Elon ​Musk és a fantasztikus jövő feltalálása 22 csillagozás

ifjúsági változat
Ashlee Vance: Elon Musk és a fantasztikus jövő feltalálása

Napjainkban kevés az olyan inspiráló személyiség, aki hajthatatlansága és eredeti látásmódja révén számos technológiát forradalmasítva, több területen is maradandót alkot. Elon Musk ilyen példakép: valóságos látnokként vitte sikerre eddigi vállalkozásait, többek között az elektromos autókat fejlesztő Tesla Motorst és a kereskedelmi űrutazást megújító Space X-t.

Különösen nehéz életutat járt be, mire a Szilícium-völgy egyik legismertebb vállalkozója lett. Gyermekkorát Dél-Afrikában töltötte, ahol zsenialitása miatt kilógott a sorból. Később innovatív üzletemberként nem mindennapi kockázatokat vállalt, így sokszor szinte az alapoktól kellett újra építenie birodalmát.

Buktatókkal és sikerekkel teli története önmagában is lenyűgöző, Elon Muskot azonban leginkább az teszi szuperhőssé, hogy modern technológiai megoldásaival, környezettudatos módon keres válaszokat korunk kihívásaira: a jövő izgalmas, optimista képét festi elénk.

Eredeti cím: Elon Musk and the Quest for a Fantastic Future, Young Readers’ Edition

Eredeti megjelenés éve: 2017

HVG Könyvek, Budapest, 2019
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633047583 · Fordította: Weisz Böbe, Dufka Hajnalka
HVG Könyvek, Budapest, 2019
224 oldal · ISBN: 9789633047958 · Fordította: Dufka Hajnalka, Weisz Böbe

Barby2005>!
Ashlee Vance: Elon Musk és a fantasztikus jövő feltalálása

Ez az ember egy őrült. A szó lehető legjobb verziójában. Nem véletlenül kezdődik úgy az egész könyv, hogy:
„-Őrültnek tart? – ezt a kérdést szegezte nekem Elon Musk…”
Ahonnan indul, amilyen családból és országból jön, a megpróbáltatásokkal teli gyerekkorán át, a küzdelmes egyetemi évekig… Amit ő letett az asztalra. Valami eszméletlen. Csak kapkodtam a fejem olvasás közben: Zip2, X.com, Paypal, Life to Mars Foundation, SpaceX, Tesla, Solarcity… nem tartom hülyének magam, de ezt még én is nehezen tudom követni, hogy mit épített fel a semmiből egymás után, és hányszor ment majdnem csődbe, vagy hányszor lett majdnem vége hirtelen a tündérmeséjének. Hihetetlen egy pasas.
Elon Musk napjaink egyik legsikeresebb (és a világ 3. leggazdagabb!) üzletembere. A könyvtárban sajnos csak az ifjúsági verzió volt éppen bent, amikor eszembe jutott, hogy amúgy régóta el akarom olvasni, ettől függetlenül a könyv kiolvasása után úgy gondolom, hogy sok fiatalnak ad képet arról, hogy ha tényleg vannak terveid, céljaid, proaktív vagy, tanulsz, kockáztatsz, és erőn felül teljesítesz [és…és…és…], akkor elérhetsz valamit. Akár nagyon sokat is. A sikert (általában) nem adják ingyen. És megtartani talán még nehezebb, mint felülni a trónra és felvenni a koronát. Musk sok mindent feladott, tönkrement a családi élete, sokszor táncolt pengeélen, és nézzük meg hol tart jelenleg. Valami hihetetlen. Örülök, hogy elolvastam. Utána is fogok nézni, hogy jelenleg hol tartanak a projektjei (és a részvényei :D).

Renáta_G>!
Ashlee Vance: Elon Musk és a fantasztikus jövő feltalálása

Elon Musk nevét a világon mindenhol ismerik. Az elmúlt húsz évben meghozta számára az ismertséget, elismertséget. A Szilícium-völgy egyik legismertebb vállalkozója lett hála többek között a PayPal-nek, a Tesla Motors-nak és a SpaceX-nek. Bár sokan és sokat cikkeznek róla, könyvek is jelentek meg, Ashlee Vance volt az első riporter, aki bepillantást nyerhetett Musk világába.

Élete során rengeteg hullámvölgyet, hullámhegyet megjárt. A kötetben kemény gyerekkoráról, akadályokkal tarkított ifjúságáról, sikereiről és kudarcairól is olvashatunk. Valamint számos érdekes és izgalmas emberről, akik keresztezték az őrült zseni útját. Miért nevezem így? A könyv olvasása közben számtalan alkalommal fordult elő, hogy az egyik oldalon nyugtáztam, hogy ez a pasi bolond, majd a következő oldalon jött valami olyan infó, amitől nem tudtam más jelzőt használni rá, mint a zseni. Egy nagyon mozgalmas életút rövid összefoglalása ez a kötet. A posztban nagy vonalakban vázolom Elon Musk útját, de mindenkinek ajánlom ezt a könyvet. Nem kell sem IT-, sem autó-, sem űrrajongónak lenni, hogy egy ilyen érdekes ember élete lekösse a figyelmünket, ráadásul Ashlee Vance nagyon jól ír. Egy jó riporter és egy színes egyéniség látványos életútja pedig csak kellemes órákat okozhat az olvasónak.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2019/03/24/elon_musk_es_a_fa…

Urbán_Szabó_Gábor>!
Ashlee Vance: Elon Musk és a fantasztikus jövő feltalálása

Ashlee Vancetől most olvastam először bármit is, viszont nagyon jó író és/vagy Elon Musk olyan jelenség, akinek határozottsága, hajmeresztő -és megvalósítható- ötleteit hajtó elkötelezettsége, lendülete, inspiráló hozzáállása még ebből a karcsú 200 oldalból is hiba nélkül szökött át a szobába, a trolira vagy bárhová, ahol épp olvastam.

Levenzia>!
Ashlee Vance: Elon Musk és a fantasztikus jövő feltalálása

Kívánságlistán volt az Elon Musk könyv, a könyvtárban viszont belefutottam az ifjúsági verzióba. Azt hiszem ennyi információ nekem elég is volt. Amire kíváncsi voltam, megtudtam.Nekem ez is túl tudományos, és kicsit vontatott is volt a végére.Azt hiszem a másik verziót el is engedem. Valószínűleg sem én, sem a családom nem lenne az embere, ha munkáról van szó. ( vagyis konkrétan vagy munkád, vagy családod van ). Nyilván van, aki tud így élni.