Fermentáljunk! 7 csillagozás

Asa Simonsson: Fermentáljunk!

Káposzta, ​só, víz… és idő. Csupán ennyi kell ahhoz, hogy elkészítsük az egyik legegészségesebb élelmiszert, a savanyú káposztát.

A fermentálás, az élelmiszerek tartósításának hagyományos módszere, nem csupán meghosszabbítja a hozzávalók élettartamát, és fokozza a bennük lévő természetes ízeket, hanem megvan az a jelentős előnye is, hogy egyben emészthetőbbé teszi őket. Így a fermentek nagyon hatékonyan járulhatnak hozzá ahhoz, hogy az emésztőrendszerünk egyensúlyban legyen, mi pedig jobb egészségi állapotban.
Nagyon sok más érv is szól a fermentált ételek mellett: megfizethetők, egyszerű elkészíteni őket, új és különleges ízeket, aromákat, állagokat ismerhetünk meg általuk, ráadásul a fermentálás az ételkészítés csodásan kreatív módja.
Érthető, hogy villámsebesen terjed a népszerűsége.
A fermentáció jótékony hatását a savanyú káposztán kívül még nagyon sok mindenben megtalálhatjuk. Ez a részletes, praktikus könyv azt is megmutatja, miként tudunk… (tovább)

Csipet, 2020

Kkatja>!
Asa Simonsson: Fermentáljunk!

Asa Simonsson: Fermentáljunk! Savanyú káposzták, kimcsik, fermentált zöldségek, gyümölcsök és italok, magsajtok, kenyerek

Nem is tudom, hogy hol hallottam először a fermentálásról, de megtetszett a gondolat és amikor szembejött ez a könyv, nem volt kérdés, hogy ki akarom próbálni….
Azóta megvan a harmadik adag fermentált zöldségmixem (egyelőre csak sós vizes felöntéssel csináltam) és remekül működik, azóta csak ezt esszük savanyúként vagy magában, annyira kellemesen savanyú és nem olyan vegyszerízű, mint a piacos vagy a bolti savanyúságok. A legjobb állagot a sütőtökkel, céklával, retekkel és a finomra vágott sárgarépával értem el, a káposztát tovább kell hagynom puhulni.
A könyvben isteni receptek vannak, jó leírásokkal és fotókkal, mindet meg fogom csinálni a fűszeres kimcsitől a fermentált üditőkig.
Egyszerű és nagyszerű, ajánlom minden kísérletezni vágyónak.

Rekuuu663>!
Asa Simonsson: Fermentáljunk!

Tudtam, hogy szuper ajándékot kaptam, de ez annyira izgalmas kalandra hív, fermentálás természetesen. Az első dolgom volt egy üveg káposztát elkészíteni….azóta az csodás lett. Majd végére értem a könyvnek és egyre jobban vágyok még alkotni belőle.

Ninácska P>!

A kefirgombák nagyon érzékenyek, és könnyű őket véletlenül megölni. […] A vízikefirgombák hihetetlenül gyorsan szaporodnak, szinte szabad szemmel láthatjuk, ahogy egyre több és több van belőlük. A felesleges gombákból adjunk a barátainknak, és vegyük rá őket, hogy készítsenek vízikefirt, így kérhetünk egymástól gombákat, ha véletlenül kimulasztanánk a sajátjainkat.

150-151. oldal, ALAPOK: Vízikefir

Ninácska P>!

Ahhoz, hogy az ital készítése közben véletlenül se öljük meg a gombáinkat, arra jutottam, hogy 48 óránál tovább soha ne hagyjuk őket magukra, télen talán kihúzzuk 72 óráig. 48 óra után a gombák elválnak a folyadéktól, bár annak talán még így is édes íze lesz. Ilyenkor öntsük a folyadékot a gombák nélkül egy felnyitható tetejű üvegbe, és még 24-48 órát hagyjuk szobahőmérsékleten. A cukor nagyja eltűnik, a maradék cukortól pedig pezsegni fog. Amíg nem álltam rá erre a ritmusra, rendszeresen megöltem a vízikefirgombáimat.

151. oldal, ALAPOK: Vízikefir