Fire ​Force 1. (Fire Force 1.) 11 csillagozás

FIRE WALK WITH ME

The city of Tokyo is plagued by a deadly phenomenon: spontaneous human combustion! Luckily, a special team is there to quench the inferno: The Fire Force! The fire soldiers at Special Fire Cathedral 8 are about to get a unique addition. Enter Shinra, a boy who possesses the power to run at the speed of a rocket, leaving behind the famous „devil's footprints” (and destroying his shoes in the process). Can Shinra and his colleagues discover the source of this strange epidemic before the city burns to ashes?

From the creator of Soul Eater!

Kodansha, New York, 2016
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781632363305 · ASIN: 1632363305 · Illusztrálta: Atsushi Ohkubo
Kodansha, New York, 2016
194 oldal · ISBN: 9781682335116 · Illusztrálta: Atsushi Ohkubo

TiaManta>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Sajnos az első kötet alapján eddig azt kell mondjam: nagyon gyenge. A mangaka korábbi fő műve után már egyfajta elvárásunk lenne, mégha volt egy NOT is amit inkább felejtsünk el.
A főszereplő sablon, a szövege megint beakadt lemez, a kötelező nagyon népszerű vetélytárs/később talán jó barát/társ/engem idegesít. Egyetlen dolog jó igazán, mégpedig az alapötlet. A spontán meggyulladt emberek képe nagyon ott van, és ha a felesleges köröket letudtuk, remélem nagyon ráerősít a fő szálra az alkotó. Elhagyva sok nagyon kínos dolgot, amit neki sem tudok elnézni.
Bár a kötet vége ígér már valamit, és őszintén szólva láttam már rosszabb kezdést is.

Sillya>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Lemaradt az értékelés, ezért gondoltam pótolom. Hatalmas Soul Eater fanként (az anime és manga nagy rajongója vagyok :D) úgy gondoltam, hogy ezzel a történettel is megpróbálkozom, hisz ugyanattól a mangakától van. Az alap nagyon érdekes, a mangaka ismét egy egyedi és érdekes világot alkotott, de maga a történet sajnos gyengébb, mint az előző műve. A tipikus shounen elemek találhatók benne: egy félreértett, de alapvetően jószívű főhős, rivális, vicces csapat, sok harc és villantás a fiú rajongóknak. De ennek ellenére látom, hogy sokkal többet is ki lehet hozni a történetből és végig lekötött, ezért biztos, hogy folytatni fogom az olvasását.

Nympha17 IP>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Érdekes ötlet ez a tűzoltós, spontán égéses dolog, és a világ is tetszetős, de a shonen mangák sosem voltak az én műfajom. Úgy hogy ötletessége ellenére ez a történet sem győzött meg arról, hogy jobban érdekeljen ez a manga típus.
Animeként viszont le szoktak kötni, úgy még adok majd neki egy esélyt.

ujhelyiz P>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Shonen harci manga tűzoltókkal – ha röviden kellene összefoglalnom, hogy mit láttam, ez lenne a legjobb megfogalmazásom. A helyzet az, hogy ahhoz képest, hogy ez milyen menőn hangzik, a megvalósítás nem az igazi.

A szereplők és szituációk abszolút tipikusak (tragikus háttérsztori megvan, rivális megvan, a fan service pedig a legirritálóbb formában jött), nagy gond nincs velük (kivéve amikor a másik nem tapogatásával kezd el viccelődni), de hiányzik valami, ami tényleg ütőssé tenné. Nagyon sok múlik azon, hogy mi a háttértörténet, ugyanis a spontán öngyulladásból ki lehet hozni valami egyedi eredményt, de az első kötet végéig ez nem történt meg.

Kaosmagier>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

A világ érdekes, a szereplők viszont sajna kevésbé…. Kicsit olyan érzésem van, hogy ez egy Soul Eater klón akart lenni, de még ott (számomra) tökéletes volt az egyensúly a jó történet és a humor közt, itt kicsit túltolták a weird karaktereket és sajnos ez a történet rovásásra ment. A képességek tetszenek, érdekes mi mindent lehet kihozni egy egyszerű „tűz irányításból”, valószínűleg azért megéri továbbolvasni, hátha jobb lesz a történet is.

Polyák_Margit P>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Nekem nagyon bejövös kis sorozatkezdés. Tetszett a manga és tetszett az anime is. Érdemes megnézni az animét is. Érdekes ez a spontán égéses dolog. Szeretem a nyomozgatós fantasykat és ebben lehet bőséggel nyomozgatni.

Mamuszy>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Egyszerűen imádom! :3 Szerintem eléggé erős kezdése volt a mangának is, ami azonnal meg tudja fogni az olvasót! Nagyon jó a párhuzam amúgy az anime meg a Manga között is, viszont volt pár rész itt, ami ha jól tudom kimaradt az animéből, de ugye ez egy viszonylag gyakori dolog. Hát én teljes mértékben csak ajánlani tudom, egy nagyon érdekes és különleges történet szerethető karakterekkel, és rengetek érzelemmel! Nekem az abszolút kedvencemmé vált! (*´▽`*)

beitghanima >!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Szerintem elég rendben van (az első kötet legalábbis). Körülbelül tetszik. Persze nem lehet hasonlítani a Soul Eaterhez, de egészen nosztalgikus érzés volt találkozni a hasonló stílussal. A grafika nagyon tetszik, viszont nem újdonság, ugyanaz mint a Soul Eaterben. Még a karakterek is mintha vissza-vissza kacsintanának. A női szereplők viszont nem tetszenek. Remélem jön egy új karakter majd a továbbiakban, aki nem gyámoltalan vagy meztelenkedik folyton.

Hajzer_Aida P>!
Atsushi Ohkubo: Fire Force 1.

Az alapsztori nagyon tetszik, a szereplők többsége is érdekes (még, ha nem is a legegyedibbek), de az a fajta fanservice, ami ebben a kötetben van, az nekem nem szugerál, főleg Tamaki részéről. Bár nem is én vagyok az ilyenek célközönsége. Shinra és Arthur rivalizálása viszont szórakoztató.
Nem rossz kezdés, és bízok benne, hogy egy jó kis shounen-fight cucc lesz ez is.

Fire Force sorozat · Összehasonlítás