A ​Sellőlény (Pax 6.) 3 csillagozás

Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

Ez a sorozat egyre izgalmasabb!
Eric, 11 éves

A BENNÜNK LÉVŐ FÉLELEM A LEGERŐSEBB BÖRTÖN
Amikor Alrik és Viggo iskolájában tematikus napot tartanak, történik valami egészen félelmetes. Alrik alatt beszakad a jég! Talán a sellőlény csalogatja áldozatait a jégpáncél alól? Ráadásul a Gripsholm kastélyba új intéző érkezik, aki valahogy hátborzongató. Mindennek a tetejébe pedig a fiúk anyja is megjelenik Mariefredben… a legrosszabb meglepetéssel! És még csak nem is sejti senki, hogy a meglepetés milyen következményekkel jár majd!
A sellőlény a PAX-sorozat hatodik része.

Európa, Budapest, 2018
224 oldal · ISBN: 9789634059202 · Fordította: Pap Vera-Ágnes · Illusztrálta: Henrik Jonsson

Saille P
Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

Nem olvastam a sorozatból még semmit, csupán ezt az egy könyvet, de a sztori gy is érthető volt. Voltak persze hátrautalások, de nem zavaróan, a hiányzó infókat ki lehetett könnyen következtetni. A sztori egy gyilkos sellőről szólt, aki után nem csak Viggóék nyomoznak, és aki persze először összetévesztenek egy másik szereplővel. Ám aztán, némi életveszély árán minden kiderül, bár, amint láthatjuk a titokzatos fekete boszi tovább folytatja ármánykodását…. Jópofa, könnyen emészthető, nem túl félelmetes ifjúsági misztikus regény. Aranyos volt, de nekem már kicsit kevés, nem biztos, hogy folytatni fogom….

Sybilla
Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

A végén a a fordulat nagyon tetszett, de mégsem lett a kedvenc könyvem a sorozatban.