldog legyen, nem igaz?”

Az írónőtől először a Bolygókeringő trilógia első két részét olvastam, teljesen magával ragadott a stílusa és a történetvezetése, úgyhogy izgatottan kezdtem bele A hatalom köve című könyvébe is.
Miután megtudtam, hogy a szerző az olvasóival együtt szőtte a cselekmény szálait, teljesen el voltam ragadtatva, fantasztikus ötlet, és közelebb hozza egymáshoz írót és olvasót.
Nos, a regény minden elvárásomat felülmúlta…hihetetlenül jó volt.
Ismét egy egyedi, fantáziadús könyvet írt az írónő, ahol a karakterek remekül ki voltak dolgozva, és szárnyalhatott a képzeletem. Az egyik dolog, amit a legjobban szeretek a szerző könyveiben, hogy teljes mértékben kiragadnak a valóságból, észre sem veszem, hogy telik az idő. Annak ellenére, hogy közel 800 oldalas történetről beszélünk, pörögtek a lapok, és olvastatta magát a könyv.
A cselekmény izgalmas volt, tetszett, hogy utazhattam a karakterekkel, és bejártam velük együtt mind az 5 királyságot, ezáltal pedig kaptunk egy kis betekintést a különböző kultúrákba. Nagyon szerettem a kis csapatot, akik segítettek Oliviának a megpróbáltatások során, és örültem, hogy mindenkit meg tudtunk ismerni. Imádtam a rengeteg fantasy lényt is, szinte elképzelni sem tudom, hogy lehet ennyit megalkotni.
Érdekes volt, hogy egy szerelmi háromszög is kibontakozott, én alapvetően nem rajongok ezért egy könyvben sem, de itt annyira jól ki volt dolgozva, hogy a könyv végére ez lett az egyik kedvencem a regényben.
A karakterek közül nehéz kedvencet választani, mindannyian nagyon színes egyéniségek, Oliviát nagyon megkedveltem, és természetesen új könyves szerelmem is van, Vincent személyében…❤
A könyv utolsó oldalain szinte csak kapkodtam a fejem, annyi minden történt, de végül minden és mindenki méltó lezárást kapott, így nem maradt bennem űr.
Az egyetlen negtívum, amit említeni tudok, az a könyv vastagsága és nehézsége volt…néha muszáj volt letennem, mert nem bírtam tovább tartani, illetve sehogy sem volt kényelmes. :D Persze, ez nem von le a könyv értékéből, de ha valaki gondolkodik az e-könyvön, én javaslom, hogy inkább abban a formátumban vegyétek meg!
Összességében zseniális volt. Biztosan a kezembe veszem még!
Nyugodt szívvel ajánlom minden fantasy rajongónak! Nem fogtok csalódni.

BBetti86>!
Aurora Lewis Turner: A hatalom köve

Ilyet se sűrűn írok, mert már elegem tud lenni a végtelenségig elnyújtott sorozatokból, de azért ez a regény nem is kicsit tömény. Ha a szerző nem egy közel 800 oldalas monstrumot ad ki, ez simán lehetett volna egy 4-5 kötetes sorozat is. Azt mondjuk nem díjaztam volna, de az megfordult a fejemben, hogy két kötetben nekem jobban feküdt volna ez a történet.

A kezdete kifejezetten tetszett, szinte sötét tündérmesés az elátkozott hercegnővel, akinek elég súlyos átok jutott. spoiler Ez már ad egy lelki alapot is, mert Olivia nem akar ennyi élet árán élni. Megszökik, és keresni kezdi a boszorkányt, aki megátkozta és aki így felszabadíthatja. A királyi pár meg zsoldosokat küld utána, csak éppen a lány a vezérükkel előbb megalkuszik, mint ahogy a többiek beérik őket a királyi paranccsal. Így megindul a kaland, amiben szerelmi szál is bőven akad.

Egyszerűen sok: ott van az alapozás, a boszorkány utáni hajsza, majd a kövek összegyűjtése és a végső csata is az emberiség meg egyéb lények sorsáért. Az eleje még tetszett, de aztán nekem monotonná vált. Megvan még egy kő, hurrá, mehetünk a következőért! Hiába talált ki az írónő többféle világot és változatosak is, mégis, egysíkúnak éreztem, ahogy mennek, keresik és megszerzik a köveket. Kerülgetem, de a regény egy jókora részét én unni kezdtem a kövek utáni hajsza résznél.

Ami még megfeküdte a gyomrom: alapból nem vagyok a szerelmi háromszögek rajongója, itt meg olyan túlírtat kapunk, hogy már megfordult a fejemben, hogy ivós játékkal dobom fel, amikor Vincent, Olivia meg Serena éppen szerelmi témán nyavalyognak. Igen, nyavalyognak. Olyan szenvedés hullámok vannak, hogy a fejem tudtam volna verni a falba. Értem én mekkora tragédia az átok, de nem mondhatnám, hogy jól kezelik. Akkor meg pláne nem, amikor Olivia is színre lép és egyre inkább közel kerül Vincent szívéhez. Túl van írva és túl kényelmes is a megoldás spoiler
A regénybe betett szexualitás különben sem tetszett. Ha nem Vincent dönget valakit, akkor Serena rángat magára valakit. Olivia meg kukkol vagy szó szerint szenved az érintésektől. Annál már csak akkor szaladt fel jobban a szemöldököm, amikor Ibis azon szenvedett, hogy nem tud tojást rakni. spoiler

A világépítése különben jó: többféle nemzet, fantasztikus lény szerepet kap benne és még rendszer is akad közöttük. Az is tetszett, ahogy Vincent csapatát összerakta az írónő. Mindenkinek megvan a maga erőssége és egy klasszikus fantasy team jön így össze. Többek között a harcos, az okos, a varázsló.

Nem fájt olvasni, de azt sem mondhatnám, hogy az elejét leszámítva túlzottan élveztem volna. Egynek elment kategória.

BookTime>!

– De addig kell igazán értékelni a másikat, amíg itt van velünk.

BookTime>!

– Én csak azt mondom, hogy nem mi választjuk meg azt, akit szeretünk

BookTime>!

Ha szeretünk valakit, bármit megadnánk, hogy boldog legyen, nem igaz?

BookTime>!

– De abban én vagyok a hibás, hogy beléd szerettem.

Ferger_Jolcsi P>!

– Mi volt ez a zsörtölődés? – kérdezte.
– Hát nem tudod kiolvasni a fejemből?
– Nem vagyok gondolatolvasó, csak a jövőt és a múltat látom – sóhajtott egyet Vincent.
– Az majdnem ugyanaz – vonta meg a vállát a nő, miközben folytatta tevékenységét.

BBetti86>!

Nem akarom könyvtárban ülve feláldozni az életemet távoli földekről olvasva, ha az ő oldalukon meg is nézhetem őket. Félre ne értsen, kedves barátom, imádom a könyveket, imádok olvasni is, de más az, ha az ember a saját szemével látja a csodát – mosolygott a férfi.