Az ​ördög lába 0 csillagozás

Sherlock Holmes kalandjai
Arthur Conan Doyle: Az ördög lába Arthur Conan Doyle: Az ördög lába Arthur Conan Doyle: Az ördög lába

Sir Arthur Conan Doyle, mint köztudott, Sherlock Holmes nevű mesterdetektívje figurájának – és kalandjainak – megteremtésével lett világhírű.
A páratlan megfigyelőképességgel rendelkező, éles logikájú, kivételesen intelligens magándetektív bravúros nyomozásainak legizgalmasabb és viszonylag legkevésbé ismert történeteit olvashatják ebben a kötetben:
· Az eltűnt hátvéd

Sensus, Budapest, 2002
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639375314 · Fordította: Nikowitz Oszkár

Sherlock Holmes · dr. John Watson

dr_Eminens >!

– Hm! – néztem a barátomra. – Mintha szólt volna a csengő! Ki lehet az, ki ilyenkor állít be? Talán valamelyik barátja?
– Az egyetlen barátom maga – válaszolta Holmes.

62. oldal, Az öt narancsmag

Kapcsolódó szócikkek: dr. John Watson · Sherlock Holmes
csgabi P>!

– Ne csodálkozzon rajta. Sok olyan ember van Londonban, aki félénkségből vagy embergyűlöletből kerüli embertársainak társaságát. De azért ők is meg tudják becsülni a kényelmes karosszéket, élvezik a legfrissebb folyóiratokat. Az ő kedvükért alapították a Diogenész Klubot, a város társaságba és klubba végképp nem való embereinek paradicsomát. A tagoknak nem szabad egymásról tudomást venniük. Beszélni semmiféle indoklással sem szabad, csak az idegenek fogadótermében, és ha valaki háromszor vét a szabályok ellen, a bizottság elé kerül, és az ilyen fecsegőt ki lehet zárni a tagok közül. Bátyám a klub egyik alapítója, és az intézménynek az én tapasztalataim szerint is nagyon megnyugtató légköre van.

146. oldal, A görög tolmács (Sensus)

dr_Eminens >!

– Kedves Watson – mondta –, sohasem értettem azokat, akik a szerénységet erénynek tartják. A módszeresen gondolkozó embernek mindent úgy kell látnia, amilyen, és ha valaki lebecsüli magát, éppen úgy téved, mint aki túlbecsüli.

129. oldal, A görög tolmács

Kapcsolódó szócikkek: Sherlock Holmes · szerénység
Szelén >!

– Oly fölösleges dolog lenne megőrjíteni saját magunkat, nem igaz, Watson? – mondta. – Hiszen tárgyilagos szemlélő már így is azt mondaná, hogy eleve bolondok vagyunk, ha ilyen eszeveszett kísérletbe fogtunk.

129. oldal, Az ördög lába (Sensus)