Három ​világrész csavargója 7 csillagozás

Artur Heye: Három világrész csavargója Artur Heye: Három világrész csavargója

Artur ​Heye, akit a kritika Jack Londonnal együtt szokott emlegetni, regényes útirajzában kalandos élete történetét mondja el. Bejárta az Óvilágot és az Újvilágot Kanadától Mexikóig, az egyiptomi piramisoktól az Atlasz-hegységig és Ugandáig. Volt hajósinas csempészhajón, potyautas amerikai vonatokon és oroszlánvadász Afrikában. Ahol kellett lóháton, teveháton vagy gyalog, ha tellett a pénzból előkelő utazóként, vagy expedíció vezetőjeként járta a világot – de sohasem maradt egy helyen egy hónapnál tovább. Csillapíthatatlan kalandvágya űzte, sohasem látott tájak, ismeretlen emberek, sohasem volt élmények felé. És élményekben nem volt hiány Heye kalandos élete folyamán. A csempészhajón hajótörést szenved, hajszál híján elpusztul az amerikai hóviharban, átéli az indiánok avatási szertartásait, Kongó és Uganda vad törzseinek vadász izgalmait, az aranyásók reménytelen küzdelmeit, az egyiptomi piramisok varázsát és az amerikai favágók nehéz sorsát. A nyugodt életet visszautasítja:… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világjárók Gondolat

Gondolat, Budapest, 1963
396 oldal · keménytáblás · Fordította: F. Solti Erzsébet · Illusztrálta: Vincze Lajos
Dante, Budapest
218 oldal · keménytáblás · Fordította: Lengyelné Vértes Lenke

Pumukli82 >!
Artur Heye: Három világrész csavargója

Imádom az ilyen könyveket és ezt a régi kort ahol még volt esélyed barmit csinálni bármit kipróbálni ha van merszed. Lehettél bálnavadasz hajón mindenes, vagy színházban villanyszerelő mehettél a síneken Amerikában amíg nem botlottál egy lehetőségbe. Annyi országab és azt tehettél amit az író. Számomra ez jelenti az életet, ezt jelentené…menjük és barangoljuk be éljünk. Persze olvastam, hogy ez sem habos torta sok nélkülözés és kompromisszum de hát a hétköznapi mókuskerék az?
Sajnáltam, hogy Afrikába érve az író is elfáradt és már nem volt annyira érdekfeszítő de összeségében egy érdekes kalandos olvasmánnyal lettem gazdagabb.

Balázs_Erőss>!
Artur Heye: Három világrész csavargója

Ez az a könyv, amit gyerekkorom óta nézegettem (vannak benne képek), de sosem olvastam el. Most, ezekben a (számomra) ínséges időkben nekiugrottam, és most már bánhatom, hogy eddig nem olvastam el.
Heye élete elképesztően kalandosra sikerült, és meglepően jól írt. Ezt azért pontosítanom kell. Jól írt mindaddig, amíg azt nem hivatalosan, mint utazó „tudósító” tette. Az amerikai élményei elképesztően szórakoztatóak, döbbenetesen jól meséli el kalandjait, amik már-már hihetetlennek hangzanak. Volt hajósinas bálnavadász hajón, kazánfűtő utasszállítón, színházi villanyszerelő, ács, favágó, fegyvercsempész, csavargó, minden is! 5-6 év alatt több dologgal foglalkozott, mint egy átlagember egész életében.
A könyv onnantól lesz kevésbé szórakoztató és összeszedett, amikor Afrikába utazik, már mint hivatalos újságíró. Mintha a könyvbe már nem tudta volna megírni, amit megélt, mert az újságírás elszívta belőle.
A teljes mélypont az utolsó 5 fejezet (ami számomra a legérdekesebb lett volna), mert itt már nagyon hiányosan fogalmaz a korábbiakhoz képest.
Összességében ez egy nagyon jó kis könyv, sok olyan eseménnyel, ami a kalandregények lapjain is megállná a helyét.
Megérte a ráfordított (meglehetősen sok) időmet!

Lahara IP>!
Artur Heye: Három világrész csavargója

Kalandos volt, mint ha kitáláció lenne, nem pedig útleírás. Ebben aztán tényleg minden volt, ifjúkori hajós munka, indiánok közötti élet, legsötétebb Afrika, arab világ, India. Az illusztrációk pedig remekül kiegészítették az írást.

Tevekupec>!
Artur Heye: Három világrész csavargója

Fiatalkorom egyik kedvenc olvasmánya. Emberközeli. Vannak pillanatok, amikor ott sétálok a szerzővel a sínek között vagy a vadonban. Viszont most felnőttként ismét elolvasva, két részre osztanám a könyvet! Az első fele egy gördülékeny, nagyon jól megírt történet nem lehet letenni.
A második fele sokszor nem következetes, kicsit összecsapottnak tűnik, de még így is olvasmányos és leköt.
Érdemes elolvasni.

emokemoke>!
Artur Heye: Három világrész csavargója

A könyv első felét jóformán letenni sem tudtam. Aztán már kicsit kevésbé jól megszerkesztett, így nem annyira érdekfeszítő. Mégsem nem bántam meg hogy a kezembe került.