A ​mentális test 3 csillagozás

A mentális világ és jelenségei
Arthur E. Powell: A mentális test

A ​könyv részletesen bemutatja a mindennapi ember számára a gondolati világát, aminek működéséről -valljuk be- keveset tud. Igaz, mint gondolkodó lény, nap mint nap használja a gondolkodás alacsonyabb vagy magasabb szintjeit. Problémákat old meg, tervez, elemez, ám eközben nem foglalkozik azzal, hogy megtudja: vajon ki vagy mi gondolkodik valójában, ha nem a fizikai agy, és vajon hogyan? Nem gondol arra sem, hogy pillanatról pillanatra -láthatatlanul- mások gondolatait érzékeli, fogadja, adja tovább, vagy tartja meg, akkor is, ha mindennek nincs a tudatában. Hogyan működik a gondolatátvitel? Lehet-e mentálisan gyógyítani és hogyan: Milyen a devacsán vagy mennyei világ, ahol éveket töltünk el, miután levetettük alsóbb testeinket? Kik népesítik be? Mi mindent lehet megtudni az Akasha feljegyzésekből? A könyv megválaszolja a kérdéseket, miközben rámutat mentális testünk uralásának szükségességére, és tudatos fejlesztésére, hogy amolyan tudathordozóvá tudjuk megedzeni, ami tökéletesen… (tovább)

Magyar Teozófiai Társulat, Budapest, 2007

Isley I>!
Arthur E. Powell: A mentális test

Arthur E. Powell: A mentális test A mentális világ és jelenségei

Stílusosan kontemplációra ad okot e könyv témája. Rendkívül színvonalas könyv, óriási tudásanyaggal. Különösen a devacsánról, és az Én-személyiség relációjában leírtakat emelném ki, de nincs olyan sora, ami ne lenne érdekes.

Lilla_Moly>!

Minden könyvet körülvesz egy gondolataura, amit azok gondolatai építették fel, akik elolvasták és tanulmányozták.

137. oldal, 14. fejezet - A mentális képességek

Lilla_Moly>!

Azzal, hogy kilépünk a Föld atmoszférájának állandó zavaraiból, a látást lehetséges lényegesen tisztábbá tenni. Azt sem nehéz megtanulni, hogyan hozzunk működésbe egy különlegesen erős nagyítási képességet, aminek segítségével nagyon érdekes asztronómiai ismeretre lehet szert tenni.

139. oldal, 14. fejezet - A mentális képességek