2019. ​évi érettségi tételek magyar nyelv és irodalomból 2 csillagozás

40 emelt szintű tétel
Árva László – Simon Ferenc: 2019. évi érettségi tételek magyar nyelv és irodalomból

Emelt szintű érettségi tételeket tartalmazó kötetünk a 2017-ben életbe lépett, új érettségi követelményrendszer, a hivatalos mintatételek, valamint a nyilvánosságra hozott 2019. évi emelt szintű szóbeli érettségi tételek alapján készült. A kötetben minden tétel kidolgozása és lehetséges értékelése megtalálható. Megadjuk a tételek kifejtéséhez szükséges teljes elméleti hátteret; az összes témát részletesen mutatjuk be. A kiadvány az érettségi vizsgán előforduló bármely lehetséges feladat megoldását, tartalmi elemeit tartalmazza. Ezenkívül minden tételnél bemutatunk legalább két mintafeladatot, amely a vizsgán szerepelhet. A könyvet ajánljuk tanórai használatra és otthoni gyakorlásra egyaránt.

Maxim, Szeged, 2019

Virág_Blogger>!

Betonstabil alapot ad, de azért bőven megszórták felesleges mese-mese-mátkával is…

Flo99>!

Szuper kötet! Szinte az egészet megtanultam a szóbelire, úgy, ahogy van, így a Tolnai Ottó könyvről is hosszasan, lelkendezve, bonyolult mondatokkal és idegen szavakkal teletűzdelve áradoztam (pedig én is úgy mentem oda, ahogy szerintem mindenki: csak azt ne!)

Palotásné Nagy Éva: 1500 fogalom magyar nyelv és irodalomból
Czövek Attila – Erdélyi Eszter – Hajnal Krisztina: 15 próbaérettségi magyar nyelv és irodalomból-emelt szint-írásbeli
Oláh Tibor: 70 szövegalkotási feladat magyar nyelv és irodalomból
Oláh Tibor – Bujdosó Hajnalka – Tóth Ákos: 75 szövegértés, érvelés és gyakorlati szöveg magyar nyelv és irodalomból
Erdélyi Eszter – Prazsák-Hajnal Krisztina: Érettségi felkészítő feladatsorok
Diószegi Endre: Érettségi – Last Minute – Irodalom
Mohácsy Károly – Vasy Géza: Színes irodalom 12.
Mohácsy Károly: Irodalom III.
Mohácsy Károly: Színes irodalom 10.
Mohácsy Károly: Színes irodalom 9.