A ​Sellőlény (Pax 6.) 25 csillagozás

Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

Ez a sorozat egyre izgalmasabb!
Eric, 11 éves

A BENNÜNK LÉVŐ FÉLELEM A LEGERŐSEBB BÖRTÖN
Amikor Alrik és Viggo iskolájában tematikus napot tartanak, történik valami egészen félelmetes. Alrik alatt beszakad a jég! Talán a sellőlény csalogatja áldozatait a jégpáncél alól? Ráadásul a Gripsholm kastélyba új intéző érkezik, aki valahogy hátborzongató. Mindennek a tetejébe pedig a fiúk anyja is megjelenik Mariefredben… a legrosszabb meglepetéssel! És még csak nem is sejti senki, hogy a meglepetés milyen következményekkel jár majd!
A sellőlény a PAX-sorozat hatodik része.

Európa, Budapest, 2018
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634059202 · Fordította: Pap Vera-Ágnes · Illusztrálta: Henrik Jonsson

diamondfox>!
Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

Úgy vártam erre a kötetre, mint a Messiásra anno… komolyan, ez a rövid történetes sorozat képes függővé tenni az embert. A legjobb az egészben, hogy ismét rájöhettünk, hogy a svédek ott fenn igencsak el vannak borulva agyilag: elég csak a skandináv krimik némelyikére gondolni, ez meg a gyerek-mitológiai verzió. Nem tudom, hogy ezeket a lényeket ténylegesen a helyi folklórból szedik-e, de ígyis és úgyis imádom! Részletgazdag, mégsem túl hosszú, a rajzok néhol már-már túl részletesek – és mégis, kötelező, hogy ilyen legyen, mert ez adja ennek a sorozatnak a lényegét. Egyetlen bánatom van: egyelőre nem igazán haladunk a fő szállal, a könyvtárral és a boszorkány Estriddel meg Irissel. Remélem, hogy a következő kötet is mihamarabb érkezik és a könyvtár is olyan cuki lesz, hogy gyorsan beszerzi (aki pedig megint két hónapot fog rajta ülni, megpofozom :| Egy este alatt elolvasható!).

Ja, és a kötet még mindig erősen 14+-os, én nem a gyerekrészlegre tenném, hiába kisgyerekek a főszereplők.

BBetti86 >!
Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

A felén túl vagyunk, és kezek érezni benne egy új sémát. Ötlet még van benne, és szívesen olvasom, de az nem tetszik, hogy a szerkezet azonossága miatt egész jól ki lehet találni, hogy mi fog történni a cselekményben.

Vagyis, a fiúk kapcsolatba kerülnek az új ellenféllel, általában valami iskolai dolog miatt. Most éppen a tornatanár szervez nekik téli sport napot, és a lékfürdés idején tűnik fel a lény. Utána mennek a könyvtárba kutatni, amit Iris csatlakozása óta dúsít, hogy ő már eleve olyan ismeretekkel rendelkezik, amellyel irányba állítja a csapatot. Aztán nyomoznak, harcolnak és általában egy tévedés után megoldanak mindent.
De még mindig van benne meglepetés. Ebben a részben az, hogy ki is az aktuális ellenfél. 5 kötettel már mögöttünk lehetett sejteni, hogy spoiler

Közben még mindig van átívelés. A fekete boszorkány személyére egyre erősebb tippem van, és már sejteni vélem azt is, hogy nagyon rég itt mesterkedik, Magnar és Estrid gyerekkora óta. Folytatja a Henry elleni tervét.

Más irányból hozza a családi drámát is. Yrsa jött a gyerekeihez látogatóba, és kaptunk egy kis életképet arról, hogy egy alkoholista szülőt mit tesz a gyerekeivel. Alrik már megjárta vele a poklot, és kiábrándult, de Viggo még reménykedik, ezért újra és újra összetörik a szíve. Ez egészül ki azzal, amit most a fiúk apjáról megtudunk. spoiler Az is jellemzi Yrsát, hogy ilyen emberekkel adta össze magát. Gyerekkönyvbe durva jeleneteket is kapunk, mint spoiler Még mindig tartom, hogy ez nagyobb horror, mint pl. a sellőlény ténykedése az epizódban.

Van benne humor, átérezhet a fiúk érzésvilága és jól keveredik a valós és a fantasy dráma benne. A sellők most sem úgy vannak ábrázolva, ahogy általában megszoktuk. A szerzőpáros bővítette a mitológiát, és ezzel színeket adott a történetnek.

Jó is, le is kötött, csak lenne kicsit változatosabb az alap. Talán majd A pestis?

Dorka50 P>!
Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

Ez a sorozat egyre jobb lesz. Egyszerűen imádom! Megint kaptunk egy új lényt, ami felforsulást okoz a fiúk életében. Mellette 'küzdenek' az anyjukkal és Iris-el. Simon szerencsére nem kapott most túl nagy szerepet. Attól a gyerektől kiráz a hideg. Iris-el pedig talán kicsit jobb lesz a viszony, amire valószínűleg szükség is lesz a későbbiekben. Plusz a háttérben Migrén Maggie szövi a hálóját, ami még izgalmasabbá teszi a sztorit. Szóval pörögnek az események!

Sybilla>!
Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

A végén a a fordulat nagyon tetszett, de mégsem lett a kedvenc könyvem a sorozatban.

Tori0925 P>!
Åsa Larsson – Ingela Korsell: A Sellőlény

Ez most gyenge lett. Egy kicsit talán unalmas is.
A feszültség csak fokozódik, de én már szinte unom is, amikor a fiúk még csak szembekerülnek egy problémával.
Az írópáros a kedvenc karakteremet úgy táncoltatja, hogy az már veszélyes és én ezt nem akarom.
Kezd nagyon besűrűsödni a helyzet. Minden olyan gyorsan történik, hogy a fiúk nem is értem, hogy bírják.
Valahogy úgy érzem, hogy közeleg a lezárás, de mégis mintha nyitva akarnák hagyni a történetet, hogy minél hosszabb legyen a sorozat.

BBetti86 >!

A lényeg úgyis az, hogy az embert a családja és a barátai olyannak szeressék, amilyen.

Tori0925 P>!

Viggo úgy pezseg az örömtől, mint eg frissen felrázott dobozos kóla.

Pax sorozat · Összehasonlítás