Mellettünk ​lakik Harisnyás Pippi (Harisnyás Pippi) 15 csillagozás

Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Tomi és Annika nagyon szeretne egy játszópajtást. Egy szép nap, amikor átpillantanak a kerítésen a szomszédba, a nagy Villekulla villa kertjébe, egészen különös dolgot látnak. Egy kislányt, aki a hátán hozza be a lovát!
Harisnyás Pippi a neve, és rettentően erős. Nincs senki a világon, aki erősebb volna nála. Ez a kislány költözött be a Villekulla villába, a lovával, és kis majmával, akit Nilsson úrnak hívnak.
Pippinek nincs apja és anyja, aki ágyba zavarhatná este, amikor éppen a legjobban játszik. Pippi mindig azt teszi, amihez kedve van!

Eredeti megjelenés éve: 1947

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636299231 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Ingrid Nyman
Egmont-Hungary, Budapest, 2003
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636278865 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Ingrid Vang Nyman

krlany I>!
Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Harisnyás Pippi az a kislány, aki szeretne lenni a gyerekek nagy része. Rosszcsont, ám de jószívű, benne van minden mókában, izgalmas vele egy délután, egy nap, merész, bátor, csintalan, és nem béklyózzák meg a kötöttségek, szabályok. Amolyan igazi gyerek felfedezéssel, kipróbálással, határok feszegetésével.

Luca87 I>!
Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Nem semmi kislány ez a Harisnyás Pippi, az biztos. Nagyon aranyos mese, csodaszépek a képek, minőségi a papír, nagyon jó fordítás (mit is várhatnánk Tótfalusitól), szuper esti mese lehet belőle.

2020: Valóban szuper esti mese lett belőle.

Breena>!
Astrid Lindgren: Mellettünk lakik Harisnyás Pippi

Aranyos történet egy hihetelenül erős és szeretetreméltó kislányról.
Néha már-már kicsit túlzásba is esett az író, de ez a varázslatos mégis valóságos világ minidg elbűvöli a gyerekeket. Szerintem nem sokan lennénk, akik nem szeretnének Harisnáys Pippivel, Nilson úrral és a lóval találkozni. :)
A kedvencem a cirkuszos rész :D
Aki nem olvasta, de szereti a gyermekirodalmat, mindenképpen ajánlom, hogy vegye fel a listájára ezt a könyvet is.

Harisnyás Pippi sorozat · Összehasonlítás