A ​rémálom szobája 5 csillagozás

és más rejtelmes történetek
Arthur Conan Doyle: A rémálom szobája

Sir Arthur Conan Doyle – a Sherlock Holmes históriák világhírű és mára klasszikussá vált írója – misztikus bűnügyi novelláinak gyűjteménye, melyek közül a legtöbb most jelenik meg először magyar nyelven.

Attraktor, Máriabesnyő-Gödöllő, 2017
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155601354 · Fordította: Kiss Sándor

Saille P

Arthur Conan Doyle: A rémálom szobája és más rejtelmes történetek

Kicsit misztikusabbra és thrilleresebbre számítottam őszintén szólva (már csak a címből és a borítóból kiindulva). De igazából ezek inkább amolyan rejtélyes történetek, Doyle különböző magazinokban megjelent írásai. Még azt is lehetne mondani, hogy amolyan előkészületek a Sherlock Holmes sztorikhoz (bár nem tudom, hogy előtte vagy utána írta őket, netán közben?). Majd mindegyik rejtély csavaros, de mindnek megkapjuk a megfejtését, szóval halálra azért nem kell izgulni magunkat. A legviccesebb vagy legnagyobb „átvágás” pont a címadó novellával kapcsolatos (pláne mivel ilyen megoldásra az akkori korban abszolút nem számítottam, habár ma már nem is lenne poén). És szinte várjuk a különböző helyszíneken mikor bukkan fel egy kockás sapkás, pipázó hórihorgas ember elmaradhatatlan kísérőjével….

Borító 2* (azt se lehet kivenni mit ábrázol, csak egy sáros pacni :/ )

Isley

Arthur Conan Doyle: A rémálom szobája és más rejtelmes történetek

Nem korunk iramát diktálja, a kedélyeket sem úgy borzolja, viszont minden itt olvasható novella érdekes és tartogat izgalmakat. Emellett nekem tetszett az, hogy témájukat tekintve igazi vegyes felvágottat kaptunk. Motívum is csak egy, amit felcímkézhetnénk „a remény hal meg utóljára” névvel is, jelent meg kétszer, tehát a mondanivaló is mindig más volt. Az „Egy doboz kaviár” az egyik a kettő közül, amelyikben ez megjelenik, és szerintem a kötetben az egyik legerősebb. A legérdekfeszítőbbnek pedig „A zsidó főpap mellvértjét” nevezném.

Stephen King: A remény rabjai
Rejtelmes karácsonyok
Mary Higgins Clark – Nelson DeMille – Nicholas Sparks – Tess Gerritsen: Mielőtt búcsút mondanék / Az oroszlán játszmája / Mentés / Gravitáció
Whodunit?
Edgar Allan Poe: Edgar Allan Poe összes elbeszélései 1–2.
David Baldacci (szerk.): Szétlövés
Varró János (szerk.): A háromnyakú palack titka
Veress István (szerk.): A világ legjobb bűnügyi novellái – Vérfagyasztó históriák
Rónaszegi Miklós (szerk.): Különös történetek
Jack Adrian – Peter Lovesey – Ruth Rendell: Az elmúlt év legjobb misztikus és bűnügyi meséi