Bukott ​angyal (Morwen 1.) 43 csillagozás

Ashley Carrigan: Bukott angyal

A ​pörgős, akciókkal teli vámpírregényben nincs fennkölt vágyakozás, a hősök térdig járnak a szenvedélyben, terrorban. Végeláthatatlan ámokfutás az életük. Két dolog számít a kárhozottak birodalmában: vér és hatalom. Szó sincs romantikus halhatatlanságról! Ez itt maga a kőkemény Rock & Roll!
A második évezred végén New-Yorkban egy halandó a véletlenek közjátékának köszönhetően belekeveredik az éjszaka titkokkal teli világába. Angelina az első ijedtség után, próbálja elfogadni, hogy a férfi, akit választott vérivó. Szembesülnie kell a ténnyel, hogy az éjszaka démonai igenis léteznek, valóságosan ott ólálkodnak a sötét kapualjakban, parkokban áldozataikra lesve, hogy hódoljanak örök szenvedélyüknek, amely rabságban tartja őket. Középszerű halandó élete új fordulatot vesz, miután a vámpírszerelme mellett dönt, hiszen ezzel magára szabadítja a férfi ellenségeit a kárhozottak összes nyűgével és fenyegetésével együtt. Mivel lehet legyőzni egy halhatatlan kreatúrát, akin nem fog… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Publio, 2014
puhatáblás · ISBN: 9789633970645
Publio, Budapest, 2014

Tóth_Orsolya_3 P>!
Ashley Carrigan: Bukott angyal

A végére tetszett meg igazán, akkor már szinte letenni sem tudtam.
Kicsit nehezen indult be a történet, de aztán egymást követték az események. Főhősnőnk nagy változáson megy keresztül minden téren, mire megtalálja önmagát és a szerelmet. Leot nagyon sajnáltam, de Melkort öröm volt újra látni ebben a könyvben is a Halál és Glóriában már felkeltette a figyelmem.
Sokszor nem értettem egyet Angelina/Morwen döntéseivel, de határozottan pozitívan változott a történet végére.
A vége nem éppen HEA, de reménykedem, hogy a következő részek kárpótolnak és Melkor ismét feltűnik majd.

Jucush84 P>!
Ashley Carrigan: Bukott angyal

Megmondom őszintén Anita Blake és a FTT után kicsit félve nyúlok vámpíros könyvekhez. De ez a maga nemében újdonságként hatott rám. Eseménydús, fordulatos történet. Az elején meg kell várni, amíg felpörögnek az események, de onnantól kezdve szárnyalás! A karakterekkel nem szimpatizálok, még, de szívesen olvasnám a folytatást.
Nem tökéletes, de erős kezdet magyar író tollából.

ieszti>!
Ashley Carrigan: Bukott angyal

A könyv eleje nem igazán tetszett. Megfordult a fejemben, hogy abba is hagyom, de hát nem szeretek könyveket félbehagyni, úgyhogy olvastam tovább. Lassunak tűnt, ugyanakkor néha egyik pillanatról a másikra történtek dolgok előzmények nélkül… Főhőseink jellemét se éreztem elég kidolgozottnak.
Számomra onnan kezdett el érdekes lenni a könyv, hogy eltellt 2 év… a cselekmény is fordulatosabb lett, és Melkor felkeltette az érdeklődésem.
A vége viszont tipikusan várakozással teli, majd egyszer jöhet a következő rész is…

Ashley Carrigan: Bukott angyal

Nagyon szép átfogó történet volt ez, mondhatni kerek, azonban a megvalósítás nem tudott teljesen magával ragadni. Elindultunk A pontból és megérekztünk B pontba. Nagyon szép íve volt mindennek, nem volt benne hiba. Mégis, hiányoltam valamit. Ráadásul a szemöldököm is sokszor a homlokom közepére csúszott egy-egy mondat vagy szó láttán.
Angelinának nem sikerült megszerettetnie magát velem, a döntéseit meg aztán időnként egyáltalán nem értettem és a többi szereplőt sem sikerült a szívembe zárnom vagy akár egyet is közülük. Nekem pedig vagy szeretnem, vagy gyűlölnöm kell valakit egy történetben, de ők még a vérnyomásom sem emelték meg. Leonardó az egyik leggyengébb vámpír volt, akivel az utóbbi időben „találkoztam”. Sokkal inkább tűnt embernek, mint vámpírnak. Nem is értem, hogy Angelina és ő hogyan találtak egymásra. Mármint egyáltalán nem érteztem a szikrát.
A befejezést annyira nem éreztem függővégesnek és kegyetlennek, hogy azonnal a folytatásért kapjak, de azért azt sem mondanám, hogy nem folytatom a sorozatot.

sahi P>!
Ashley Carrigan: Bukott angyal

Nagyon izgalmas történet. Az elejétől fogva tartott. Nem állítom, hogy Morwen minden tettével, döntésével mindig egyetértettem. Egy volt állandó ebben a könyvben a változás. Nem tökéletes, de ami biztos, kíváncsi vagyok a többi kalandra is.

Ashley Carrigan: Bukott angyal

Viszonylag elég izgalmas és érdekes vámpírmese volt. Voltak benne persze áthallások Karen Chance Megérint a sötétség és Frost Cat és Bones történeteiből is. A főhős csaj, Angel (későbbi Morwen) érdekes, meglehetősen makacs személyiség némi anitablakes beütéssel (latin típus) . Sajnos a szerelmi szálak kicsit elnagyoltak voltak, sokszor nem értettem mit kavart az írónő (szegény Leo!). Volt némi kuszaság is a történetvezetésben, ide-oda ugrálás a cselekményben. Kedves Ashley, lenégerezni a szereplőket viszont politikailag inkorrekt, keress más jelzőt szerintem rájuk.
Általában véve elég szórakoztató és izgalmas olvasmányt kaptunk egy magyar írónő tollából.

Andreea_Vigh>!
Ashley Carrigan: Bukott angyal

Batran ajanlom mindekinek aki szereti az akciokkal es varatlan fordulatokkal teli vampirregenyeket, mert Ashley konyve valami egeszen uj, a tomegevel kiadott vampiros konyvek kozul kiemelkedoen egyedi stilusa van.
Esemenydus, fordulatos cselekmeny alakul ki, a fejezeteket olvasva kovetjuk Angelinat a karhozat fele vezeto uton, sok-sok csavar, uj szereplokkel, eros vampirokkal ismerkedhetunk meg. A leirasok nagyon valosagosak es erzekletesek.Egyszeruen el kell olvasni!!!
Nagyon buszke vagyok Ashley sikerere, remelem meg tobb tortenete is kiadasra kerul, en nagyon varom!

gisa1223>!
Ashley Carrigan: Bukott angyal

Kicsit nehezen indult be a történet, de a vége igencsak tetszett.
Ajánlom mindenkinek aki egy kis fantasy – ra vágyik, de mégsem azt a túlgondolt elvakultságot keresi. Egy hátrány számomra, hogy icipicit a vontatottság érzését kelti.

Janci>!
Ashley Carrigan: Bukott angyal

Remekül megírt akciókkal teli regény. Szerethető karakterekkel, fordulatos eseményekkel átszőtt történet. Végigkövethetjük benne a főhős rögös útját a halandóságból a halhatatlanság felé. Figyelmünket az írónő nem várt fordulatokkal tartja fenn a kötet végéig, Felkeltve bennünk a vágyat Morwen sorsának nyomon követésére. Letehetetlen könyv! csak ajánlani tudom!

Mrs_Curran_Lennart P>!

Nem értettem, hol romlott el ez az egész. Mikor lettem én egy glamour bolond divatmaca és ő egy sznob karrierista farok.

Mrs_Curran_Lennart P>!

– Mi van a férfiakkal, most, hogy a doki után facér vagy? – villant
Miranda szeme cinkosan.
– Ez egy jó kérdés. Egyelőre annyit mondhatok, hogy életem
legkomplikáltabb esetével állok szemben – elnevettem magam.
– Miért, nős a pasi?
– Dehogy! – beharaptam az ajkam, ’csak vámpír’ – gondoltam, de
ezt mégsem árulhattam el a testvéremnek.

_Katie_ P>!

A halhatatlanságba, az öröklétbe is bele lehet fáradni.

_Katie_ P>!

…ha megmentünk valakit, akkor utána felelőséggel tartozunk érte.

_Katie_ P>!

Épeszű, normális nő nem akarhat egy vérszívóval keverni.

Morwen sorozat · Összehasonlítás