Mellettünk ​lakik Harisnyás Pippi (Harisnyás Pippi) 7 csillagozás

Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Tomi és Annika nagyon szeretne egy játszópajtást. Egy szép nap, amikor átpillantanak a kerítésen a szomszédba, a nagy Villekulla villa kertjébe, egészen különös dolgot látnak. Egy kislányt, aki a hátán hozza be a lovát!
Harisnyás Pippi a neve, és rettentően erős. Nincs senki a világon, aki erősebb volna nála. Ez a kislány költözött be a Villekulla villába, a lovával, és kis majmával, akit Nilsson úrnak hívnak.
Pippinek nincs apja és anyja, aki ágyba zavarhatná este, amikor éppen a legjobban játszik. Pippi mindig azt teszi, amihez kedve van!

Eredeti megjelenés éve: 1947

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
24 oldal · ISBN: 9789636299231 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Ingrid Nyman
Egmont-Hungary, Budapest, 2003
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636278865 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Ingrid Vang Nyman

lauranne
Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Nagyon tetszett, igaz rossz döntés volt, hogy a lányomnak elalvás előtt olvastam, mert teljesen felélénkült tőle. Rosszalkodni akart, ugrálni akart, kiabálni akart, butáskodni akart, egyszerűen Harisnyás Pippi akart lenni. Meg is kaptam az uramtól, hogy soha többet Pippi estére.
Egy mondattal bajban voltam: „Pippinek nincs anyukája és apukája sem, azonban ő egyáltalán nem bánkódik ezen, azon egyszerű oknál fogva, hogy így legalább nincs, aki minden butaságért rászóljon.”
Ezt hogy magyarázzam meg a négy éves kislányomnak. De értette a lényeget, úgy döntött, hogy ő mégsem akar igazán Harisnyás Pippi lenni, jobb, hogy van neki anyukája, apukája, és ezt anyuka is, apuka is örömmel nyugtázta.

molybaba
Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Aranyos történet egy hihetelenül erős és szeretetreméltó kislányról.
Néha már-már kicsit túlzásba is esett az író, de ez a varázslatos mégis valóságos világ minidg elbűvöli a gyerekeket. Szerintem nem sokan lennénk, akik nem szeretnének Harisnáys Pippivel, Nilson úrral és a lóval találkozni. :)
A kedvencem a cirkuszos rész :D
Aki nem olvasta, de szereti a gyermekirodalmat, mindenképpen ajánlom, hogy vegye fel a listájára ezt a könyvet is.

Luca87 I
Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Nem semmi kislány ez a Harisnyás Pippi, az biztos. Nagyon aranyos mese, csodaszépek a képek, minőségi a papír, nagyon jó fordítás (mit is várhatnánk Tótfalusitól), szuper esti mese lehet belőle.