2020. ​évi érettségi tételek magyar nyelv és irodalomból 1 csillagozás

40 emelt szintű tétel
Árva László – Simon Ferenc: 2020. évi érettségi tételek magyar nyelv és irodalomból

Emelt szintű érettségi tételeket tartalmazó kötetünk a 2017-ben életbe lépett, új érettségi követelményrendszer, a hivatalos mintatételek, valamint a nyilvánosságra hozott 2020. évi emelt szintű szóbeli érettségi tételek alapján készült. A kötetben minden tétel kidolgozása és lehetséges értékelése megtalálható. Megadjuk a tételek kifejtéséhez szükséges teljes elméleti hátteret; az összes témát részletesen mutatjuk be. A kiadvány az érettségi vizsgán előforduló bármely lehetséges feladat megoldását, tartalmi elemeit tartalmazza. Ezenkívül minden tételnél bemutatunk legalább két mintafeladatot, amely a vizsgán szerepelhet. A könyvet ajánljuk tanórai használatra és otthoni gyakorlásra egyaránt.

Maxim, Szeged, 2020

Edmond>!

Ha lett volna szóbeli érettségi, úgy mentem volna rá, hogy az oda vezető utamat ez a könyv segíti.

Több tételt előre megtanultam már belőle, magas szintű elemzések vannak benne az irodalmi művekről, igényes alkotás, telis tele sok-sok szakszóval. A tanárnőm is ezt ajánlotta nagyon erős alapnak. Én szerettem is ebből készülni, csak ajánlani tudom!

Czövek Attila – Erdélyi Eszter – Hajnal Krisztina: 15 próbaérettségi magyar nyelv és irodalomból-emelt szint-írásbeli
Palotásné Nagy Éva: 1500 fogalom magyar nyelv és irodalomból
Fráter Adrienne: Érettségire készülök – Magyar nyelv és irodalom
Veres András: Irodalom
Kertész Józsefné – Magonyné Czink Andrea: Középiskolába készülök – felvételi felkészítő – Magyar nyelvtan és irodalom
Füst Milán: Látomás és indulat a művészetben
Kiss Tamás: A lírai mű megközelítése
Blaschtik Éva (szerk.): Emelt szintű érettségi 2011 – Kidolgozott szóbeli tételek – Magyar nyelv és irodalom
Blaschtik Éva (szerk.): Emelt szintű érettségi 2010 – kidolgozott szóbeli tételek – Magyar nyelv és irodalom