Die ​Frau des Zeitreisenden 3 csillagozás

Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden

Inniger ​könnte eine Liebe nicht sein, als die zwischen Henry De Tamble und Clare Abshire. Als sie sich kennenlernten, war sie 20, er 28. Sie verliebte sich auf der Stelle in ihn, im festen Glauben, Henry schon ewig zu kennen. Was als Liebesfloskel reichlich abgenutzt klingt, trifft bei diesem seltsamen Paar den Nagel auf den Kopf. Tatsächlich kennt Clare ihren Zukünftigen schon seit ihrem sechsten Lebensjahr. Verwirrend? Nicht, wenn man die Umstände kennt, die diese Beziehung zu etwas Besonderem machen. Der recht sprunghafte Henry leidet nämlich am sogenannten „Chrono-Syndrom”. In entscheidenden Momenten neigt er dazu, urplötzlich zu verschwinden, um an anderer Stelle in Zeit und Raum unvermittelt (und splitternackt) wieder aufzutauchen. Henry De Tamble ist ein Zeitreisender!

Um etwaigen Fehlkäufen vorzubeugen: Bei Audrey Niffeneggers Erstling handelt es sich – trotz des suggestiven Titels – nicht um Science Fiction. Die Autorin (die sich augenscheinlich in der rothaarigen… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

Fischer, Frankfurt am Main, 2012
Fischer, Frankfurt am Main, 2009
826 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783596509836 · Fordította: Brigitte Jakobeit
Fischer, Frankfurt am Main, 2005
544 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783596163908 · Fordította: Brigitte Jakobeit

Gabriella_Balkó>!
Audrey Niffenegger: Die Frau des Zeitreisenden

Na sikerült elolvasnom ezt a könyvet. Kicsit sokáig tartott, a nyelv miatt, első német könyv, amit tényleg csak úgy minden nélkül olvastam! Büszke is vagyok magamra, igaz, hogy nem értettem mindent, de azért egész jól megértettem, mondjuk olyan 80%-ra.
Lehet, hogy nálam az idegen nyelv miatt nem jött át ez a romantikus regény-fíling, szóval nem fogom itt nagyon dicsőíteni a könyvet, hogy mennyire igaz, és bemutatja a szerelmet a tiszta valójában. Ez az időutazásos vonal is elég érdekes benne (sok vicces helyzetet is teremtett :)), de azért nem teljesen tiszta. Ezek szerint itt minden nap egy másik dimenzió, sőt minden másodperc akár, és én nem tudom teljesen megérteni, hogy lehet egyszerre 2 vagy 3 Henry egy helyen, egy időben. Azért voltak ebben a részben kiaknázatlan helyzetek vagy meg nem magyarázott történések. Számomra mondjuk jobban tetszett volna, ha ez a vonal erősebb, nem pedig a romantikus.
De a két szemszögből való írás mindenképpen pontozandó.

Fischer, Frankfurt am Main, 2005
544 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783596163908 · Fordította: Brigitte Jakobeit