Mondj ​nemet! 3 csillagozás

Hogyan jelöljük ki a határokat gyerekeinknek
Asha Phillips: Mondj nemet!

A Móra családi iránytű legújabb kötete a gyereknevelés során jelentkező határok kijelöléséhez nyújt segítséget. Mi a legjobb módszer az időkorlátok felállítására, az étkezési és az elalvási szokások megváltoztatására? Asha Phillips a téma elsőszámú szakértőjeként az egyes korosztályok szerint tagolva válaszolja meg ezeket az égető kérdéseket.
Egyre több gyerekről hallani, akiket összeférhetetlen viselkedésük miatt el kell tanácsolni az óvodából vagy az iskolából. Mit tehetnek ez ellen a szülők? Hol húzzák meg a határokat, és hogyan tartassák be azokat? Mi a legjobb módszer az időkorlátok felállítására, az étkezési és az elalvási szokások megváltoztatására? Asha Phillips a téma elsőszámú szakértőjeként az egyes korosztályok szerint tagolva válaszolja meg ezeket az égető kérdéseket a baba születésétől a kamaszkor végéig.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra családi iránytű Móra

Móra, Budapest, 2018

Morn>!

Asha Phillips: Mondj nemet! Hogyan jelöljük ki a határokat gyerekeinknek

Egész jó volt, ez sokkal jobban tetszett, mint többi társa. Tudnak ebben a sorozatban hasznos dolgokat is kiadni. :) Szerencsére itt nem éreztem túlkapásokat, meggondolatlan tanácsokat. Hasznos, de azért nem szentírás.

Móra, Budapest, 2018
lokonszki_barbii>!

Asha Phillips: Mondj nemet! Hogyan jelöljük ki a határokat gyerekeinknek

A könyv igazán olvasmányos, nem tartalmaz sok szakzsargont így bárki számára érthető lehet szinoníma szótár nélkül is. :D
Nagyon jó alap lehet arra, hogy mindenki képet kaphasson arról, hogy mikor és miért kell/érdemes nemet mondani egy gyermeknek bizonyos időszakokban. Nagyon érdekes példákat ír le a saját praxisával kapcsolatban, melyekkel magyarázatot ad a szóban forgó témákra, így elképzelhetőbbé és érthetőbbé téve azt. A könyv úgy gondolom szépen felépített, minden fejezet önmagában is helytálló, de érdemes az egészet egyben olvasni, mert visszautalások illetve, előre utálások minden korszakra vonatkozóan vannak.