A ​szent hegy bölcse / Negyven versszak a valóságról 4 csillagozás

Arthur Osborne – Sri Ramana Maharshi: A szent hegy bölcse / Negyven versszak a valóságról Arthur Osborne – Sri Ramana Maharshi: A szent hegy bölcse / Negyven versszak a valóságról

Arthur Osborne megindító visszaemlékezése bepillantást nyújt Srí Ramana Maharsi bölcsességébe és életébe. A szerzõ lefesti az indiai szent mindennapjait, a világhoz, a tanítványaihoz és a szent hegyhez, az Arunácsalához fűződő kapcsolatát. A kötet második része Srí Ramana egy nagyobb terjedelmű költeményét tartalmazza, melyben a bölcs saját szavaival foglalja össze tanításának lényegét.

Filosz, 2017
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639841338 · Fordította: Malik Tóth István
Arunachala Könyvek, Budapest, 1999
122 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630388057 · Fordította: Malik Tóth István

jivanmukta>!

„René Guénon, a francia író hatására – aki újraértelmezte a Nyugat számára elfeledett szellemi hagyományokat – már megértettem, hogy minden létező az Egyetlen Önvalót vagy Tiszta Létezőt nyilvánítja ki, s hogy én, lényegem szerint, azonos vagyok ezzel az Önvalóval. Ez azt jelenti, hogy lehetséges felismerni e Legfelsőbb Azonosságot és valóban eggyé válni vele, s ez az élet kizárólagos célja. Amíg ezt el nem érjük, addig az egyik vagy másik formát felöltött elkülönült élet káprázatának folytatódnia kell, és, szenvedéseivel és csalódásaival, el kell felhőznie a Tiszta Létező ragyogását.”

OneSoul>!

Tudás nem létezik tudatlanság nélkül, tudatlanság nem létezik tudás nélkül. „Kié e tudás? Kié e tudatlanság?” Ekképpen vizsgálódni és felismerni az eredeti Önvalót, ez egyedül a Tudás.

96. oldal - Negyven versszak a valóságról (Ulladu Nárpadu) - A szöveg

Kapcsolódó szócikkek: tudás
OneSoul>!

Múlt és jövő a jelen függvénye. Azok, amíg folyamatban vannak, szintén nem különböznek a jelenül. A jelen örökké jelenlévő. Arra törekedni, hogy megismerjük a múltat és a jövőt, anélkül, hogy ismernénk a jelen igazságát, éppen olyan, mint megpróbálni számolni az egység, az egy nélkül.

97. oldal - Negyven versszak a valóságról (Ulladu Nárpadu) - A szöveg

OneSoul>!

Nevetséges kijelenteni, hogy „Nem ismerem önmagam” vagy „Megismertem önmagam”. Hogyan? Létezne két önvaló, hogy az egyik megismerje a másikat? Csakis egy létezik, mindenki tapasztalatának igazsága.

101. oldal - Negyven versszak a valóságról (Ulladu Nárpadu) - A szöveg