Ájurvéda, ​táplálkozás, testi-lelki egyensúly 3 csillagozás

Atreya: Ájurvéda, táplálkozás, testi-lelki egyensúly

Napról napra mind több ember kezd egyensúlya, jó közérzete helyreállítása érdekében foglalkozni a z ájurvédikus gyógyítás ősi gyakorlatával. A több mint öt évezredes Ájurvéda olyan holisztikus rendszer, amely személyre szabottan közelíti meg a táplálkozást és a gyógyulást. Noha az Ájurvédát a gyakorlatba átültetni egyszerű dolog, annak koncepciója, szanszkrit terminusai gyakran zavarba ejtők. Atreya az Ájurvéda, táplálkozás, testi-lelki egyensúly című könyvben azonban az eddigi legkönnyebben emészthető formában tálalja mindezt: a mű tökéletes a kezdők számára, de azoknak is, akik már követni kezdtek valamilyen ájurvédikus programot.

Eredeti cím: Perfect Balance

Eredeti megjelenés éve: 2001

Saxum, Budapest, 2004
220 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637168036 · Fordította: Rákocza Richárd

Danadia>!
Atreya: Ájurvéda, táplálkozás, testi-lelki egyensúly

Azért olvastam el ezt a könyvet, mert felkeltette az érdeklődésemet, hogy Demcsák Zsuzsa ezzel az étrenddel fogyott le, meg elmúlt a Hashimotoja.
Nyugati szemmel (meg a blablát kihagyva) a lényeg, hogy egészséges lesz az ember és lefogy, ha nem eszik feldolgozott ételeket, minimális cukrot fogyaszt, mértékletes, nem eszik húst, tejterméket meg csak korlátozottan fogyaszt. Amúgy ez így van. :-)