Only ​Serious About You 2. (Only Serious About You 2.) 16 csillagozás

Asou Kai: Only Serious About You 2.

Yoshioka has gotten quite used to having Osawa and Chizu living in his home. Bonding together as a family, he is unprepared for the day Chizu”s mother reappears and asks Osawa to return the child to her as she has remarried. Is this the end for their little family? The conclusion to the tender love story of a single parent, his newfound love, and the little girl who loves both her fathers as much as they treasure her.
– END –

Fairymysz >!
Asou Kai: Only Serious About You 2.

Mikor elolvastam a tartalmát és láttam, hogy egyedülálló apuka az egyik főszereplő, rögtön tudtam, hogy hacsak a mangaka nagyon el nem rontja – már pedig Asou Kai jó mangaka, kicsi az esély rá –, akkor nagyon jól fogok szórakozni. És ez bizony be is igazolódott.
Oosawa egyedül neveli kislányát Chizut, miután elvált a feleségétől. Egy kis bárban dolgozik szakácsként, emiatt nagyon kevés ideje marad a kislányra. Egyik állandó vendégük Yoshioka, aki meleg, csélcsap és szégyentelenül flörtöl mindenkivel. Oosawa nem egy hódítását és szakítását látta a férfinak, így meg van róla győződve, hogy a másik férfi megbízhatatlan és nem lehet rá számítani. Ez a véleménye akkor dől meg, amikor Chizu megbetegedésekor Yoshi az első, aki segít rajta.
Kifejezetten tetszett a történetben, hogy bár Yoshi az elejétől flörtöl Oosawával, igazából elég lassan jönnek össze. Ráadásul a történet nem csak a kettejük kapcsolatára fókuszál, hanem bemutatja milyen nehéz egy egyedülálló apa (szülő) dolga és, hogy milyen nehéz eldönteni, mi is az igazán jó a gyermeke számára. És persze nem könnyű megbízni egymásban.
Nagyon sajnálom, hogy csak két kötet, mert szívesen olvastam volna még tovább, hogy alakul az életük, illetve a mellékszereplők is nagyon a szívemhez nőttek.

Lilla_Miko >!
Asou Kai: Only Serious About You 2.

Nagyon tetszett a történet. Kellően megható és aranyos. Törölgettem néha a könnyeimet olvasás közben. Nagyon örülök, hogy olvashattam, mert rendkívül szívet melengető. Sajnálom, hogy nincs folytatása, szívesen olvastam volna még, akár azt is, hogyan kezelik a különböző helyzeteket egy párként. Plusz Chizura is kíváncsi lettem volna, milyenné válik két apa mellett.

kriszmanesz P>!
Asou Kai: Only Serious About You 2.

Asou sensei olyan gyönyörűen rajzol, hogy ha nem is olvasom a történetet – ami egyébként még mindig nagyon romantikus és kellően drámai –, akkor is élvezet ez a manga.

Athnys P>!
Asou Kai: Only Serious About You 2.

Hát én ezt a két kötetet úgy ahogy van imádtam. Ő.Ő A rajzolás gyönyörű, a karakterek imádnivalóak, különösen Chizu és a történet is nagyon szépen van felépítve. Borzasztóan szép történet. A második kötet végén lévő, jövőbeli kis „slice of life” jelenetek különösen megmelengették a szívemet, az érzelmi hullámvasút után nagyon kellettek ezek a kis cukiságok még a manga végére. ^-^
Csak ajánlani tudom ezt a történetet, számomra teljes telitalálat volt. :)