Juharfalvi ​Emil (Juharfalvi Emil 1.) 63 csillagozás

Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Emil, aki egy dél-svédországi tanyán cseperedik fel, jól ismert figurája a gyermekirodalomnak. Ő az örök rosszcsont, aki ha moccan is, már rögtön valami galiba támad körülötte. Márpedig a magafajta fiúk ritkán ülnek meg egyhelyben. Minden érdekli őket, mindent ki akarnak próbálni, nem ismerik a lehetetlent. Dehogyis rosszak ők, kis szívük tele van szeretettel családjuk és környezetük iránt. De hát a környező világ nehezen viseli az egyre újabb és egyre vaskosabb meglepetéseket. Az még csak hagyján, hogy a mohó Emil feje beleszorul a levesestálba, és doktorhoz kell menni, hogy leoperálja róla, meg hogy lenyeli a spórolt pénzt, meg hogy kishúgát felvonja a zászlórúd tetejére, és hogy kis híján tönkreteszi szülei nagyszabású vendégségét. Hanem amikor titkon lóra kap, és egyedül elkocog szülei után a mozgalmas népünnepélyre, akkor már bizony valódi kalandok sora kezdődik. Ám rettenthetetlen kis barátunkat nem kell félteni, mert egyetlen fapuskával elfogja a régóta körözött rablót!

Eredeti cím: Emil i Lönneberga

Eredeti megjelenés éve: 1963

Móra, Budapest, 2013
68 oldal · ISBN: 9789631197006 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg
Móra, Budapest, 2013
84 oldal · ISBN: 9789631194012 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636281289 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg

anni_olvas
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Sikerült végigröhögnünk a kisfiammal. Annyira rosszcsont ez az Emil, hogy az már fantasztikus!

Lahara ISP
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Annyira jó hangulata van a könyvnek, hogy én is vágyom, hogy a Macskaháj-tanyán éljek!
Itt van Emil, aki nem rossz, de mégis ezernyi csintalanságot csinál, aztán a bájos kis Ida, akinek Emil mindig kitalál valami szórakozást.

PuPilla

Pippi kisfiúknak :)
Abban az időszakomban olvastam, amikor nagyon nagy büszkeséggel töltött el, ha minél hamarabb olvastam el egy-egy könyvet. Ezt pl egy nap alatt, azt hittem ezzel kb, valami rekordokat döntögetek… :) gyerekkor, habos gyerekkor… :)

Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Emil nem rosszaságból rosszalkodik, hanem, mert mohó és kíváncsi és élénk… szóval nagyon életrevaló. Viszont tanul a hibáiból és vigyáz, hogy mindig új csibészségeket kövessen el. Szóval nagyon kreatív is. És szereti Alfrédot meg némi csipkelődéstől eltekintve Idát és bizonyára Linát is, na meg persze a mamát és a papát, csak néha kicsit borzolja az idegeiket a szófogadatlanságával. Na és, a papa pedig zsugori kicsit. Mindenkinek vannak rossz tulajdonságai. Márpedig Emil rossz tulajdonságai nagyon szórakoztatóak és szeretetreméltóak. A logikája pedig egyszerűen kivédhetetlen.

berlin
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Egyszerűen érthető, bájos történet. Főleg a fiamnak tetszett, aki igazolva érezte a könyv által a saját csínytevéseit is.

raczlilian
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Első olvasmányaim közé tartozik ez az aranyos kis történet egy rosszcsont fiúcskáról, aki állandóan bajba keveredik (olykor szándékosan, máskor pedig véletlenül). Emlékszem, hogy amikor befejeztem, teljesen le voltam döbbenve, hogy egy nap volt az egész…! Nos, igen, ha fel lehet róni ennek a könyvnek bármiféle hibát, az az, hogy nagyon rövid, így hát akik még kicsit visszahúzódóak és előítéletesek a 8-900 oldalas könyvszörnyetegekkel szemben, azoknak könnyű szívvel, őszintén ajánlom. A remek humorral előadott, megmosolyogtató gyerekcsínyeknek köszönhetően a rengeteg felszabadult nevetés és vidámság garantált. :)

Scriptum
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Egyszerűen az van,hogy fiatalabb koromban is faltam ezt a könyvet és agyon nevettem magam!Nos,most sincs ez másként ennyi idősen sem!Emil történeteit,csínytevéseit imádni lehet csak!

icetea
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

Ezt olvastam el legelsőnek.
És persze akkor is nagyon tettszett, ezért még jó párszor elolvastam, sőt a hugomnak is ebből meséltem régebben. :)

nandras
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil

3 este alatt könnyedén befaltuk a 3 történetet és kisfiam mellett én is élveztem. Jöhet a többi is meg valamikor majd a Pippi történetek is.

Bogas P

Tudta ugyanis, hogy nemsokára szabadon engedik, mert sosem szokták hosszú időre bezárni az asztalosfészerbe.
– Csak amíg alaposan meggondolod, mit csináltál – szokta mondani apja –, hogy még egyszer ne jusson eszedbe ilyesmi.
Emilre nem is lehetett panasz e tekintetben, hiszen ugyanazt a csibészséget sose követte el még egyszer, inkább folyton újakat eszelt ki.

Június 10.

Bogas P

Jullát odairányította a kerítéskapuhoz, hogy valahogy fel tudjon evickélni a hátára. Amilyen életrevaló gyerek volt, ezt is megoldotta.
– Most pedig rajta! – kiáltotta. – Haja-haja hali-hó! Marcsa nénitől majd elbúcsúzun, ha már visszajöttünk.

Július 8.

Bogas P

– Sokba fog ez kerülni – sóhajtott apa. – De ha már vendégség, akkor legyen igazi. Hanem a húsgombócokat egy hajszálnyival kisebbre is csinálhatnád.
– Épp akkorára csinálom, ahogy dukál! – vágta oda anya. – Épp akkorára, éppolyan kerekre és éppolyan barnára!
És úgy is csinálta. Készített azonfelül sült oldalast és borjúszeletet, heringsalátát és pácolt heringet meg almás lepényt, aztán főtt angolnát, mindenféle mártást és pudingot, azonkívül két óriási túrótortát, s végül egy különlegesen finom kolbászt, amelynek hírére messze földről, még Szélesrétről és Cserkéről is eljöttek az emberek, hogy megízlelhessék.

Június 10.

Juharfalvi Emil sorozat · Összehasonlítás