A ​fekete doktor és újabb rejtelmes történetek 5 csillagozás

Arthur Conan Doyle: A fekete doktor és újabb rejtelmes történetek

Sir Arthur Conan Doyle – a Sherlock Holmes históriák világhírű és mára klasszikussá vált írója – misztikus bűnügyi novelláinak újabb gyűjteménye a nemrég megjelent „Rémálom szobája” és „Kisvárosi lidércnyomás” című válogatások után. Az írások közül a legtöbb most olvasható először magyar nyelven.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az Attraktor Kiadó bűnügyi-gótikus sorozata

Attraktor, Máriabesnyő, 2018
170 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155601453 · Fordította: Kiss Sándor

modus_operandi
Arthur Conan Doyle: A fekete doktor és újabb rejtelmes történetek

Újabb kiadatlan és ismeretlen novelákkal szemezgetve rájöttem, Holmes-on túl is van élet. Bár ezzel Ő valószínüleg nem értene egyet. Ismét teljesen izgalomba kerültem, hogy miket várhatok az újabb „rejtelmes” novellakötetben és nem csalódtam. Gondoltam, mostani értékelésemben érdekes címekkel adok löketet azoknak az olvasóknak, akik még csak most vennék a kezükbe a könyvet:
A bogárgyűjtő története avagy míg a halál el nem választ
A fekete doktor avagy a gyilkos hasonmás visszavág
A fantasztikus Brown-Pericord motor vagy gyorsabb a halálnál?
John Huxford emlékezetkiesése avagy tökéletlen jövő
Az ezüsttükör avagy ne dolgozz sokat, vagy rémeket látsz
A csíkos láda avagy a lelőtt ember rejtélye
A parazita avagy a túlvilági gyilkos csapda

Ha egy kis szórakozásra és borzongásra vágysz egy unalmas téli estén, ez a könyv kell neked. Ha klasszikus krimirajongó vagy, főképp.

fulbea
Arthur Conan Doyle: A fekete doktor és újabb rejtelmes történetek

Mindig szerettem Sherlock Holmes történeteit, akár könyvben, akár filmen. Doyle legfrissebb magyar kiadású kötetében viszont nem szerepel Holmes. Ellenben válogattak Doyle olyan elbeszéléseiből, amelyek különböző angol magazinokban jelentek meg 1890-es évektől egészen 1910-20-as évekig. Vannak közöttük olyanok, amelyek most jelentek meg először magyarul. Valóban rejtelmes történetek. Nagyon olvasható stílusban, könnyen követhető cselekményekkel, ám felkeltve az érdeklődést. Tudtam, hogy fikció mind, de mégis majdnem elhittem, hogy akár igaz történetek is lehetnek. Izgalmasan, váratlan fordulatokban nem szűkölködve kapjuk az érdekes, misztikus, olykor paranormális történeteket. Akik szeretik Doyle regényeit, és stílusát, az nem fog ebben sem csalódni, még hogyha kedvenc skót szoknyás nyomozónk nem is bukkan fel a kötetben. Kedvencem az ezüsttükör, és a parazita.

TeveLaci P
Arthur Conan Doyle: A fekete doktor és újabb rejtelmes történetek

Nagyon jó, ötletes, változatos, kalandos, fordulatos történetek és két vers, amire egy Arthur Conan Doyle könyvben nem számítottam.