Április ​– Május – Június (Calendar Girl 4-6.) 239 csillagozás

Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

A világsikerű Calendar Girl-sorozat második része.
Ébren tart a vágy, az izgalom, a szenvedély. Ez az INSOMNIA könyvek birodalma. Ne várd a hajnalt, olvasd ki az éjszakát!

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Libri Insomnia Libri

Libri, Budapest, 2017
450 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633108994 · Fordította: Farkas Melinda

Mia Saunders · Tai Niko

Hawaii

Orsi999>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Ez a rész sokkal jobban fenntartotta a kíváncsiságomat, mint az előző. Ennek köszönhetően sokkal gyorsabban is haladtam vele.
Mia karakterét kezdem megkedvelni. Egyre jobban megértem, hogy mit miért csinált, és nagyon nagyra becsülőm azért, hogy mennyi mindent megtesz a családjáért. Így a 6 hónap után mondhatom azt, hogy tényleg nagyon jószívű ember, bár néha vannak furcsa pillanatai.
Április hónap történetét imádtam. Nagyon tetszett, hogy Mia itt kerítőnő szerepét játszotta, ami meglepő módon nagyon is jól ment neki.
Május hónap története már azért is tetszett, mert Hawaii-n van. spoiler
Június hónap tetszett is meg nem is. Tetszett, mert itt előkerült az előző hónapokból 1-2 ember, spoiler De közben volt egy olyan szereplő, aki már az elejétől kezdve zavart, de amit a végén tett, az végleg kihúzta nálam a biztosítékot.

Klodette>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Bosszantó karakterekből akadt bőven, kezdve a legjobb barátnővel, akit péklapáttal vertem volna fejbe. Agyatlan egy csajnak bizonyult, akinek esküszöm egy értelmes megnyilvánulása sem volt, arról nem is beszélve, hogy ők ketten napi szinten, jófejségből ribancozták le egymást a telefonban vagy amikor éppen találkoztak. Borzalom.
Aztán persze ott volt még az a megannyi pasi, akik szinte semmit sem tettek hozzá a cselekményhez, kivéve persze kőkemény dorongjukat és pergő nyelvüket, azt viszont minden mennyiségben.
Wes egyszerűen túl volt idealizálva, Alec egy igazi elvont, unszimpatikus, de tipikus kan. Tony és Hector aranyosak, de ennyi. Mace egy önző, gyerekes barom, Tai meg nagy test, nagy élvezet és ki is fújt a dolog. A szenátorra kár a szót pazarolni, a fia meg csak szimplán egy erőszakos idióta.
A mellékszereplőkről felesleges is szót ejteni, mert elhanyagolhatóak. Semmit sem tudtunk meg róluk, kivéve, hogy mind odavannak Miáért. Természetesen.
Számomra az egyetlen értékelhető ebben az egészben azok a forró, szókimondó erotikus jelenetek, amikben nem volt hiány. Sőt, igazából szinte csak az volt, aztán átvezetésként jött egy kis vacsora, munka, esetleg egy-egy jótékonysági est.
Érzelmek nulla, élvezhető és értékelhető gondolatok még kevesebb, gagyi párbeszédek, valamint a látszat fontossága viszont annál több.
El fogom majd olvasni a folytatásokat, mert még így is érdekel sajnos, hogy hová forrja ki magát ez az egész, de biztos vagyok benne, hogy vannak ennél sokkal igényesebb művek a piacon.
Egyébként viszonylag gyorsan haladtam vele, olvastatta magát és mint említettem az alapötlet is figyelemreméltó, sok potenciál rejlett benne, de egyáltalán nem lett jól kidolgozva.

Bővebben: https://klodettevilaga.blogspot.com/2019/08/konyvkritik…

Sippancs P>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Az első rész értékelésének végén azt írtam, hogy bár összességében nem volt nagy durranás a bevezetés, mégis kíváncsi leszek a továbbiakra. Most szeretném visszavonni eme kinyilatkoztatásomat. Nem fogom folytatni a sorozatot. Két részig bírtam, ennyi bőven elég volt belőle.

Kawaii_vIVIv>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Mia eszkort kalandjai folytatódnak, a híres baseballsztár Mason oldalán. Háááááát ez a rész nekem annyira nem jött be :/ Mason nem dobogtatta meg a szívemet és nem is értettem spoiler Mia persze mint kerítőnő elég jó volt, bár azért nem lettem volna spoiler Mason pedig húúúúúdejófiú és spoiler

Mr Tai nyamiiiii én is akarok egy szamoai-t de komolyan :D Egyik legjobb rész volt ez a Hawaii kiruccanás szerintem, rengeteget nevettem, Miáék pedig remekül szórakoztak. Maddy eléggé meglepett engem ezzel a fiúcskával egyetemben, de a szülők se piskóták, viszont tény hogy még mindig együtt vannak, szóval hajrá Mads. Mia barátnője egy állat amilyen szöveget le tud nyomnii hihetetlen, bár Miát se kell félteni. Tai remek fickó és házigazda , a tatauk jelentése nagyon érdekes volt. Sajnáltam, amikor vége lett ennek az egésznek, de jó volt ez az időszak.

Június hónap elég undorító volt..elképzelni a vén fószereket fiatal lányokkal brrrrrrrr Még jó, hogy az öreg nem volt perverz. De a szenátor elég rohadék volt, hál istennek régi szereplők megmentik a helyzetet, de ez a hónap elég eseménytelen volt, az incidenst leszámítva.

Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

A legjobban a május tetszett. Tai és Hawaii. A történetekben pont az tetszik, hogy minden pasi és helyszín más. Más személyiségek, gyönyörű helyszínek. Gin és Mia barátsága irigylésre méltó. Mia el mehet párkapcsolati tanácsadónak is. Ami viszont nem tetszik Mia-ban, hogy ahogy meglátja a pasit, máris nedves a bugyi és vágyik a szexre. Kíváncsian várom, hogy alakul a kapcsolat Mia és Wes között.

ap358 P>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

A mazochista hajlamaim előtt fejet hajtva folytattam a sorozatot, és még folytatni is fogom. A három csillagot az író technikai tudása kapja (mert azért tud fogalmazni, tud írni), és én, amiért végigolvastam. Ami hiányzik ebből a történetből, az egy értelmes főszereplő. Amikor az észt osztották, akkor a kedves és drága Mia biztos egy szívfájdalommal küzdő ember mellé került, és addig addig vigasztalta, mígnem észre sem vette, de kétszer is beállt az „ostoba liba” sorba. Na, nem mintha megkülönböztetéssel élnék a nulla agysejttel rendelkezőkkel szemben, nekem csak Miával van bajom. Akárhol megjelenik, egyből látja, ki kihez vonzódik, és Mia, mint az Angyali érintés angyalkája, egy hónap alatt mindenkinek egyenesbe hozza az életét, ami a maga egyszerűségével pozitív, bár hiteltelen. Mia minden problémát megold, de ha úgy adódik, nem rest kiélvezni a testi örömöket sem. Nem a munkája része, nem kötelező ezt tennie, de hát ha valaki folyton nedves odalent és viszket neki… mondjuk a helyébe inkább felkeresnék egy dokit a tünetekkel.
Nagyon-nagyon hiányolom a romantikát a könyvből. Még mindig tartom magam ahhoz, hogy az első kötet jól indult, az első hónap megadta az induló löketet, a románcot, de ez olyan mélyrepülésbe kezdett, hogy a becsapódás a Föld magját érte. Egyre kevésbé hiteles Mia „szerelme”, és gonosz leszek, de jelenleg azért szurkolok, hogy a végén Wes pofára ejtse. spoiler
Fogalmam sincs, mi menthetné meg a történetet, mikor érkezik el az a pont, ahol Mia jelleme gyökeresen megváltozik. Remélem, az utolsó kötet végére megértem, mitől is lett ez a sorozat olyan közkedvelt.

turanett P>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Egyre jobban teszik a szerkezete. Tetszik, hogy mindig egy új történetet kapunk és más más emberekkel ismerkedhetünk meg. Mason-t nagyon megkedveltem. Imádtam a rámenősségét és az, hogy olyan szókimondó. Nagyon cukik voltat Rachel-el. Hawaii egyszerűen fantasztikus volt. Tai maga a csoda. Neki is drukkoltam Amyvel. A harmadik rész már annyira nem fogott meg, de Mia határozottan fejlődésnek indult. Csak ezzel a Wessel történne már valami. :)

LepkeLány P>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Ez a rész jobban tetszett, mint az előző. Mia is közelebb került hozzám egy kicsit. Szinte mindhárom hónapot kerítőnőként töltötte, ami szórakoztató volt.
Április. Mason számomra kisfiús, elég felelőtlen, de helyén van a szíve. Az adománygyűjtés az anyukája emlékére nagyon kedves gesztus. Rachellel pedig jól kiegészítik egymást.
Május. Nem kérdés, Hawaii volt a kedvencem. Én biztos, hogy itt maradnék. :D Pihenés, strand, táncos estek, szörf, a kultúra, a sziget… Csodálatos volt. Jaj, és persze Tai. Nagy kedvencem lett. Kedves, gondoskodó és büszke.
Június. Hát, igen. Végre láttuk Mia munkájának árnyoldalát is. Nem mondom, hogy élvezetes volt olvasni, de kellett a történetbe szerintem.
Innen már csak halmozódnak az izgalmak! :)

Trice29 P>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Nem gondoltam volna, de az áprilisi történet megérintett, megkönnyeztetett, elvarázsolt. Azt gondolom több van ebben a sorozatban, mint az első rész után gondoltam. Május aranyos volt, vért forraló, a június viszont kiborított, utáltam :o(
Folytatom!

rebeka202 P>!
Audrey Carlan: Calendar Girl – Április – Május – Június

Ebben a részben nem a megnyerő karakterek vitték a pálmát. Az első három hónapban még valamennyire sikerült különleges, és személyiséggel rendelkező személyeket választani, viszont Mr. április-június elég semmitmondóra sikerült. Májust azért nem írtam bele, mert nekem ő volt a kedvencem. Lehet, hogy a nagy farkán, és észveszejtő szexuális kisugárzásán kívül nem ismertük meg más oldalát, de legalább ott tiszta volt, hogy mire kellettek egymásnak. A másik két hónap nagyon unalmas volt. Kifejezetten idegesített, hogy Mia most már nem a szexmániást, hanem a kerítőnőt játszotta. Mindenkit össze akart hozni mindenkivel, csodálatos pártanácsadó vált belőle, és mindig egyből kiszúrta, hogy ki kibe szerelmes. Erre szerintem semmi szükség nem volt. Akkor már maradt volna meg nimfománnak, az legalább jól áll neki.
Nekem még mindig felfoghatatlan, hogy egy nő hogy tud egyik f—ról a másikra repülni, de úgy néz ki lehetséges.
Igazából a sorozat az sodor magával, szórakoztat, néhol untat az egyhangú szereplők miatt, de olvastatja magát. Remélem a továbbiakban még találkozhatunk érdekes karakterekkel és nem csak arról fog szólni a sorozat, hogy Mia sír Wes után (holott mindenki mással lefekszik) és párterápiákat szervez…

Viktória_Erdei P>!

‒ Ha egy férfi mellett megállapodsz, a lábad előtt hever majd, és hálát ad érted az égieknek.

Ács_Milán>!

Aminek meg kell történnie, az meg is történik, Tai. Csak higgy benne.

Brigii>!

Sokkal jobb lenne a világ, ha az emberek kimondanák, amit gondolnak, és mindenki betartaná ezt az alapszabályt.

Brigii>!

– Az igazi szerelem mindig nehézkes. Azt hiszem, át kell élned pár csalódást és bonyodalmat, hogy megtaláld az igazit.

Kapcsolódó szócikkek: Hawaii · Mia Saunders · Tai Niko
Viktória_Erdei P>!

‒ A csajszi sokkal jobban tetszik ‒ duruzsolom, és megnyalom a mellbimbóját. Őszinte megjegyzésemre kitör belőle a nevetés, ami egyenesen a fülembe zúg, és máris újra feléleszti bennem a vágyat. A nevetésétől felizgulok.
Te jó ég! Azt hiszem, bajban vagyok.
‒ Vettem, csajszi ‒ morogja újra, és én kezdem megszeretni ezt a hangot. Felemeli a fejemet, és elrabolja a számat. Szó szerint. Tai Niko semmit sem csinál félgőzzel a hálószobában. Ez már most egyértelmű számomra. Úgy csókol, mintha valami csókolimpián versenyezne, és minden bizonnyal övé lenne az aranyérem.

Viktória_Erdei P>!

‒ Minden rendben, napsugaram? ‒ kérdezi halkan, de azért úgy, hogy hallhassam.
Aggódva, gondoskodón néz a húgomra. Jó gyerek.
Ritkaság itt, a bűnös Vegasban.
‒ Ha Mia részéről nincs gond, akkor igen.
‒ Hát legyen. Áldásom rátok.
Ez megtette a hatását. Sikoltozás, ugrándozás. Tinik.
Még pár perc szónoklat tőlem, és visszamegyünk a házba. Tiffany és Trent Rains türelmesen vár minket a nappaliban.
‒ A fiam csodás férje lesz a húgodnak, ezt megígérhetem ‒ kezd bele Mr. Rains büszkén. ‒ Helyén van az esze, és le se tagadhatná, hogy fülig szerelmes. Ha egy Rains szerelembe esik, gyorsan teszi, és egy életre az is marad.
Megerősítendő az imént elhangzottakat, kedvesen átkarolja a felesége vállát.
‒ Ez az igazság ‒ mondja végül.

Calendar Girl sorozat · Összehasonlítás