A ​félelem völgye (Sherlock Holmes történetei 7.) 7 csillagozás

Arthur Conan Doyle: A félelem völgye

Sherlock Holmes szokásos pengeéles logikájával és nem kevés furfanggal megoldja az angliai majorságban történt gyilkosság rejtélyét. Ennek kapcsán fény derül egy 20 évvel korábban Amerikában játszódott történetre, amely szoros kapcsolatban áll a birdstoni eseményekkel.
A „félelem völgye” egy rendkívül gazdag amerikai bányaterület, melynek lakóit akkoriban egy gengszterbanda tartotta rettegésben. A neves Pinkerton ügynökség legjobb emberét küldi a helyszínre, aki objektív tanúként az igazságszolgáltatás kezére adja a gazembereket. De ez nem maradhat megtorlás nélkül, különösen úgy, hogy Moriarty is támogatja bosszút.

Eredeti megjelenés éve: 1915

Titis, 2019
ISBN: 9786155157615 · Fordította: Nikowitz Oszkár · Felolvasta: Fekete Ernő

Kallós P>!
Arthur Conan Doyle: A félelem völgye

Az eleddig hanyagolt zsáner egy gyöngyszeme került a lejátszómra, s eddig – noha hegyekben álltak a krimik otthon – a Tíz kicsi négernél tovább nem jutottam benne, na jó Vavyan Fable és L.L. Lawrence mindenét is olvastam, de az más volt. :D Most is inkább a hangulata fogott meg semmint Sherlock felsőbbrendű énjének macska-egér játéka a számára szellemileg retaldált kollégáival szemben persze ez helyenként szórakoztatott máshol fárasztott inkább. :) A. C. Doyle írói stílusa lebilincselő, élvezet volt hallgatni!

angidranka>!
Arthur Conan Doyle: A félelem völgye

Az első Sherlock Holmes történet, amivel könyvként ismerkedtem meg. Nagyon izgalmas, érdekes és fordulatos történet. Tetszett a két részre bontás és hogy a könyv második feléből megismerhettük az előzményeket. Biztosan fogok még Sir Arthur Conan Doyle-tól olvasni.

Kisanna>!

– Beszéltem már magának Moriarty professzorról?

1. fejezet

Sherlock Holmes történetei sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik