Rémület ​a levegőben 28 csillagozás

Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

"- Miss Benson, tudja, mint jelent az, amit a lősportban hosszú odds-nak hívnak?
Janet megpróbálta összeszedni a gondolatait.
– Nem, nemigen.
– Megmondom magának. – mondta Baird. – A következőt jelenti. Túlélésünk attól függ, hogy a gép fedélzetén tartózkodó ötvenöt személy közt akad-e valaki, aki nemcsak hogy halat nem vacsorázott ma este, de ahhoz is ért, hogy földre szállítsa a gépet."
…Akad valaki: egy civil, kereskedelmi utazó, aki a háború óta nem vezetett ugyan repülőgépet, akkor is csak könnyű vadászgépeken repült, de most kénytelen megkísérelni a lehetetlent: a földi irányítóközpont segítségével leszállítani a négymotoros, nagy utasszállító gépet, amelynek fedélzetén az ételmérgezésben szenvedő utasok mellett eszméletlenül fekszik a két pilóta is.

Eredeti megjelenés éve: 1966

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1991
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631418367 · Fordította: Kecskés Péter
Magvető, Budapest, 1980
202 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632712285 · Fordította: Kecskés Péter

cinegér>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Igazán nagy meglepetés nem ért ebben a könyvben. Miután láttam a könyvből készült filmet, arra jutottam, hogy a film jobb, mint a könyv. Nem azért mert rossz a történet, hanem mert nem tudja annyira átadni a feszültséget, az izgalmat. Ezt inkább látni kell, mint olvasni. Egy dolog zavart csak, olyan kurtára sikerült a vége.

nyolcadikutas>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Turbó… Neki ülsz este és fenn maradsz, míg a végére nem érsz!
Klasszikus!

kedaiyun>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Egyik kedvenc filmem az Airplane! c. vígjáték, ami egy jó kis filmparódia a repülős katasztrófafilmekről. Amikor elolvastam ennek a könyvnek a fülszövegét, arra gondoltam: aha, szóval ez volt az eredeti! Pontosabban a könyvből készült filmet parodizált ki az Airplane.
Egész jó kis könyv, gyorsan el lehet olvasni. Kicsit nehezen indul be a cselekmény, de amikor Spencer átveszi a vezetést, akkor felpörögnek az események, és izgulhatunk, vajon sikerül-e épségben leszállnia a géppel. Spencer mellett főszereplő még Baird doktor és Janet, a stewardess is. Mivel az Airplane-t láttam hamarabb, olvasás közben folyton a film jelenetei ugrottak be, még ha az a paródia is volt. A könyv stílusában is inkább filmszerű, mintha egyenesen a képernyőre vagy a mozivászonra írták volna.

Szabó_Katalin>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Nagyon izgalmas volt. Amikor rosszul lettek a kajától, akkor jöttem rá, hogy ezt valószínűleg láttam filmen. Egy egy este alatt kiolvasható, könnyed szórakozás.

Sine_nomine>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Igaza van nyolcadikutasnak! Letehetetlen könyv! A végén pedig úgy izzadtam az izgalomtól, mint Robert Hays a filmben!

Az Albatrosz borító pedig picit félrevezető. Ez katasztrófatörténet.

Judit_Sike P>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Csak véletlenül akadtam rá Mama könyvespolcán erre a könyvre. Nagyon tetszett. Már a történet is szenzációs, a túlélés attól függ, hogy van e valaki aki nem evett halat. Humorosan megírt, folyamatosan mosolyt csalt az arcomra, jár az öt csillag.

lizzizi>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Gyorsan olvasható, cselekményes, pergő, eseménydús. A végén erőteljesen elvesztem a landolás részleteiben (melyik kar hol van, meg különböző eszközök…) és úgy szerettem volna továbbolvasni azt, amikor már leérkeztek és kezet ráznak vele, és beszélnek a reakcióikról. Nekem picit befejezetlen. :( Ehhez képest sok az eleje.

blianhun>!
Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

Remélem, az alapvető gyógyszerek azóta ott vannak a fedélzeten.
Izgalmas volt, de a történet még mehetett volna egy fél órával tovább.

Arthur Hailey – John Castle: Rémület a levegőben

A repülőtér sokkal jobb, részletesebb, kidolgozottabb.
És valóban, a film itt jobb mint a könyv.. (Airplane EGY).
Fentiek ellenére nagyon jó, olvasmányos, klasszikus „krimi” katasztrófakönyv :)

Tiger205>!

Nagyon nehéz dolog felborítani egy modern repülőtér működésének egyensúlyát. Ilyen helyen ismeretlen fogalom a pánik, és ha felüti fejét, azonnal kegyetlenül leverik, mivel nagyon veszélyes, halált hozó jelenség.

HÁROM 01.45 – 02.20

Tiger205>!

Állhatatosan zuhogó eső ferde pászmái vágtak a winnipegi repülőtérhez érkező taxi lámpáinak erős fénykévéibe, a kanyarban tiltakozva csikorogtak a gumik, majd rugózást rázó hirtelen fékezéssel a ragyogó neonvilágítású főépület előtt állt meg a kocsi. Egyetlen utasa jóformán kiugrott belőle, néhány bankjegyet lökött a vezetőnek, maga után rántott egy kézitáskát, és a lengőajtók felé rohant.

Tiger205>!

A kapitány már körútja végén járt, és jóleső lazításként pár pillanatra szóba elegyedett egy kis emberrel, aki nyilván már máskor is utazott vele.
– Tudom, hogy kicsit a Királyi Légierőre emlékeztet – mondta Dun, ujjával bocsánatkérően babrálgatva bajsza hatalmas bozontját –, de olyan régóta megvan, hogy már nem tudok megválni tőle. Olyan, mint egy régi barát.
– Fogadok, buknak rá a lányok – mondta a kis ember. – Hogy szólítják, Rozmárnak?

KETTŐ 00.45 – 01.45